Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek poceni kosilo

poceni kosilo

Zadnjič smo nekaj o tem, pa bi samo napisala kaj sem danes skuhala, se mi je slučajno dalo 😛 tiste ki bi kritizirale mirno preskočite in uživajte v drugih temah.

Torej, kupila sem 350dag mletega mesa in iz tega naredila kosilo za 3x za 4 osebe, 2 odrasla, najstnik in prvošolec.

Popražila mleto meso na čebuli in česnu in ga dala na dva dela:

Za danes sem naredila omako boloneze, k mletemu mesu dodala začimbe in pločevinko paradižnikove omake, ter 2 žlici mezge, omako razdelila na dva dela, en v skrinjo, drug med mini merkatorjeve makarončke, njami.

Drug del praženega faširanega mesa sem zmešala s srednjeveliko okroglo bučo iz vrta (svežo sem zmlela v multipraktiku), dodala začimbe, eno jajce in pšenični zdrob – iz tega bomo jutri naredili polpetke, zraven pa krompirjevo solato.

Strošek za vse to je res minimalen:
meso 1,8€
pločevinka paradižnika 0,50€
makarončki 0,65€

ostalo je iz vrta, pa tudi sicer buča in krompir nista draga 😛

No tako, pa dober tek

mleto meso
krompir
jajček
sir
kisla smetana

iz tega pride oblična mosaka 😀 pa tudi ne zapraviš veliko!

Zame odlično, ampak sem v družini edina takega mnenja, zato kuham dvojno 🙂 Če se mi da…

Samo malo malo mesa se mi zdi.

Lahko pa v eno polovičko potenstanega mesa dodaš še koruzo, bel in rdeč fižol in imaš filo za tortilje. 🙂

350 g mesa za 3x? Ne vem, ste verjetno vajeni ful mal mesa pri omakah. Jaz npr. kupim za tri člane 500 g mesa in ga za bolonjsko razdelim na dva dela. Res pa da imamo raje bolj gosto, kot samo paradižnik in sem in tja kak mesek.

Ja saj se da, ampak če pa preveriš prehransko vrednost, pa takšna količina žal ne zadostuje za obrok. Preveč je Oh in premalo beljakovin. Je pa za kdaj čisto ok.

Samo pri nas tudi radi jedo z več omake, zato bi sigurno protestirali. Jaz bi imela tisto omako samo za 1x.

Zos faširani, ki ti ostane od enega dne je tudi takole dober…..

Jajčevec-malancan neolupljen umiješ in razrežeš na 1-2 cm debela kolesa-obročke.

Gor daš žlico faširanega od včeraj in potreseš z naribanim sirom.

V pekač in pečico za 30 min na 200 st.

Dobro za znoret………

lp,k

No, mezga, pa jajce, pa zdrob najverjetneje tudi niso iz vrta.
Pa tisti, ki vrta nimajo, kupijo še čebulo, česen, bučo, začimbe in krompir, pa je cena takoj precej drugačna.

Pa še nekaj, tista tvoja bologneze je samo ragu.

Pravi recept bo tole (cena pa tudi takoj zelo drugačna, seveda):

30 dag mletega mesa (mešano, lahko tudi s telečjim)
olje
1 velika čebula
1 steblo zelene
2 korenčka
1 dl belega ali rdečega vina
2 dl paradižnikovega pireja
10 dag kakšne suhe klobase ali pancete, tudi pršuta
sol
poper
mleko po potrebi

Prepražimo na drobno narezano suho meso, čebulo, korenček in zeleno. Dodamo mleto meso in pražimo, da izpusti tekočino. Zalijemo s polovico vina in paradižnikom. Na nežnem ognju kuhamo počasi najmanj 2 uri, lahko tudi do 5 ur. Občasno premešamo. Proti koncu dodamo preostalo vino. Če je omaka presuha, vmes zalivamo z mlekom. Na koncu solimo in popramo po potrebi.

Omako postrežemo z jajčnimi testeninami in parmezanom.

5ur? je bila pa stara krava

ja pri nas res mesa pojemo minimalno in za kosilo se nikdar ne napokamo do mrtvega, res nismo neki hudi jedci.

yo – sestavine zdroba, mezge itd … v zgoraj opisanem res ne presegajo 1€, z izjemo recimo kile ali dveh krompirja, pa še to ni nek ohoho strošek.

