Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek brez brez brez

brez brez brez

Pismo, niti za jogurt nimamn več!:(

? pa imaš vsaj službo?

napiši mi svoj naslov na [email protected]. ne hecam se. 20 eur lahko pogrešim.

Če nimate za kruh, pa jejte potico, bi rekla ta bionda iz LDS.

kriza je

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

res je katastrofa, kaki časi so prišli, veliko ljudi živi na robu revščine, vse je tak drago.
Včasih ko smo imeli tolarje, pa sem imela slabšo plačo kot zdaj, sem boljše živela, od plače do plače mi je vedno ostalo nekaj denarja, zdaj pa ko gre proti koncu meseca že moram ful pazit, da mi ne zmanjka.res je katastrofa.sama bi rada marsikomu podarila kak euro, pa jih še meni zmanjka.

… se mi zdi, da smo še najbolj “jebene stranke” ravno tisti, ki delamo… Usekajo te, kjer te lahko, vse plačaš, praktično nič ti ne pripada (saj ne, da kaj zahtevam ali pričakujem, če smo že ravno pri temu, samo povem)… Mogoče sem na boljšem kot ti, za jogurt imam, do 15. bomo trije že preživeli z 6,5 evri.

Najlepša hvala, vendar nisem navajena jemati in bi mi bilo zelo nerodno.
Hvala vseeno!

brez heca, 6,5 € imaš da prekoračiš limit? Ker veliko jih živi v limitu iz meseca v mesec..meni že ne uspe prilest na zeleno vejo

Odpovej se internetu in TV (ki nista nujna) in boš imela za 25 štruc kruha. Do takrat pa ne tarnaj, da nimaš.

Ja, to je tragično. Še razumeš, da nimajo tisti, ki ne delajo, pa verjamem, da bi hoteli, ampak da nekdo brez službe nima, razumeš. Ampak ko pa ljudje, ki delamo po deset ur na dan, nimamo, je pa to prestrašno, vsaj meni.

Ha? Kak limit (ja, ga imam -300 evrov, that’it)? Plača je bila že zdavnaj dvignjena, položnice in najemnina plačano… 6,5 evrov imam kovančkov v denarnici.

Odpovej se internetu in TV (ki nista nujna) in boš imela za 25 štruc kruha. Do takrat pa ne tarnaj, da nimaš.[/quote]

Tv-ja sploh nimam, interneta pa tudi ne doma. Imam malico v službi, pa sem šla na internet… Saj za 20 minut ne bom več pisala tu gor.

Odpovej se internetu in TV (ki nista nujna) in boš imela za 25 štruc kruha. Do takrat pa ne tarnaj, da nimaš.[/quote]

Res je!

micka

Marsikje se neracionalno razpolaga z denarjem, zato ga pa zadnje dni pred plačo zmanjka.
Po trgovinah pa, ne glede ali je špecerija, blago, čevlji, …tehnika….pa vse polno ljudi s polnimi vozički. Potem se pa vprašaš, če nam gre res tako slabo…Ne, ampak smo razvajeni, vsega imamo polno rit, pa še imamo premalo, ker bi imeli še več.
So pa seveda izjeme, definitivno.

A res? Lastnica podjetja mi je znižala plačo in mi izplačala samo 700 evrov. 400 sem dala za položnice, 100 je šlo za rentno varčevanje in za čez mesec mi je ostalo 200 evrov. Ti je čudno, da mi bo zmanjkalo in mi ne bo zneslo čez mesec? Bi rada tebe videla z 200 evri, koliko bi hrane, oblek, tehnike in ne vem še česa nakupila z 200 evri na mesec?

A res? Lastnica podjetja mi je znižala plačo in mi izplačala samo 700 evrov. 400 sem dala za položnice, 100 je šlo za rentno varčevanje in za čez mesec mi je ostalo 200 evrov. Ti je čudno, da mi bo zmanjkalo in mi ne bo zneslo čez mesec? Bi rada tebe videla z 200 evri, koliko bi hrane, oblek, tehnike in ne vem še česa nakupila z 200 evri na mesec?[/quote]

A kar tako ti je znižala plačo? Vidiš, prej si imela višjo. Pa nič nisi mislila na hude čase, da bi kaj prišparala, se motim?
Sama bi pa kamot preživela z 200 EUR/mesec, veš! Kamot! Pač, ne bi bilo frizerja, pedikerja, fitnessa in ostalih priboljškov.

Ja, jaz bi tudi vse dala za vsaj 200€ na mesec.

