Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnice in razgovori za službo

Nosečnice in razgovori za službo

Mene pa resno zanima zakaj se noseče ženske prijavljate na prosta delovna mesta in hodite na razgove za službe, če dobro veste, da vas slej kot prej 1 leto ne bo?

A res mislite, da vas bo kdo zaposlil?

Ti, moja kolegica je šla nenoseča na razgovor, dobila službo, potem pa zanosila in šla na porodniško štirikrat, vmes pa bolniške. V sedmih letih je delala eno leto. Po moje bi z eno teh nosečnic bolje prišli skozi kot z njo.

No, jaz si noseča ne bi nič iskala, moja delodajalka na avtorsko pogodbo to ve, zato mi je zdaj fino znižala honorar, ker ve, da sem v brezizhodni situaciji in si ne morem nič zdaj najti.

… nisem noseča, a sem se v zadnjem letu zredila in zgledam noseča. In grem na razgovor. In me je že zdaj groza, ko vem, da si bo delodajalec mislil, da sem noseča, in da si z mano itak ne more kaj pomagati.

Groza….
In ja, če se ima katera namen vtikati, že hujšam, ampak čez noč pač to ne gre.

Najbolje, da preventivno začnete zaposlovati samo prek s.p., kar dela ogromno slovenskih podjetij in vse je to legalno in sprejemljivo, naša država vse to tolerira. Naj živi moderno suženjstvo.

Nosečnica in mati mora tudi plačati položnice in jesti.

Moralo bi biti tako kot v islamskem svetu, ženske NE bi smele bit sploh zaposlene, pol bi se pa lahko razmnoževale po mili volji.
Žensk nikoli ne vzamem v službo. Me ne zanimajo izgovori. Človek zaposli žensko, da bo delala, pa gre po pol leta v bolniško in nato v porodniško, da ne govorim o bolniškah vsak mesec po teden.
Ne, hvala.

Kaj pa, če ima namen porodniško vzeti oče?
Moja prijateljica je bila samo 3 mesece na porodniški, ostalih 9 mesecev pa njen mož, ker se jima je tako bolj splačalo.

A vi pa še niste tako napredni, da bi pogruntali zaposlovanje prek s.p., ko vso breme zaposlitve prenesete na ubogo žensko, ki je potem suženj brez pravic in niti gripe ne sme dobiti, kaj šele zanositi?

Zakaj pa ne bi šla noseča na razgovor? Ok, v 8. mesecu verjetno ne, a ne, če si pa šele na začetku, pa ne vidim ovire (itak se lahko zgodi marsikaj). Osebno mi je mal neumno, da ženske izkoriščajo bolniško, ampak veliko je takih, ki imajo res težave v nosečnosti. Bolniško za otroke pa lahko tudi moški vzame, ne vem, zakaj bi morala ženska ostajati doma, otrok ima dva starša, ne enega.

Brez skrbi, da moški, ki take pišejo, so poskrbeli, da njihove žene imajo porodniške. Brez skrbi so ženske, ki take pišejo, poskrbele, da so one imele porodniške. Ampak drugim pa tega ne privoščijo, a ne? Sem ena takšna, ki bo šla rodit brez porodniške in bo prejemala 200 evrov starševskega dodatka, pa me bo mož moral preživljati, plus še morala bom vmes hodit delat, če bom hotela, da dostojno preživimo in da mož ne bo toliko obremenjen.

Meni nekaj ni jasno.
Vsepovsod se govori, kako težko je najti službo. Iz tega sklepam, da je izredno lahko najti delavca. Ponudba je večja kot povpraševanje. Drži?
V čem je potem problem pri zaposlitvi nosečnice? Tisto leto, ko bo doma, ni v breme delodajalca, delodajalec pa z lahkoto zaposli nekoga drugega za čas te porodniške. Seveda, če ima nosečnica res take kvalitete, ki jih delodajalec nujno rabi in je nosečnost edina “ovira”.

Meni so rekli, da me ne bodo zaposlili, če zanosim. 2 leti kasneje sem zanosila in so mi odpustili. Hvala bogu, da je podjetja zdaj zaprla!!

Takole je:
– uvajanje novega delavca ti nihče ne plača in po 2 ali 3-h mesecih pri nas še ni samostojen, torej moramo imeti za o obdobje istočasno zaposlena 2 delavca. Prva zaposlitev vedno pomeni dodatne stroške, od zdravstvenega, do izpita za varstvo pri delu itd..
– nosečnice lahko zaradi težav od danes na jutri ni več v službo
– ne veš koliko bolnišk bo tolkla in vsaka bolniška do 30 DELAVNIH dni (okoli 45 dni torej) gre na stroške delodajalca
– dobi celoten dopust in celoten regres (pustimo izjeme)
– ko se vrne, hoče delati 4 ure, čeprav to zaradi narave dela ne gre, ker 2 delavki po 4 ure sploh ni isto, pa ne samo glede stroškov, ki so vsekakor višji. In veste, da se to lahko vleče leta in leta, ker bo imela še drugega, tretjega….
– ne veš, koliko bo manjkala po vrnitvi s porodniške. Zelo nečloveško je zaradi tega obremeniti ostale zaposlene, ki imajo tudi družine. Da bi dodatno zaposlili nekoga, da bo pokrival večno odsotno novopečeno mamico pa ne gre, se tudi zaposleni ne bi strinjali, saj bi se v tem primeru fond plač razdelil še na enega, ki je za rezervo in glede na to, da firma ni socialna ustanova, mislim, da je vse jasno.
Pa saj same veste, kako je s tem.

