Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek B vitamini

B vitamini

Čemu služijo B vitamini in kako prepoznaš pomanjkanje?

Lansko leto sem padla v hudo depresijo iz katere sem se nekako pregrizla, nisem pa še čisto taprava. Obhaja me pomanjkanje energije, neskoncentriranost, menjava razpoloženja in še nekaj simptomov, kot npr. sprememba kože (ni več lepa kot prej), ob vsem tem pa še +20kg v enem letu (nekaj jih je posledica prenehanja kajenja).
Slišala sem, ako naj bi B vitamini imeli vpliv na energijo in koncentracijo, pa sem v lekarni kupila škatlico in v navodilih prebrala, da B vitamini vplivajo na presnovo OH, M in B! Zdaj se pa sprašujem, če je morda nekaj mojih +kg lahko posledica tudi pomanjkanja B vitamina? Kako človek ugotovi, da mu tega vitamina manjka?

Za moj povečan vamp je kriva ravno povecana konc. B vitamina…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

da so pri tebi krivi hormoni. Pomanjkanje vitamina B se sicer lahko odraža v videzu las, kože in nohtov, v depresiji ipd., ampak samo jemanje dodatkov tega ne more odpraviti. Svetujem, da greš na pregled hormonov, da vidiš, česa je preveč in česa premalo. Veliko se da narediti že s samo spremembo prehrane, vendar mora biti to velika sprememba in učinki se potem poznajo šele na dolgi rok.

nova
Uredništvo priporoča

LOL 😉 odpri še eno, ker bo kmalu zima pa potem ne paša več.


Povečanje kg je posledica prevelikega vnosa hrane oz. energije. Predvsem to velja za nezdravo hrano, kot je bela moka, sladkor……

B vitamini res pomagajo pri presnovi energije, prav tako se tistim z duševnimi težavami priporoča jemanje dodatnih odmerkov.
A vsi ti dodatki so le dopolnilo k ZDRAVI prehrani. Ne morejo pa je nadomestiti.

Ti garantiram, da bi večini, res veliki večini, odkrili pomanjkanje vseh vitaminov skupine B – pač, taka je zdaj hrana (prazna, brez vitzaminov, mineralov) in način življnJA (stres blazno “žre” vitamine, sploh B, enako nept KT, tud drugi medikamenti).

No, jaz sem bila v katastrofalnem stanju. Na zunaj in na znotraj. Tud vitaminčke sem kupovala, dokler me ni zadelo, ker mi ni bilo jasno, kakšna doziranja se prodajajo pri nas in kakšna npr. v VB, ZDA – tu so tudi 1000x višje doze. zakaj? Ker je absorbcija iz teh dodatkov zelo zelo slaba (včasih le 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). In sem si nakupila vitamine, sploh B vitamine + dodatno folno kislino iz tujine (ja, s 1000 in več kratnim doziranje) in začela to jesti. In šele to mi je pomagalo. Izpadanje las se je ustavilo, koža lepša, počutje boljše …

No, ne gre za to, da navijam za prehranske dodatke, gre za to, da stres, depresija ubija navznoterer in navzven. Ti si izpraznjena vsega, vseh vitaminov in mineralov in moraš jih nadomestiti. način izberi sama, moj nasvet je, da vsaj ene pol leta uživaj oboje, zdravo hrano + dodatke, da se napolniš, tud kakšno zalogo narediš v telesu, potem pa nadaljuj zdravim življenjem.

Hvala za nasvet.
Da je naša prehrana oropana vsega, vem. Ni pa to najhujše. Najhujše je, da je polna aditivov.
Na dopustu sem bila 2x v krajih z domačo hrano, nepredelano, svežo in doma vzgojeno. Prvič sem jedla normalno, vse kar jemo doma, samo da je bil izvor živil “neoporečen” in shujšala 4kg v enem tednu, drugič sem jedla nenormalno veliko (fešta na fešto in povsod polno tort in kolačev), pa se nisem zredila niti gram. Če bi doma pojedla toliko, bi se sigurno zredila 4kg!

Mi mogoče lahko priporočaš preparate iz naših lekarn?

New Report

Close