Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V ŽIVO: Dress code v šolah?

V ŽIVO: Dress code v šolah?

V VB in in v Italiji je bilo že kar nekaj polemik zaradi neprimernega oblačenja v šolah.

Jabolko spora:

[list]
[*] Prekratka krila
[*] Hlače s prenizkim pasom ( tiste, ko se vidi del spodnjih hlačk, ko se dekle usede)
[*] “Bermuda hlače”
[*] Strgane jeans hlače
[*] ….[/list]

Ali so zgoraj navedena občila PRIMERNA za V ŠOLO?

Ravnatelji različnih šol so premišljevali o različnih ukrepih, kako bi naredili malce reda, da bi se učenci in dijaki bolj primerno oblačili

Kakšno je vaše mnenje?

Še link do oddaje >> http://zavod.over.net/video/

Vabljeni, da se z mnenji in izkušnjami pridružite dananšnji temi dneva

[youtube]abqZU5OVkKk[/youtube] Nikoli obupati 5 sekund pred čudežem ( Maginja Blinkita)

ko sem js bil v srednji šoli so bila kratka krila sošolk zaželjena s strani sošolcev..žal so jih premalo nosla… razn ob prvih sončkih spomladi in mogoče v jesen malo..

se strinjam da bi morali imeti kot v ZDA uniforme ali na japonskem. kot je to v filmih. sploh če bi bili zanimivi dizajni.
koliko pa bi morali imeti takšnih kosov? koliko bi to stalo?

bi bilo pa fajn če bi to šivali v sloveniji… mura, labod in ostale firme…

nova
Uredništvo priporoča

problem danes je, ker praktično obstajajo “miniature” oblek za odraslih, ki jih starši kupujejo za otroke, drugače pa bi morali upoštevat, da naj bo človek oblečen v oblačila v katerih se dobro in udobno počuti, kar se tiče uniform, bi prišle mogoče v poštev v primeru, da bi se reševali probleme v stilu, jst imam pa armanija, ti si pa luzer, ker si ga tvoja družina ne mora privoščit… ker bi bili vsi za v šolo oblečeni enako, bi se mogoče to mal porazgubilo, samo razlike bi se še vedno poznale drugje.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz sem za, tako ne bi bilo izločevanja tistih k majo več pa majo mn.

Določila bi priporočila ker nekateri hodijo v šolo res neprimerno oblečeni.

Saj problematične so samo učenke in dijakinje, fantje smo primerni in zgledni.

NE uniformam, raje iščite rešitve za cenejše šolanje in šolske pripomočke.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

problem danes je, ker praktično obstajajo “miniature” oblek za odraslih, ki jih starši kupujejo za otroke, drugače pa bi morali upoštevat, da naj bo človek oblečen v oblačila v katerih se dobro in udobno počuti,….quote]

točno to in so majhne punčke kot ene pomanjšane damice, da ne rečm grdo.

Uniforme socialnih razlik med učenci/dijaki vsekakor ne bi zmanjšale.

Menim sicer, da bi šole morale imeti zapisan kodeks primernega oblačenja – v izogib prekratkemu (krilo, kratke hlače, majčka), preglobokemu (izrezu)….
Pobarvani lasje, ličila, nakit itd. me osebno ne motijo.


Priporočil se ne bi nihče držal. Še na cesti se ne držijo pravil pa so za to zagrožene kazni.

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

fantom je to všeč 🙂

mene zanima, ali se otroci naučijo kaj več ali kaj manj, če so bolj primerno oblečeni v šoli, ali je to samo kaprica, da se zadovolji konzervativce…

vprašanja, ki bi si jih morali postavljati so, kako ustvarit bolj učinkovito šolo, kako zvišat nivo znanja, kako ugotovit, kaj je balast in kaj potrebno znanje, ne pa koliko centimetrov nad kolenom je še primerno za krilo.

katera bo hotla bo izgledala seksi… pa tud če bo v uniformi.

Edera, danes pa prav žariš 🙂

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Kopiram iz spodnje teme!

Kolikor mi je znano, je to predlog SDS v paketu s predlogom, da bi bila srednja šola obvezna.

Absolutno sem proti, da se otroke uniformira. Že tako so samo cifre v šolah … A bomo tako kot so bili včasih na Kitajskem???

To je eden največjih absurdov in krivic, ki jih lahko naredimo otroku, saj mu s tem zatremo možnost, da si tudi s tem razvija lastno edintiteto. Otrok nujno rabi nekaj individualnega, občutek edinstvenosti ipd. Tudi skozi stil oblačenja se išče sam s seboj, razvija skoj okus itd. Vemo, da je videz pomemben.

