Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek knjige za 9-10 letnika

knjige za 9-10 letnika

Katere knjige so primerne za 9-10 letnega fanta? Moram mu nesti par knjig,pa sploh ne vem katere….sem mu nesla pet prijateljev,ker vem kako sem jih jaz z užitkom brala,pa mu kar nekako ni šla,mislim da je bila “predebela”. Hvala za vaše predloge. Lp

Lov na pošasti, ne moreš falit

Gospod Gnilc – nova serija zabavnih knjig
Kapitan Gatnik – imenitno za to starost

nova
Uredništvo priporoča

Priporočala bi Harryja Potterja, samo če se mu je že 5 prijateljev zdelo predebelo, sem malo v dvomu. Pri nas 9-letnica ne vzame v roke nobene knjige pod 200 strani (Srce iz črnila in dve nadaljevanji, Momo, Neskončna zgodba, Bojevniki, trilogija Zlati kompas oziroma Njegova temna tvar, Polnočna zajeda in še dve nadaljevanji (slovenski avtor Žiga X. Gombač), kaj od Ivana Sivca, Artur in Minimojčki – 3 ali 4 knjige, …).

Lov na pošasti ji je bil sicer super ampak kakšna 3 leta nazaj, tedaj je brala tudi Groznega Gašperja, pa Čarovnico Lili (Knister) in podobno, ampak tu je vsebina bolj za male otroke.

Kaj pa kakšna poljudna knjiga, baje fantje to raje berejo kot leposlovje (kaj o npr. vulkanih, kakšnih živalih, zgodovinskih obdobjih, poklicih …).

LP
mati od hude bralke

serija Vražja nogometna druščina
serija o Bertiju
serija o Groznem Gašperju
karkoli od Primoža Suhodolčana
Asterix

si se ti želela pohvalit kaj tvoja že vse bere haha, a ne vidiš problema avtorice?

sploh pa je razlika med bralci in tistimi, ki jih je treba kar malo porinit v branje

si se ti želela pohvalit kaj tvoja že vse bere haha, a ne vidiš problema avtorice?

sploh pa je razlika med bralci in tistimi, ki jih je treba kar malo porinit v branje[/quote]

Imaš prav, res je tako izpadlo, se opravičujem, ker ni bilo tako mišljeno. Ampak knjige, ki sem jih napisala, so res dobre, lahko bi tudi malo manj zahtevnega bralca “potegnile” v branje. Sodelavka mi je rekla, da njen sin ni hotel brati, ko pa je prebral Harryja Potterja, je začel knjige kar požirati, tudi debelejše.

Je pa seveda tudi temna plat hudih bralcev: samo brali bi in brali, pa nič drugega delali. Vsi pa mi pravijo, da prepovedovati branje otrokom, da to pa ne.

si se ti želela pohvalit kaj tvoja že vse bere haha, a ne vidiš problema avtorice?

sploh pa je razlika med bralci in tistimi, ki jih je treba kar malo porinit v branje[/quote]

Imaš prav, res je tako izpadlo, se opravičujem, ker ni bilo tako mišljeno. Ampak knjige, ki sem jih napisala, so res dobre, lahko bi tudi malo manj zahtevnega bralca “potegnile” v branje. Sodelavka mi je rekla, da njen sin ni hotel brati, ko pa je prebral Harryja Potterja, je začel knjige kar požirati, tudi debelejše.

Je pa seveda tudi temna plat hudih bralcev: samo brali bi in brali, pa nič drugega delali. Vsi pa mi pravijo, da prepovedovati branje otrokom, da to pa ne.[/quote]

Ja res, imam tako hči doma, sicer je pridna, ampak ko pa bere, je slepa za vse ker je treba narediti.

Samo se mi pa vseeno zdi bolje, da so “leni” zaradi branja, kot pa zaradi računalnika in televizije.

Drugače pa moj sin je v tej starosti res užival v knjigi Geniji v kratkih hlačah od Pregla.
Poskusi, naš se je smejal kot da bi kako hudo komedijo gledal…

Harry je zakon!

New Report

Close