Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še kakšna ženska tukaj, ki nikoli ni bila na kt?

Še kakšna ženska tukaj, ki nikoli ni bila na kt?

Se mi zdi, da so dandanes skoraj vse ženske na kt, no razen tiste, ki poskušajo zanosti. Ko se dobim s kolegicami, se vse o tem pogovarjajo, takoj ko pristanejo v resni zvezi letijo k ginekologu po tabletke.

Jaz sem v poznih 20-tih letih in še nikoli nisem bila na tabletkah. Pa seksam že dobrih deset let, vedno s kondomi in še nikoli ni bilo nobene drame, tipa kondom počil, možne nosečnosti. Vse normalno. Zgleda, da sem ena redkih, ki ima dobre izkušnje s kondomi. Kolegice se vse zmrdujejo nad kondomi, no če pa se ne one, pa njihovi partnerji. In ko se pogovarjamo o tem, mi vse pravijo, da sem čudna, pa da če me ni strah, da bi zanosila.

Imela sem že več resnih zvez, redne spolne partnerje in nobenemu do sedaj ni bilo pretežko uporabljati kondomov. Na začetku so valda napeljali pogovor tudi na to temo, ampak ko sem jim rekla, da bi raje videla, da ostane tako kot je, noben ni več forsiral in je ostalo pri kondomih.

A je tudi katera od vas KT-free? 🙂 Kakšno je vaše mnenje o tem, a imajo kolegice prav, da sem malo čudna?

… tudi KT free. Pa fejst starejša od tebe, z nekaj dece na grbi. Zgleda, da bova zdravi umrli.

Ne obremenjuj se s tem, kaj si mislijo in delajo drugi. Super, če si se uspela izogniti kt…s tem si naredila sebi uslugo:).

nova
Uredništvo priporoča

Sedaj v drugi resni zvezi. Pa nisem pojedla niti ene kontracepcijske tabletke do sedaj. In je niti nimam namena. Kondomi ali varianta pazi povsem zadostuje.

Stara sem približno kot ti, no, eno leto mlajša in kontracepcijskih tabletk se še nisem poslužila. In tudi nimam namena.

Pri 40 letih nikli jedla tablet. Ker se cenim :)) Ne, resno, imam ektrmno občutljivo hormnosko ravnovesje, zato nisme nikoli niti pomislila na to. Če nočeš kodnoma – čao.

do vazektomije kondomi, moža in mene kondomi nikoli niso žulili, vazektomija je pa itak zakon

Stara sem 44 let, sploh ne vem kako izgledajo kt tableti.

Jaz sem do svojega 32. leta pojedla kaksne 3 skatle kt tablet – pa se to v zgodnjih dvajsetih, ko sem zaradi morja prestavljala menstruacijo (bila brez partnerja).

Nikoli nisem bila na tabletkah. Skoraj 20 let aktivnega spolnega življenja, vse brez tabletk in vse brez nenačrtovanih zanositev. Ko sem se odločila zanositi, mi je uspelo v prvem mesecu, kar pomeni, da sem fejst plodna, kar pomeni, da so kondomi odlična zaščita, ker če ne bi bili, bi bila noseča že prej. Imam pa veliko prijateljic, ki so si s tableami popolnoma zjebale ciklus in imajo nekatere tudi pet let po jemanju tabletu zaradi njih še vedno hude težave, neredne cikluse, čudne krvavitve vmes, menstruacije, ki trajajo po 12 dni in podobno.

Po moje sem bila na tabletih kakšno leto, ampak samo zato, ker sem bila mlada in neumna.
Čestitke, da tebi tega ni treba! Pametna punca .-)

skoraj 40 let, 2 načrtovana otroka, nikdar na tabletah, le kondomi in priznam da mi včasih že mal presedajo, sam ne toliko da bi prešaltala na tablete.

Nikoli na KT in niti ne bom,zakaj pa bi se uničevala,če se da tudi brez Kt,kondom pa je rešeno.

micka

46 let, nikoli KT, samo kondomi v nevarnih dneh, vsi otroci načrtovani. Pa nikoli o sebi nisem razmišljala, da sem čudna, ampak samo, da tabletk nočem.

1 leto na tabletkah pri nekih 17/18-ih, ker sem imela obupno boleče M in sem jih blažila s KT. Drugič sem jih jemala ene 2-3 mesece po porodu. Zdaj jih ne jemljem že več kot 15 let, zaščita kondom ali pazi varianta, če bo pa kak dojenček, bo pa dobrodošel.

Stara 49, nikoli imela KT. Ker se cenim, tako kot je ena gor napisala. Imam dva otroka, prvega pri 24 letih, načrtovan.

nikoli

37 let, trije otroci, nikoli na KT….

najprej kondomi, nato nosečnosti in dojenje, potem je pa mož prevzel svoj delež skrbi za kontracepcijo 🙂

Tudi nikoli. 2 narčtovani nosečnosti. 40+. Nisem niti pomislila, da jedla tabletke (čudno zakaj se le za kt reče tabletke?). Smatram, da tablete ješ, če si bolan … pač “staromodna” miselnost.

prepričat tipe v uporabo kondomov???????