Tudi samo še prek s.p. -ja.
Zakaj?
Ko ti gredo od 5 zaposlenih v enem letu 3 na porodniško, vidis, da žal drugače več ne gre. Tako ali pa bomo šli kmalu šli po stopinjah propadlih podjetij…žal, tudi jaz bi raje imela redno zaposlene, pa mi to ne prinaša pravzaprav nic drugega kot stroške, če bi se vsaj lahko na delavke zanesel, da bodo ostale ko bodo otroci vecji, da bo nekoč bolje tako pa v nasi ( storitveni obrti ) gre vsaka ko je iz ta hudega ven na svoje, ti pa si zopet na štartu.
In ja nasa draga država zapoveduje, da moramo nekomu ki ga ni bilo celo leto dati se cel dopust regres, zakaj bi se nekdo moral odpočiti od nedela, že berz tega je težko ves čas iskat nova nadomeščanja, jih uvajat…, poleg tega seveda v nosečnosti ne morem tega in onega.

Hvala naši delodajaki, ki prenaša v pisarni 7 žensk in od tega jih je 5 rodilo. Vse se da, če se hoče – pa tudi pri nas ne gre iz danes na jutri da bi dobili dobrega delavca.

Velja pa nek nenapisan dogovor, da vsako leto ena.

Pa upam, da bodo tudi tvojo hčer dali na s.p. in bo na koncu ostala brez porodniške.

Ti boš pa to štekala šele, ko boš imela svoj s.p., pa ti bo zaradi nosečnic crknil, davčna in upniki se ti bodo pa zaradi neplačanih računov in prispevkov vsedli na bajto!

Hm… kako se pa to zmenite?
Recimo dobite novo sodelavko, 30 let, brez otrok, a si naraščaja želi.

In ker pač je prišla zadnja v firmo, mora pač počakat na “vrsto” al kako? SE pravi lahko zanosi šele pri 37 letih?

Svašta.



Ti boš pa to štekala šele, ko boš imela svoj s.p., pa ti bo zaradi nosečnic crknil, davčna in upniki se ti bodo pa zaradi neplačanih računov in prispevkov vsedli na bajto![/quote]

Sem se odločila, da bom raje brezpravna kot pa s.p., tako da mi brez veze to privoščiš. Prispevke bom plačevala takrat, ko bom imela na njihovi podlagi tudi kakšne pravice, vsaj približno enako pravic kot redno zaposleni.

A vam povem, zakaj sem se noseča prijavljala na razpise in hodila na razgovore?

Zato, ker sem si želela najti službo! In sem jo, v 4. mesecu nosečnosti sem si našla celo dve hkrati, v eni so vedeli, da bom po slabih štirih mesecih odpeketala na porodniško, a so me vseeno vzeli, mi dali pripravniško dobo. Sem pa v teh mesecih pred porodom opravila z diplomo, zato so mi zaključili pripravniško dobo in me zaposlili za nedoločen čas. Torej tako jaz kot oni smo izpolnili dogovor.

In ja, vodilo mi je bilo najti službo neglede na stanje. Želela sem si kaj več porodniške kot 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} minimalca, kolikor sem imela prve porodniške.



Ti boš pa to štekala šele, ko boš imela svoj s.p., pa ti bo zaradi nosečnic crknil, davčna in upniki se ti bodo pa zaradi neplačanih računov in prispevkov vsedli na bajto![/quote]

Sem se odločila, da bom raje brezpravna kot pa s.p., tako da mi brez veze to privoščiš. Prispevke bom plačevala takrat, ko bom imela na njihovi podlagi tudi kakšne pravice, vsaj približno enako pravic kot redno zaposleni.[/quote]

Kaj čem ti privoščit, briga me za take kot si ti. Pravim samo, da boš šele takrat, ko boš imela svoj s.p. štekala, kaj to sploh pomeni.
Pa prav je, da prepustiš dostop do teh sredstev tistim bolj sposobnim in pridnim, samo se bojim, da ljudje ne gredo v to s trezno glavo.

No, brez vez te v 4. mesecu nosečnosti definitivno niso zaposlili!

Mojo znanko so zaposlili 2 meseca pred rokom – preko vez, javna uprava ;(

V javni upravi si lahko noseč kolikor hočeš, na bolniški kadar hočeš, pa ni nobene škode, ker itak ni nobenega dela in se nič ne pozna, če nekdo je, ali ni. Samo pri kofetkanju manjkajo. V resnih firmah pa v glavnem ženske že zamenjujejo z moškimi, če hočejo resno delati.

Hm… kako se pa to zmenite?
Recimo dobite novo sodelavko, 30 let, brez otrok, a si naraščaja želi.

In ker pač je prišla zadnja v firmo, mora pač počakat na “vrsto” al kako? SE pravi lahko zanosi šele pri 37 letih?

Svašta.[/quote]

Nova delavka ima 23 let in bo zlahka počakala 2-3 leta, da pride na “vrsto”, da tista ki hoče drugega otroka še enkrat rodi. V teh 2 letih, ko čaka pa lahko pride do redne zaposlitve. Nekaj jih je že rodilo in ne nameravajo imeti 3 otroka.

Sedaj bi morala razčlenit od vsake starost, želje in stanje, da se bi razumelo zakaj tako ravnamo in da je dejansko možno, da se lahko “razporedimo”.

New Report

Close