Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najstarejši kos garderobe :)

Najstarejši kos garderobe :)

Torej, koliko je star najstarejši kos vaše garderobe? Jaz sem včeraj likala in ob likanju jeans krila me je prešinilo, da ga imam že od srednje šole! Svašta! Ampak je tok lepo in v tem času se je že čist po meni vzelo 🙂 Nosim ga tako za v službo kot za piknike in podobno – skratka zakon je! Ampak sem se včeraj sama pri sebi kar nasmejala, ko sem ugotovila, da ga imam že kakšnih 15 let :)))

Bi verjetno našla tudi kakšen kos garderobe s podobno letnico ampak nosim pa nobenega
tako starega.

Jaz imam pa bundo iz osnovne šole. Nosim jo sicer samo še za sprehode po njivah ampak stran je pa ne dam:)))

poletna obleka moje mami, mora biti stara kakšnih 40+ let, ampak je še vedno krasna…

Tudi moja majica z dolgimi rokavi je nekje iz sredine srednje šole, s tem da sem to šolo končala pred 22 leti 😉 Bo šla letos v odpis, ker so spodnji robovi na rokavih dobesedno prepereli.

Moj najstarejši je tam iz sedemdesetih, gre za en vintage trenč. Najstarejše res moje so pa ene kratke hlače. Ravno letos poleti sem ugotavljala, da jih nosim še iz osnovne šole.

lp,
Lenka

********************************************************** http://www.Fashionista.si [url=http://www.fashionista.si/si/brskamo-po-omarah/poslji-nam-svojo-omaro]Kaj naj oblečem?[/url]

Indijska bluzica s časa študija. Tako lepa in posebna tiste čase. Zdaj mi je že nekaj let premala, čakam, da bo postala všeč hčeri … 🙂

Tudi jaz :)))

Se bajde v omari še kaj iz osnovne in srednje šole… Sicer za prosti čas, ker v službo moram pač hodit poslovno oblečena, tega pa v šoli nisem imela. So pa moji kostimi tudi še iz prejšnjega tisočletja in imam v omari tudi še jakno (že predelano) od diplome izpred 20tih let.

Najstarejši kosi garderobe pa so najfinejsša babičnina oblačila tam nekje 70-80 let stara, ki jih nosim za najboljše večerne prireditve.

Samo moj “lastni” kosi (nimam nič od babice, mame itd.) iz tam nekje, obdobja takoj po srednji šoli. Stari cca. 9 let recimo. Takrat sem na veliko kupovala oblačila in jih več kot pol sploh nisem nosila. Jih pa sedaj z veseljem. Gre se pa za različne kose garderobe- od oblekic, kril, jaken, kavbojk, majčk… ni da ni.

Jaz sem pa ob koncu OŠ nosila eno očetovo majico, ki jo je on nosil v študentskih časih (sunila sem jo pa iz koša s starimi cunjami, tako, da mama ni vedela – ko jo je videla na meni, je bila tako zgrožena, da joj. Mislim da sva se vsaj 4 leta preprirale okrog te majice. Ko ji je pa končno uspelo mi sunit majico nazaj in jo spet vreči v koš za stare cunje (za razrez in uničenje) jo je pa našla sestra hahahaha. In pol sta se še oni dve preprirali za to).

Jaz imam pa bombažno čipkasto bluzico brez rokavov od babice. Babice že zdavnaj ni več, rojena je bila pa leta 1910, predvidevam da je bluza letnik nekje okoli 1930. Bluza je krasna, od časa do časa jo oblečem, edini problem je, da je bilo babice v vseh smereh precej manj od mene in me za vratom tišči. Ampak, potrpim:).

2 kombineži od babice imam namesto spalnih srajc. nimam pojma, koliko so stare, babici so se zdele prelepe, da bi jih nosila….

od mojih oblačil pa imam eno jakno iz blaga, ki sem jo dobila v C&A na začetku srednje šole. je praktično neuničljiva in sploh ne zgleda, da bi jo kaj dosti nosila… stara 20 let.

Moja maturantska obleka je bila kasneje tudi poročna, imam jo na maturantskih plesih, če zaključujejo “moji” dijaki, imela sem jo tudi na sinovem … Da o kakšnem praznovanju novega leta doma ne govorim. Letos je imela obleka 37 let, me pa malo tišči okoli pasu, pa “cvikli” za prsi so postali nekam visoki …

Edini kos oblačila, ki ga imam, in da je starejši od mene, je puli mojega strica, na katerega sem se močno navezal in je star okrog 35 let …

Nimam pa nič takega, kar bi kupil sam in bi po mnogih letih še kar imel – se oblačil prehitro naveličam :)))

Imam pižamo od dedka, ki jo je dobil od brata iz Amerike. Predvidevam, da je stara vsaj 50 let. Dedek je seveda ni nosil, ker se mu je zdela prefina, jaz pa si jo tu in tam ogrnem namesto jutranje halje.

Od mojih oblačil pa… Hmmm… Imam en puloverček iz osnovne šole, star je okoli 20 let. Se spominjam, da sem res dolgo varčevala zanj, potem pa ga nikoli nisem zares rada nosila, ker je iz čudnega materiala. 🙂

Ko je bila soseda noseča mi je dala en pulover. Sama ga je imela še pred nosečnostjo. Njena hčerka je danes stara 12 let.

Barve so še danes tako čudovite, da me marsikdo vpraša kje sem ga kupila. Res je neuničljiv. Upam, da zdrži še naslednji 12 let, ker se v njem res odlično počutim.

Takoj bi še enega takšnega kupila, da ga kje vidim – cena mi nebi bila važna.

New Report

Close