Najdi forum

Lep pozdrav vsem skupaj!

Ne vem kam bi uvrstila to temo pa sem jo kar sem. Sem nova tuki..

Torej iščem nove prijatelje in prijateljice, stara sem 24 let.
Ugotovila sem, da me sedanji prijatelji čist zamorijo s svojo slabo voljo, pasivnostjo in pesimizmom. Rada imam zanimive ljudi, umirjene, razgledane, pozitivne. Nekoliko drugačne, posebne. Ful Rada imam živali, glasbo, dobre knjige, sprehode, raznorazne debate, dobre filme predvsem trilerje in komedije, grozljivke. Sem dobrega srca, rada pomagam, rada se smejem, sem odprta oseba.
Predvsem se družim z moškimi ker z ženskami ne najdem skupnega jezika. Mogoče se mi je 2x v življenju zgodilo, da sem se s katero zaštekala. Ne maram histeričnosti, teženja, opravljanja, hinavščine, negativnosti.
Rada bi pristno prijateljstvo in nekoga kateremu se lahko zaupam. Nekdo, ki mi bo prisluhnil ker vedno jaz poslušam probleme drugih in jamranja..ker pa sem dokaj občutljiva me lahko nekdo hitro spravi v slabo voljo, sem nežno bitje.

Če bi si kdo rad dopisoval ali se spoznal v živo in tudi išče prijatelja, naj me kontaktira.

Lep pozdrav vsem, pikica.

Mene močno preseneča, kako oseba kot si ti, kakor si se opisala, s samimi superlativi v vseh pogledih, ne najde sebi primerne družbe. Je to res mogoče ali pa si le malo napačno ocenila situacijo, sebe ali ostale?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In zakaj si tipa ne najdeš?

Marko ma nisem niti iskala. Do zdaj je bilo tako, da ljudje sami pridejo v tvoje življenje in nekdo med njimi ti zagotovo odgovarja. Odkar sem zaključila šolo, smo vsi nekako šli na svojo stran, nimamo več stikov. Kolegice ga sam žurajo meni pa ni več do tega, sem prežurala še pa še. Ostali dve kolegici mata fanta in jih jaz ne zanimam več. Prijatelji pa sam travo kadijo in to jim je edini interes. Saj ne potrebujem ne vem kakšne družbe dovolj je ena oseba s katero se ujameš in tako osebo najt je kot, da bi iskal iglo v senu. Sem pač zahtevna in ne družim se z nekom samo, da nisem sama. Znam biti sama s seboj in mi je lepo, sem pa začela pogrešati nekoga in pravo prijateljstvo.
Fenix fanta imam nama štima, iščem samo prijatelje.

Jaz pa verjamem, da jih ne more najt, saj je dandanes (predvsem slovencev) skoraj 90 % ljudi totalno zateženih, nesrečnih, pesimističnih, opravljivih. In moraš met prokleto srečo, da najdeš teh redkih 10%, ki lahko najdejo v malih stvareh pozitivne trenutke.

Popolnih prijateljev NI, čisto vsak ima svoje pluse in minuse in čar vsega je, da sprejmeš tudi te ˝negativne˝ lastnosti posameznika, seveda, če ne gre za neka prevelika odstopanja. Drugače boš vedno razočarana in vedno iskala nova ˝prijateljstva˝. Res pa je, da se takih, s katerimi se razumeš zelo zelo dobro najde za na prste ene roke preštet. Kar ni nujno slabo, saj je logično, da ne moremo biti prav z vsemi odprta knjiga. Z nekaterimi se bolje ujameš v pogovorih, pa niso za žur, z drugimi greš raje žurat, z tretjimi mogoče na kak pohod ali na kolo. Se pa vsa prijateljstva razvijajo skozi leta, marsiketere napake je treba tudi sprejet, kaj pozabit, ne zamerit takoj vsega…tako da poleg tega, da iščeš nova poznanstva, ne pozabi popolnoma na stara!

Torej imaš fanta. A tvoj fant ne sodi med prijatelje? Vse kar pravzaprav iščeš lahko dobiš pri njem (še posebaj, če vama štima kot pišeš).

nezaupljivka saj to je, ker gre za prevelika odstopanja. Sem že imela prave prijatelje in vem kako naj bi to zgledalo, ko se res z nekom ujameš v nulo. Čeprav ima tudi ta oseba svoje napake, te nekako ne motijo tolko..ne iščem zdaj neko perfekcijo.

