Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fakulteta za upravo 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposljivosti=Fakulteta za zveze in poznanstva

Fakulteta za upravo 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposljivosti=Fakulteta za zveze in poznanstva

lep pozdrav,

imam končan naveden fax, kar slabo mi je ko me kdo uprasa kaj pa mam narejen da ne najdem sluzbe. zdj pa me zanima kaj je v bistvu problem, ker moram reci da je to res fax, kjer naj se upisujejo tisti ki imajo očke in mamice na določenem delovnem mestu v javni upravi. nihče drug ne pride zraven. to je neuporaben fax, od njega mi je ostal le A3 Format diplome, en navaden list. ne počutim se kaj več kot ekonomski tehnik. nikjer ne dobim sluzbe, nikjer me ne zelijo. nikjer ta fax ni kompatibilen.

a ni a4 format?

Zato pa jaz pravim. Vpišite se raje na naravoslovne, tehniške fakultete. Npr. na Naravoslovnotehniški fakulteti, Oddelku za materiale in metalurgijo v Ljubljani je velikoštevilo prostih mest, skupine so majhne, vaje in predavanja so zanimiva, štipendijje so neizrabljene, zaenkrat tudi z zaposlitvijio ni problemov. Naša največja podjetja, kjer se zaposlijo diplomanti te fakultete (Acroni, Štore, Ravne, Gorenje,Iskra Avtoelektrika, Kolektror, Talum Impol, …) so največji slovenski izvozniki poleg Krke. Naj povem, da je v vsakem letniku okoli 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} študentk.
lp

nova
Uredništvo priporoča

Ja, VUŠ je res kr neki. V poštev za zaposlitev v JU pridejo:
– ekonomska fakulteta;
– pravna fakulteta;
– fakulteta za računalništvo in informatiko (za delo v IT);
– fakulteta za socialno delo (za delo na CSD-jih, ipd.);
– medicinska in zdravstvena fakulteta (za delo v zdravstvu in socialnovarstvenih zavodih);
– pedagoška fakulteta in fakulteta za šport (za delo v šolstvu);
– umetniške akademije (za delo v kulturi);
– ustrezne srednje šole (za srednji kader na upravnih enotah in drugih enotah JU
in nič drugega.

Pa ti študiraš to smer? So kaki res težki predmeti? Js bi študirala nekaj tehničnega, sam morm pa priznat, da nisem najbolj za matematiko in fiziko…

A pa mora v Sloveniji velika večina iskati zaposlitev v javni upravi? Obstajajo tudi druge službe z več vsakodnevnimi izzivi…

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

Pa ti študiraš to smer? So kaki res težki predmeti? Js bi študirala nekaj tehničnega, sam morm pa priznat, da nisem najbolj za matematiko in fiziko…[/quote]

Zdej sem šla mal gledat predmetnik in je kr dosti matematike in fizike, škoda res…

Sem doštudiral. Kar se tiče težkih predmetov…ja, matematika in fizika sta med temi, ampak vse se da, če se hoče. Jaz problem vidim v tistih študentih, ki se samo vpišejo, potem pa ne hodijo na predavanja in vaje. Za take je matematika sigurno težka, če na izpitu prvič slišijo za per partes. Če pa študent normalno študira, potem se da narediti vse izpite.

A če se izredno vpišeš, lahk hodiš na predavanja z rednimi študenti? Glede na to, da je le-teh bolj malo, ne bi smel bit problem, ali? In če morda veš kolk je šolnina?
Kje pa si ti sedaj zaposlen?

Ne bi vedel kako je s tem. Najbolje je, da pokličeš na fakulteto. Zakaj bi se pa sploh vpisal izredno če bi potem hodil na predavanje z rednimi študenti? Jaz delam v raziskovalni ustanovi.

Ker sem že bil redno vpisan in se ne morem več redno vpisat, sam izredno.

Pozdravljeni,
Mi lahko prosim nekdo pove kateri so obvezni predmeti, vaje….. Ki jih moraš obiskovati na FU v 1. Letniku visokošolskega programa. Se odločam med rednim in izrednim studijem, ker bi rada delala. Zato bi rada vedela koliko si zaseden dopoldan in koliko v popoldanskem času Oz. na splošno ali čas dopušča da bi zraven delali. Mi nekdo posreduje kakšen star urnik, da si lahko predstavljam.

Hvala, Lp Kaja

Na Fakulteto za upravo se vpiše tisti, ki ni sposoben za noben resen študij..

Stvar tega kako se znaš tržiti. S to fakulteto sem dobila službo takoj po diplomi – brez vez. Nobena družboslovna fakulteta ti ne bo dala znanja, ki ga rabijo razni profili v službah. Sam se odločiš v kateri smeri bi delal in se izobražuješ dalje in bolj natančno v tem – sam in preko uradnih izobraževalnih sistemov.
Fakulteta za upravo ti da sicer kar širok spekter znanja tako glede ekonomije, prava kot splošno državnega sistema. Ampak vse bolj splošno.
Jaz, če bi imela možnost bi šla sicer raje na pravo (ker zaradi miselnosti ljudi velja več, ne glede na sposobnost študentov).

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Definitivno nisem tega vprašala za koga je ta fakulteta ampak sem prosila če mi lahko nekdo zaupa urnik prvega letnika iz preteklih let, ker se odločam med rednim in izrednim studijem, da vidim ali mi bo sploh reden študij znesel skupaj s službo. Glede tega kar delam, potrebujem tocno to fakulteto za napredovanje.

Hvala

še ena iz tega faksa, diplomirala leta 2011 in do sedaj brez vez dobila že 3 službe, v zadnji sem dve leti, sem zadovoljna in bom verjetno ostala kar dlje….., nisem pa v javni upravi, mogoče še bole

Nisem vsega brala tako da tega nisem videla. Urnik je na njihovi spletni strani. Piše kateri so obvezni, kateri izbirni in koliko točk moraš nabrati. Na letnik je cca. 12-14 predmetov.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Ne žal nimajo javno. Imajo le preko informacijskega sistema, ki je namenjen le študentom.

Zanima me kateri predmeti imajo obvezne vaje. ne kateri predmeti so izbirni in kateri obvezni, to mi je jasno.

Če bi bilo karkoli napisano na netu bi to že našla, zato sem pisala na forum, da dobim info tistih ki hodijo na fakulteto Oz. So jo zaključili nedavno.

Hvala in lp

Ne vem sicer, katerim generacijam pripradate, ampak danes imajo prakticno ze vsi faksi/oddelki/programi/smeri/letniki svoje FB skupine. Mislim, da bos veliko prej dobila odgovor, ce poisces primerno, se vclanis in svoje vprasanje dejansko naslovis na ljudi, ki ta faks obiskujejo. Bo iz prve roke … Namig no.2: vsak faks ima tajnistva. To je tudi iz prve roke. Ne vem,a se v zivljenju ljudje prav nic ne znajdete?

Sem vse to že poiskala, žal ni bilo odgovorov, zato sem poskusila se tukaj, kjer prav tako nisem dobila odgovora.

Hvala!

New Report

Close