Vsi moški’ ki jih poznam (frendi plus partnerji prijateljic) incl moj ex mož (prvi in edini v lajfu) generacija 40+ nočejo uporabljat kondomov. Nisem bila veliko na kt, ker sem vsakokrat imela goro problemov z njimi. Ampak ti moški menijo, da je ženska “defektna”, ke se od kt zredi, ima vmesne krvavitve, kist nič libida, je twčna in ma depresije zaradi spremenjenega hormonskega ravnovesja…

še hujše pa so ginekologinje, mene skoz prepričujejo, da naj jamljem kt ?
(celo sedaj ko sem brez partnerja!!!!)’ ker se mi bo tako uredil nereden in kratek ciklis, kao naj ne bi bila dovzetnw za vnetja ipd. Pa sem že 17 let brez kt…

Resno vprašanje zame je kje najdetw tipe, ki uporabljajo kondome kot kontracepcijo, ter kje najdete ginekologinje, ki vas ne pitajo s tabletkami? In kimajo tezam o škodljivosti le teh?

Pa ie vprašanje za lenčk34n: kako je mož prevzel odgovornost za kontracepcijo?????

Kje najdemo te tipe? Kje najdeš ti tipe, ki ne spoštujejo ženske odločitve, da tablet ne želi jemati?! Spoštovanje punca, pa malo bolj po mizi udarit, ti se pa že v začetku predaš po moje … Je pa pomembno, da želi dekle fantu dati gor kondom, pa da iz tega naredi tudi zanimivo predigro. Poglej v knjigo Popolna ljubimka.
Če mož prevzame odgovornost za kontracepcijo gre na “kastracijo”.

sama sem stara 26 let, nikoli nisem jedla tabletk, čeprav imam zelo zelo boleče menstruacije..seksava pa tudi brez kondoma. je moj prvi in edini fant (v seksu) že 12 let. V kratkem pa tudi že načrtujeva naraščaj…

Včasih se tablet ni tako množično jemalo, ker še niso bile dodobra preizkušene in ker so bile ženske skeptične do njih. Pa še doze hormonov so bile visoke, posledično tudi stranski učinki hudi. Novodobne KT imajo manjše doze hormonov, zato jih lahko jemljemo po več let.
Jaz sem postala spolno aktivna pri 17-ih in mi seks s kondomom ni bil všeč, še vedno mi je to kot dan in noč (očitno sem občutljiva). Pa tudi dojenčka nisem nameravala imeti, torej sem se odločila za KT. Jemala sem jih 7 let, nisem imela težav, potem pa se mi je zdelo dobro, da jih neham jemati, ker tudi če bi zanosila, ne bi bilo nič narobe. Pa je prišlo do raznih zapletov (ciste), ugotovili so mi endometriozo in zdaj jih moram jemati, torej nimam izbire, čeprav jih nočem.

Kje najdemo te tipe? Kje najdeš ti tipe, ki ne spoštujejo ženske odločitve, da tablet ne želi jemati?! Spoštovanje punca, pa malo bolj po mizi udarit, ti se pa že v začetku predaš po moje … Je pa pomembno, da želi dekle fantu dati gor kondom, pa da iz tega naredi tudi zanimivo predigro. Poglej v knjigo Popolna ljubimka.
Če mož prevzame odgovornost za kontracepcijo gre na “kastracijo”.[/quote]

Pa ti veš, kaj je kastracija??? Mislm, podn, pol ni čudno, da se moški na msrt branijo vazektomije. Malce se poduči, da ne boš neumnosti pisala!

A kje najdemo tipe? Lej, jaz ti tko povem: če decu baba ni tolk vredna, da bi ji prihranil vse hormnoske šoke in praktično žensko zreducira na objekt svojega užitka, medtem ko se mu zanjo in njeno počutje jebe, potem lahko tak dec mirno zgreši mene in moj prag. Da o tem, koliko bolezni prepreči kondom, sploh ne izgubljam besed. Za moje pojme bi morali biti kondomi enako na recept, kot so na recept kt tablete, saj ne ščitijo le pred nosečnostjo, ampak tudi pred SPB, kar ima še svojo “dodano vrednost”. JE pa res, da ene ženske bi za to, da imajo dedca, da niso same, naredili vse, ne glede na to, kako jim to škodi, ne glede kakšen egoist je dec, ne glede na vse težave, ki jih zaradi njega imajo. Sam da je. Jaz na to nisme nikoli niti pomislila. Če me moški ne spoštuje toliko, da se lahko o stvareh dogovarjava, če me ne ceni kaj več, kot kos mesa, če me postavlaj pred gotova dejstva, potem – adijo! Sem raje vse življenje samska. Po tem kriteriju sem vedno živela, imela do pred možem natanko enega partnerja, vedno seks s kondomom oz. kombinacija naravne metode ter kondoma, 3 zaželjeni in načrtovani otroci, ena redkih v svoji generaciji (36 let), ki ne ve, kaj je to HPV (no, vem že, a s tem nimam težav), kaj so to stalne glivične in bakterijske vaginoze, kaj je to nereden ciklus in motnje ciklusa. Ginekološko do zdaj vedno b.p. in samo upam lahko, da bo tako tudi ostalo. Povem ti pa, če se sama ne ceniš, te tudi drugi ne bodo. Če sama ne boš rekla, da ti en seks z nekim naključnim tipom ne odtehta vsega, kar si zgoraj naštela, da trpiš ob tabletah, potem ne bo nihče. Na tebi je.

Še ena taka. No, lažem….jemala sem jih en mesec preden so mi opravili histeroskopijo, sva imela namreč težave z zanositvijo.
Ampak a si mislite, da 10 ali več let jemlješ to sranje, ko je v resnici eden od partnerjev neploden?

New Report

Close