??, probaj, pa pol komentiraj razliko med bologneze in ragujem :p

Ampak potem morate beljakovine na nek drug način nadomestiti. Tako, da jih nadomestite z OH je nezdravo.

Glede količne je pa prav, da je poješ ful, to se pa strinjam.

bom kar pri raguju ostala, kdo pa ima 5 ur cajta, pa poceni potem tudi ni, če ste že o cenah.

Jaz bom ostala pa kar v restavraciji se mi ne da kuhat!
LP

micka

Ampak potem morate beljakovine na nek drug način nadomestiti. Tako, da jih nadomestite z OH je nezdravo.

Glede količne je pa prav, da je poješ ful, to se pa strinjam.[/quote]

Sej beljakovine niso samo v mesu, to gor sem samo napisala kar sem danes skuhala, sicer res ne kuham vsak dan in načeloma jemo kar raznoliko, večerjala bom radič z domačim fižolom – polnim beljakovin 😛

Zakaj ste tako nataknjene.

Madona to je samo ideja in dobra volj avtorice da nam predloži en poceni recept. Kaj je slabega če je mesna omaka zgoščena z masleno kroglico? Od tega ne bo nihče umrl.

Pa še nekaj naših kosil.

Skuham kilogram fižola. Polovico ga uporabim za fižolovo mineštro z drobno paštico ali rižem + par klobas narezanih na tanke koleščka da vsak dobi svoj delež. Z kosom kruha je zelo nasitno in naši radi pojedo. Za konec pa jabolčni kompot.

Ostalo polovico fižola naredim ” na golaž” in zraven zapečena polenta s sirom + solata.

Če polenta ostane jo ponudim z kakšnimi nizkocenovnimi ribami kot brodet.

Če ostane kaj brodeta pa naslednji dan zadevo malo priredim in je okusna ribja juha. Zraven pa ajdova kaša z gobami (zdaj ko je ravno sezona) + jogurtova strnjenka

itd.

ve ste pa res ? ste dobro prebrale oz. preberite še ENKRAT. 350 dkg mesa je razdelila za 3X.
torej je ena porcija vsebovala cca 12 dkg mesa. oi teh 12 dkg je pojedlo 4 ljudi. torej je vsak dobil 3 dkg. zdaj pa pojdite in si naredite bolonese s 3 dkg mesa. a ste ve res mal, da vse verjamete. mi smo štirje,nismo grozni jedci,a nam naredim omako iz 40 do 50 dkg mesa-pa ni mesa nič preveč.res pa je da zraven skuham več kot 3 makarone za vsakega !

No, jaz sem ob branju pomislila, da za tistih 3 dkg na osebo se pa res ni splačalo packat z mesom – če bi samo s paradižnikovo omako prelila makarone, bi bilo približno enako.

Od yo recept bom pa sigurno preizkusila – bi znalo biti dobro. Sama kuham podobno, ampak brez klobase ali pancete in vina, pa ne tako dolgo.

uboga možek in najstnik. s toliko mesa pa mora biti super boloneze omaka.

Pupe moje nas je ta naša šparovka n………………….. na suho.

Govora je o 350 dag in ne 350 g

Ampak to je pa ppreeeeeeeeeevvveč. Pa cena tudi.

No zadeve pač ne štimajo.

Sem se pa nasmejala.

350 dag je 3 kile in pol.
kaj zdaj? 3.5 kg mesa za 3x je res prevec.

Ja, in 3 kile in pol mesa stanejo 1,8 evra?! Bi prej rekla, da je mislila na 350 g in je narobe napisala. Drugače pa hvala lepa za tak obrok. Jaz ponavadi 350 g mesa porabim za eno bolonese omako za testenine recimo, za 4 osebe- od tega dva manjša otroka.

Menim, da je ženska kupila 35 dkg mesa ali 350 g, glede na to, koliko je dala za njega.

3 dkg mesa pa pride za en standardni čevapčič.

lp

Nič nisem nataknjena in čisto nič ni narobe, če so pač jedli makarone s prelivom oz. ragujem. Opozorila sem samo, da to ni bologneze omaka. Bo šlo?

No, meni so pa tvoji recepti zanimivi. Koliko pa to pride cenovno? Prav poceni glede na sestavine razen fižola in polente pač ne, ali?

New Report

Close