Fenix moj fant je moj najboljši prijatelj. Vendar menim, da si dva morata dati dovolj svobode in se družiti tudi z drugimi. Po 6-ih letih se mal naveličaš biti nonstop s partnerjem, eni se ne naveličajo in jim je partner dovolj meni pa pač ni. Tako lahko tudi pride do odvisnosti od partnerja, do prevelike navezanosti in potem gre nekaj narobe in ostaneš sam totalno v k.

Ravno v tem je težava, feniks13, partner ne sme bit nadomestilo za prijatelje, ker vezo mimogrede zadušiš. Vsak mora imeti razvejano družbeno mrežo, prijatelje “rabimo”, saj smo socialna bitja (no, nekateri bolj, drugi manj).

Pa tud partnerski odnos se je razlikuje od prijateljskega. Samo odvisni osebi je dovolj samo partner.

Avtorica, pri iskanju prijateljev je podobno kot pri iskanju partnerja, novi placi, nove aktivnosti pa dovolj odprta za drugačnost.

Ja.

No, človek poleg partnerja potrebuje tudi prijatelje. Vsega ti tudi partner ne more dat, posebej če nimata enakih hobijev. Ves čas tičati ob partnerju ni dobro za nobenega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Punca iščeš v temi ljubezenski nasveti 🙂

Samo prijatelja, sigurno? 🙂

prijatelji so kot vino, s staranjem so vedno boljsi!

Hocem ti povedati samo to, da je tudi v prijateljstvu tako, da je potrebno veliko dati, ce hoces tudi dobiti. In da lahko traja kar lep cas, da zacutis kdo ti je pravi prijatelj in kdo ne. In kot so ze rekli, idealnega prijatelja ni. Vsak ima napako, in ce znas to sprejeti kot del cloveka, je to ok.
Si se mlada in imas cas. Prav gotovo si najdes prijatelje. Sej pravjo tudi, da iste vrste ptici skupaj letijo 🙂

Tako kot ti je Feniks13 povedal, vse kar iščeš bi morala dobiti pri fantu. Predvidevam, da ti je dolgčas v njegovi družbi, ali pa on nima dovolj časa zate. V obeh primerih nekaj škriplje med vama.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Če bi bil tvoj najboljši prijatelj dvomim, da bi iskala druge. In če sta najboljša prijatelja, niti slučajno vajino bližino nebi smela definirati kot pomanjkanje svobode.
Vsaj tako sam razumem prijateljstvo. Prijatelj je oseba kateri zaupaš, ti stoji ob strani in ti pomaga ob stresnih situacijah (in obratno seveda). Torej, če tvoj fant počne vse to, zakaj potem iščeš nove prijatelje? Sklepam, da je nekaj od tega ali pa več stvari skupaj: ti gre na živce, te ne razume, te noče razumeti, se mu ne da ubadati s tabo, itd… Karkoli že je, to ni potem najboljši prijatelj, ki bi zadovoljeval prav vse tvoje čustvene potrebe.

Tudi razmišljanje na ta način je že v štartu zgrešeno za moje pojme.
Torej ti že v naprej predpostavljaš, da bo lahko šlo kdaj v prihodnosti kaj narobe in boš ostala sama. Zaradi tega ves čas ˝bremzaš˝ in se ne prepustiš popolnoma partnerju. Po eni strani te razumem. Skušaš se zaščititi, da na koncu nebi bila prizadeta. Ampak po drugi strani je pa ravno to tista stvar, ki lahko tvojo zvezo uniči.

Zanimivo je, da tisti, ki so v zvezah več deset let pravijo, da je prijateljstvo med partnerjema glavna stvar in šele nato ljubezen.
Tisto, kat ti praviš ˝dušenje zveze˝ bi sam rekel, da je ljubosumje in pretirana posesivnost enega od partnerjev (ali obeh). Nikakor pa ne prijateljstvo med njima.


Odvisno od definicije partnerskega odnosa. Sam si ne predstavljam zveze s punco, ki jo nebi imel za prijateljico.