In zraven tega bomo plačevali še za uniforme, ki bodo še dodatno otrokom zagabile šolanje?

V tujini imajo določene šole svojo šolsko uniformo, vendar pa se s tem, ko ima šola svojo uniforma izraža status in pripadnost skupini! Torej je izgradnja identitete. Če so pa vsi v državi v enakih oblačilih, potem posameznik v družbi bi ni nič vreden. Smo na Kitajskem pred 20 leti! A nismo že dovolj ovce in dovolj pouprečni, je treba to še bolj poudarit?

Kakšna neumnost in zaviranje napredka. Na videz je to samo videz, ampak dragi moji, taka enakost se zarije globoko v zavest posameznika in prepričana sem, da bodo še kaznovani tisti, ki si bodo hoteli uniformo vsaj malo individualizirati. A res to hočete? Dejte no! To enostavno zavira napredek!

mislim, da gre prej za kaprico kot pa kaj drugega, sej če pogledaš po monu se nekak vzorec prenaša naprej, če že tle kokodakajo odrasle ženske, kako ni “stanu” primerno da se čistilka spedena v 0, potem normalno, da take kure svoje otroke učijo enako, torej, da se lepo lahko oblačijo samo njihovi otroci iz drugih se pa lahko norčujejo, po drugi strani se pa zgražajo, da bi zraven njihovih otrok sedel nekdo v trenirki, ker to pa mende ne gre, da bo njihov otrok v srajčki in leviskah zaraven pa en v trenirki iz mane..

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Uniforme so odlična ideja, podpiram 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!

[img]http://www.utternewsense.com/news/uploaded_images/japanese-school-girl-751238.jpg[/img]

Se strinjam, kljub temu pa m,enim, da bi mlade v šoli morali seznaniti (če jih že starši ne) s pravili primernega oblačenja
Meni je vseeno, če sosedova punca hodi po ulici kot prodajalka ljubezni, v razredu pa tako (lahno) odeta nima kaj delati.
Zakaj mislite, da je za šolo vse dobro?

Za uniforme sem samo z vidika zmanjšanja razlik. Še vedno bi se žal videlo, kaj ima otrok obuto in kakšno torbo in vse ostalo ima s sabo, kljub temu pa mislim, da bi uniforme vseeno pripomogle, da nekateri ne bi tako zelo štrleli ven – pa naj bo v + ali -, ko gre za razpoložljivost financ njihovih staršev.

Uniforme je v prvi vrsti treba uvest v parlament in vlado, da se ne bosta dežurna manekena Katarina Kresal in Borut Pahor špilala frajerja na modni pisti – medtem ko država neusmiljeno propada!

podpiram, da bi vsaka šola imela možnost svojih oblačil samo puloverjev recimo, kot pripadnost šoli… nosili pa jih bi tisti ki si to želijo… v bistvu bi bil še marketing to za šolo

definitivno pa če so vsi isto oblečeni težje delajo učitelji razlike med učenci!

Starši so ponavadi vse pripravljeni narediti za svoje otroke.
Trudijo se, da bi se tudi otroci v šoli počutili najbolje. Pretirana pozornost oblačilom je nehote znak tega.
Dogajajo se določeni pritiski in če nisi v trendu, nisi “njihov”.

Nisem za uniforme, ampak za zdravo pamet, ki bi jo morali začeti upoštevati.

Včasih slišim kakšno učiteljico ali vzgojiteljico, da ima cele traume zaradi staršev, ki svoje otroke za v šolo napravijo po zadnji modi, za katero zmečejo polno denarja, potem se otrok popacka ali strga… Starši nato doživijo skoraj živčni zlom.

In je razuimljivo, če so hlače za 100 Eur uničene. Zašiti pa se jih tudi ne spodobi.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

osnovnošolci so mogoče malo bolj dovzetni za same znamke oblačil kot srednješolci, sam izhajam iz časa, k so bili starši določenih otrok razni cariniki ipd. in so si lahko recimo taki starši mogoče privoščili več kt ostali s povprečnimi plačami, in se je že takrat poznalo, kako so se tisti “bogatejši” otroci nosili, kako imajo nike superge in poniževali tiste, ki jih nis(m)o imeli, ter imeli oblačila svetovno znanih znamk, v srednji šoli se stvari spremenijo, ker se pač začne oblikovat osebnost posameznika ter temu primerno stil oblačenja, ni več tolk stvar znamk oblačil ampak stil oblačenja…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close