A res? Lastnica podjetja mi je znižala plačo in mi izplačala samo 700 evrov. 400 sem dala za položnice, 100 je šlo za rentno varčevanje in za čez mesec mi je ostalo 200 evrov. Ti je čudno, da mi bo zmanjkalo in mi ne bo zneslo čez mesec? Bi rada tebe videla z 200 evri, koliko bi hrane, oblek, tehnike in ne vem še česa nakupila z 200 evri na mesec?[/quote]

A kar tako ti je znižala plačo? Vidiš, prej si imela višjo. Pa nič nisi mislila na hude čase, da bi kaj prišparala, se motim?
Sama bi pa kamot preživela z 200 EUR/mesec, veš! Kamot! Pač, ne bi bilo frizerja, pedikerja, fitnessa in ostalih priboljškov.[/quote]

Sem mislila, sem mislila. In od starih rezerv tudi živim. In od moževega denarja, seveda. Pa ne mi o komot življenju z 200 evri na mesec. Prvi nepredvideni strošek in se ti vse sesuje. Jaz sem ta mesec morala dati 250 evrov za nova očala, ker so bila stara že tako poškodovana, da jih nisem mogal več nositi. 250 evrov, čeprav država donira 80. In preden name skočiš, da kaj sem p0a kupila tako luksuzna, ti povem, da sem vzela enega najcenejših okvirjev in so stekla tista, ki so tako zelo draga. Toliko o kamot preživetju, prvi izreden strošek in je veselja konec. A omeniva še začetek šole in dva paketa delovnih zvezkov, več kot 200 evrov. Plus vsi zvezki. A to bi tudi kamot sfolgala?

jah bo pa treba varčevanje prekiniti, jaz tudi zaenkrat nič ne varčujem, ne znese pač

mi2 s tamalim imava na mesec podporo, preživnino in otroškega.
se pa ponižujem in hodim na rk in karitas po cune in makarone in držim glavo dol, da me kdo ne vidi.
in čakam na job.
se pa znajdem na vse načine, če bi imela keš, bi bila pa legero in bi mislila, da se mi ni treba nič premaknit.
tako, da je revščina včasih tudi za kaj dobra.
da postaneš boljši človek. v večini primerkov se mi zdi

Pred pol ure sem si šla po malico v bližnjo trgovino in me ustavi soseda iz bloka in
pravi, da niti za kruh nima. Ni me prosila ampak sem ji ponudila 20 evrov in rekla, da
naj gre v trgovino in skuha dobro kosilo otrokom. Če ji ne bi dala bi me cel dan žrlo in
vem, da tega denarja ne bom pogrešila. Je hudo res.

Berem zgoraj komentarje in kaj takšnega lahko pišejo sam tisti, ki iz polne r.t. ser..jo! Očitno še niste izkusili taprave revščine, ko tako pametujete. Sam vsaka tazadnja pride enkrat na sekret!

No, evo…jamranje…
Potem vam pa tako ne gre še tako slabo. Imaš moža, ki ima plačo. Verjetno dobivaš še kakšne otroške doklade. Ja, če so mali, potem se tako ve, zakaj so mali, ne? Ker so odvisni od prihodkov. Pa delovne zvezke lahko kupiš na obroke, draga moja. Malo se je pa treba znajti.
Pa da ne boš mislila, da sem bogata in pametujem. Ampak so ljudje, ki si dejansko ne morejo privoščiti očal za 250 EUR, NE MOREJO….in je jamrajo!!! Ne pa taki, ko imajo vsega polno rit, so vsakih 14 dni v H&M-u, potem pa na koncu zmanjka, ker pač si med mesecem niso znali razporediti denar…In so potem ubogi, ker nimajo.
Ste lačni, nimate za osnovne dobrine, nimate za oblečti??? Potem mi pusti mail, pa ti pošljem cunje pa zvezke za otroke, pa še kako čokolado, ker sem prepričana, da je že doooolgo niste kupili.
Imam tudi dva otroka in tudi enega v šoli in vem kakšni so stroški iz meseca v mesec. Imamo stanovanjski kredit še 20 let in živimo iz dneva v dan. Pa ne jamram, ker vem, da imam vseeno več, kot marsikdo drug!

Hej, koliko pa imaš starega otroka? Imam dva fanta, pa se mogoče najde kakšna igrača, oblačila…. .

Če nisem preveč vsiljiva in si ti za, javi na e-mail v profilu.

LP Maja

Lep pozdrav !

New Report

Close