Najdi forum

pajek

Danes ob 4h sem šla na wc.Ko pridem nazaj v spalnico vedno prižgem luč in pregledam stene,če je kje kakšen komar,pajek….in glej ga zlomka;tam na steni pajek,velik,nisem videla še tako velikega.Letela ven iz sobe,jok,niti nisem mogla povedati kaj je ko me je mož spraševal,kaj mi je.prileti še hči iz sobe.In končno zavpijem;pajek!!!!!!Doživela sem pravi napad panike ali živčni zlom ali kaj jaz vem kaj.Mož je pajka ubil ampak jaz se še kar nisem mogla pomiriti;jokala,treslasem se.Še zdaj nisem pomirjena.Spala nisem nič več.Groza me je!
Pajek je imel čez noge sigurno 10-12cm.Imel je tanke črne noge,ampak ne tako tanke kot tisti matija pajek.Imel j majhen okrogel trup.Res,da sem ga videla samo za sekundo,vendar ga ne bom pozabila.Ali kdo ve za katerega pajka gre?
Groza.Spet me panika grabi!

Pajka se nikoli ne ubije, ker prinaša srečo. V nasprotnem primeru pa…:(

10-12 cm, to je pa sigurno tarantela, najbolj strupen pajek na svetu.

P.s. imaš pa herojskega moža, ki se je lotil take zverine.

nova
Uredništvo priporoča

Ja dober no,saj eni se lahko hecate….

takih pajkov je povsod ogromno zadnje čase… sicer pa ne sekiraj se zaradi napada panike, jaz ga imam vsakič ko vidim pajka ali kobilico večjo od 3 mm… sm se navadla živet s tem… sem tud že cel dan preživela zaprta na wcju ker nisem mogla ven ker je bil pred vrati na hodniku pajek (zdaj sem se navadila da ga preskočim in zbežim kam drugam,ampak panika je pa vseeno)

A veliko jih je??Joj zdaj me je še bolj strah.Pa kje hudiči pridejo notri?saj imam mrežo na oknih.
ne vem če se bom jaz navadila na to golazen.Bi ga mogla videti…tega pajka.res je bil velik.

ja jstsam še take srečujem pa kar se zgovarjamo s kolegicam (ki so približno enako panične) one tudi pa so iz različnih koncev Slovenije…

sej to misliš takega ne…

In česa vas je tako strah? Kaj vam lahko naredi takšna živalca? Kako se soočate z resničnimi težavami in problemi v življenju, če traumirate zaradi pajka?

Dajte no. Kje ste videli pajka 10 do 12 cm in to pri nas????

Tudi, če so, bi rekla, da jih ni tako veliko, ker jaz ga še v življenju nisem videla.:-))

Verjetno od strahu malo pretiravate. :-))

https://www.facebook.com/actio.si

Ne čičerika ni bil tak.Ni imel tako dvignjene noge.Se je bolj “zlil” s steno.


Ne res ne pretiravam.Res je bil tako velik in res me je takooo strah!!!


Ne res ne pretiravam.Res je bil tako velik in res me je takooo strah!!![/quote]

Pazi se mona, ponoči ti bo zlezel pod kovter in te pobožal s svojimi kosmatimi nožicami. Lohk pa, da se ti bo pol zdel manj grozen:)))

a veste d apovprečen človek med spanjem poje približno 8 pajkov na leto?:)

Pa dajte no… Ne morete biti malo bolj uvidevni?

Strah pred pajki je ena izmed fobij, priznana s strani stroke – arahnofobija. Kot je nekoga strah zaprtih (klavstrofobija) ali odprtih (agorafobija) prostorov, je pa druge strah pajkov, vode, višine… Pa še česa bolj iracionalnega.

Avtorica teme, jaz te čisto razumem, ob takem pajku bi mene tudi kap, čeprav za manjše sem se pa že navadila sama “poskrbeti”.

--------------------------------------------------------------------------------- Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen


To je govorila moja mama, zato smo imeli v kopalnici na stropu kar dolgo enega velikega pajka, pravega hišnega ljubljenčka. Dokler…. se na stropu ni pojavila vojska luštnih mladih pajkcev. Kar je preveč je pa preveč. Ostali smo brez domačih živali.

To je zrelo za se iti zdraviti, ker tak neosnovan strah ni normalen. Ne prenašam ljudi, ki jihi je strah pajkov, kobilic, muh… Ma kje zaboga živite, ljudje? Vi ubijate njih, a se jih bojite, kot da vam bodo glavo odgriznili.