No jaz nisem z mojimi ptiči:)) kriterijev ne bom spuščala in niti ne morem in tudi verjamem, da se bo našel nekdo “pravi”. Še enkrat povem, da iščem samo prijatelje..ljubčke mi ni treba iskat tukaj gor, bi jih lahko imela v real lifu, če bi hotela. In še vedno menim, da si partnerja morata pustiti dovolj svobode, da se družita tudi z drugimi. Seveda ima moj partner tudi pomankljivosti tako kot jaz in to kar njemu manjka očitno iščem pri drugih ljudeh, malček poštukam in bom zadovoljna:)
Če pa maste vi partnerje, ki vam 100 % odgovarjajo pol sem vesela za vas. Verjetno pa nekateri od vas lažje sprejmete napake drugih kot pa jaz in vam je nekdo z napakami lahko idealen partner, ker ga pač takega sprejmete. Jaz pa imam fanta, takega ki ga je treba iskat vendar ima svoje napake in ne bom rekla, da je idealen ker ni. Ideali ne obstajajo. Zadovoljna bom s svojim življenjem pa, če najdem prave prijatelje al pa ne, če jih ne najdem mi očitno ni usojeno and that is it. Problem je v tem, ker sem prezahtevna, in težko sprejemam nekaj kar me moti in to prenašam. Ponavadi sem direktna in rečem kaj me moti pol pa se folk skrega z mano. Dokler pa poslušam javkanje pa ne tako javkanje, ko ti nekdo potoži in ti pove, da ima problem ampak tako, ko se smilijo sami sebi, vsi bogi in se ne ustavijo tega pa ne prenesem. In ponavadi naletim na take čustvene pijavke. Ponavadi naletim na totalna nasprotja od mene in ne vem zakaj se mi to dogaja, če bi šla v filozofijo in duhovnost bi rekla, da se moram nekaj naučit iz tega in, da je to za nekaj dobro. Ampak ker je zame duhovnost bullshit ne bom tega verjela.
Pozdravček vsem.

Fenix mene bi tip, ki bi ves čas hotel biti z mano in bi bil brez prijateljev dušil. Na začetku zveze že sam čez nekaj časa bi me to začelo dušit.
Jaz razumem tvoje razmišljanje in tudi mi odpiraš oči, znam poslušat in ne trmarim pri svojem, če vem da nimam prav. Res je, da me včasih ne razume najbolje in mi ne zna dati pametnega nasveta, res je tudi, da se moram vedno postavljati zase, ker me on ne zna branit. Ima svoje napake vendar ga imam rada in ma ogromno drugih pozitivnih lastnosti. Tako, da se tu strinjam s tabo in ne vem, če je res moj najboljši prijatelj razen tega, da mi je partner.
Jaz pač razmišljam v naprej in nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. Lahko, da se skregava, lahko se ne bova več razumela v prihodnosti, lahko, da ne bova mogla iti skupaj čez življenske težave. Kaj veš kaj vse se lahko zgodi. Nisem naivna, da bom verjela v neko pravo ljubezen, ki traja do konca življenja in se dva ljubita tko kot na začetku. Dej odpri oči in nehaj sanjat. Jaz sem realna.

Hehe, človek išče prijatelje, pa je takoj obtožen, da mu zveza škriplje. Jao.

Še dobro, da je punca tako pametna in zrela, da ve, kot je rekel/la prijatelje potrebujemo, da partner ne sme biti edina oseba ali edini zaupnik v njenem življenju.

Feniks: a res misliš, da ni prav nič narobe, da punca nima druge družbe, samo fanta? Sploh če je družaben tip ženske? A ti hodiš s svojo v šoping, v rokah držiš Cosmopolitan in ji predlagaš barvo šminke?? Malo karikiram, ampak menda razumeš. Kot ne bo ona z njim po košarki najbrž hodila na pivo in komentirala fuzbalsko tekmo. Seveda morata biti prijatelja, ne pa odvisna samo drug od drugega.

Kakšni negativci. Namesto da bi rekli: še dobro, da se s hašišarji noče družit 🙂

Pikica22, kar meni se javi 🙂

Bom jaz bil tvoj prijatelj, po tednu ali dveh boš zapustila svojega ljupčka <3

Hecam se :D. Vendar sem pa prepričan, da se bo to zelo kmalu zgodilo, ko boš spoznala še kašno zanimivo osebo. Zveza ti je postala monotona, ker ti tvoj fant enostavno ni več privlačen, ni več tako kot je bilo. Tukaj je komedija, da je tebe zveza že začela dušiti, ker daj no bodimo realni, noben, ki je v zvezi srečen nebi razmišljal na neke posledice, do katerih lahko pride in kalkuliral 😀

Vsakdo, ki je že kdaj bil v razmerju srečen ( pa tudi če je minilo že več let ) bo vedel, da je vsak čas, ki ga preživi s svojim partnerjem nekaj najlepšega, da so to to dragocene minute. Med vama v zvezi nekaj škriplje draga moja in če si hočeš, ali nočeš to priznati.

Me pa matra firbec kaj bi tvoj fant porekel na to, če bi izvedel, da si si šla iskati prijatelja na MON-u, v temi Ljubezenski nasveti. 🙂

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

New Report

Close