Glede na tvoj opis velikosti pajka, ti je pozrl ogromno golazni (musice, komarji, muhe,…),ti pa si ga dala pofentati… Pri nas pajkce pustimo pri miru, da nam zrejo golazen, ce pa je kaksen neprijeto velik, ga odnesem ven. Vcasih zagledam debelo mesarsko muho v kaksni mrezi, pa si mislim, glej, lahko bi se ta muha pasla na mojem zrezku, pa se namesto tega pajek masti z njo… in mi tako pajkec prav polepsa dan.

Daj nehaj, meni je včeraj med tekom zraven gozdička nekaj pred mano priplezalo na cesto, ga med tekom lepo zaobkrožim in pomislim: mater kako velik hrošč. Se obrnem in mi je kar sapo vzelo: đizus, saj to ni ogromen hrošč, to je pajek!!! Česa takega še nisem videla: črn bunkast zadnjik premera nekje 3cm, zraven tega še sprednji trup + ogromne noge … in jo je lepo suvereno maširal preko ceste.
Še zdaj ne vem kak pajek je bil to, ker kaj tako velikega nisem videla še nikoli. Pa smo doma na deželi in najdeš tukaj vse sorte, ampak kaj takega pa še ne. Verjetno kakšen velikan med svojimi ali kaj. Brrr..

Mene je tudi strah te golazni 🙂 Pa nimam težav s kačami, kobilicami itd..vse lahko prijemam, nosim okoli, ko pa vidim pajka, pa zmrznem. Groza me jih je.
Včeraj recimo mi skoči (ja, eni pajki skačejo, aaaa to je šele grozljivo) in sveže nabrane solate iz vrta ene 4 cm velik živo zelen neverjetno hiter pajek.. to je bilo v kuhinji. Med nekaj kriki sem bila toliko prisebna, da sem pograbila rolo s papirnatimi brisačami in ga po težkem boju eliminirala (kako se izmika ta skakajoči pajek, pa še noro hiter je, brrr).

To kaj si pa videla so pa “fasadne” variante teh suhih južin – večje, bolj bunkast trup in lepo se zlijejo s podlago – malo po fasadi poglej – jih je vedno polno gor…

Meni pa so pajki lepe živali,vedno jih odnesem ven ,če kateri pride v hišo.So zelo koristni,je pa hudo,če ima kdo fobijo pred njimi,jaz jih primem kar z roko,ni panike.

Jaz se sicer pajkcev ne bojim, jih pa glih ne maram. Ampak 12 cm pajek?? To pa ne vem, kako bi prenesla.

Ne bom rekla, da ravno obožujem pajke in kobilice, jih pa toleriram. Kako suho južino tudi pustim, tudi kaka mala pajčevina-vaba za mušice v kakem koti zna kar nekaj časa viset.
Za kobilice na morju pa imamo mreže za metulje, da jih ni treba ravno prijemat z golo roko, če se kaka znajde na terasu. Pa še to samo tiste velike zelene, sam trup 5 cm+., s tipaklami in nogami kar prek 10 cm.

Edina golazen, ki je res ne toleriram in jo brez milosti pobijam, so komarke..

no vse tiste ki se zgražete nad tem da se pajkov bojimo in jih pobijamo pa pravite da jih pustite na mir da muhce jejo,…prav rada bi vidla vaše stanovanje povsod zglancano u nulo, samo v kotih povsod pajčevine?! ne bi rekla… verjamem pa da jih ne pobijate, ampak jih odnesete ven

Hehe, to ni nič, v Grčiji sem doživela pajka, ki je imel trup velik kot jajce (ne pretiravam), noge še ven – zgledal je kot rakovica, ko je hodil, se ga SLIŠALO. Na steni moje sobe.

Sem šla spat k prijatelju tisto noč, potem ko ga ulovil v šalico in zabrisal ven:) Hiša je imela neke špranje in bilo šans, da grem spet tja spat:))

Sem pa mislila (se tolažila), da pri nas kakih večjih mrcin ni, očitno se motim:)

Najprej bomo počasi in zaziher ugotovili, da tarantela ni enako ptičji pajek.
Potem bomo ugotovili, da ima strah velike oči. Pa bo pajek takoj manjši in nič več podoben taranteli, ptičjemu pajku, črni vdovi itn.
A je tako?

Dej ne bodi pokroviteljska.

New Report

Close