Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vikend v Peroju, Barbarigi, …

Vikend v Peroju, Barbarigi, …

Imam vikend v Peroju, že nekaj let. Zanima me ali imate tisti, ki imate tam v bližini vikend, ali parcelo z prikolico tudi grozne težave z tatvinami. V vseh teh letih se sprašujem ali res ni oblasti, ki bi temu naredila konec in te tatiče končo kaznovala? Pri njih imam občutek, da najprej ukradejo, nato pa razmišljajo kam bodo zadevo uporabili. S tem naredijo veliko škodo, ker zadeve uničujejo, kar ukradejo ponavadi i velika vrednost.

Napišite kaj v zvezi s tem in kako bi se mogoče organizirali in nekaj ukrenili s skupnimi močmi.

Stopimo drhali na prste.

Imam že 30 let hišo v Peroju, pa mi še nihče ni nič ukradel.

Hvala bogu, imaš srečo ali pa dobre veze.

Še kdo s kakšnimi izkušnjami?

Smo od Barbarigi proti Betigi že več kot 30 let (še preden se je sploh začelo govoriti o apartmajskem naselju), pa tudi v času prikoličarstva nismo imeli nikakršnih problemov.

V Istri živijo moji starši in je tam naokoli cel kup vikendaških hiš, in od kar vem zase, nikoli nihče ni vlamljal v nikakršen vikend, to pa je že skoraj 50 let….

Majo znanci vikend v Barbarigi, pa sem že pred leti slišala, da se dogajajo tudi tatvine, tako da to ni nekaj novega oz. da se ne bi dogajal.

Ja, pri naših sosedih se tudi zgodi vsako leto, in to popolnoma vsako leto in samo pri njih. In vedno odnesejo precej vrednih stvari…

Nobenemu drugemu sosedu, tudi nam v 30 letih ni izginilo nič.

Ja, pri naših sosedih se tudi zgodi vsako leto, in to popolnoma vsako leto in samo pri njih. In vedno odnesejo precej vrednih stvari…

Nobenemu drugemu sosedu, tudi nam v 30 letih ni izginilo nič.[/quote]

saj to je verjetno problem… nekateri naravnost vabijo v samopostrežno…

Ja, pri naših sosedih se tudi zgodi vsako leto, in to popolnoma vsako leto in samo pri njih. In vedno odnesejo precej vrednih stvari…

Nobenemu drugemu sosedu, tudi nam v 30 letih ni izginilo nič.[/quote]

saj to je verjetno problem… nekateri naravnost vabijo v samopostrežno…[/quote]

Ne toliko, da vabijo, kot pa da se mora zgodba za zavarovalnico ujemati s tem, kaj govorijo okrog…

Drugače pa je v bistvu presenetljivo, da imamo mir, saj naše vikendice stojijo prazne (celo naselje pretežno neobljudeno) od novembra do marca, z izjemo novoletnih praznikov.

to se dogaja tudi pri nas v bližini Umaga .Ma povem ,GROZLJIVO !
Včasih me to talko potolče,da traja ,da začnem sproščeno dopustnikovat.
Vsako leto kaj zgine in sumimo ,da so to NAŠI packi ….
pa zmanjka metla,pa gremo na plažo in pridemo nazaj ni zaves eno leto nas ni bilo 14 dni in pridemo pa ni bilo umivalnika,…kaj bi našteval
sosedom so cel baldahin sneli,ma res nič kaj prijetno.
so pa tudi eni ki jim nikoli nič ne zmanjka a tip od nas kamne krade in se zagrajuje ….ko pr norcih ,bom vzela kamne in vsakega pošpricala z neko barvo :bom takoj vedela čigavi so

Barca, kje bolj natanc čno imaš vikendico, kraj?

Ja Barca dala si mi mislit in imaš prav.

Od Barbarige proti Betigi, naselje na levi strani ceste (ne desno v hribu).
Uradno spadamo pod Betigo, imamo tako hišno številko.

Sem kakih 10 let nazaj tudi slišala, kako so hrvaški vandali enemu izmed sosedov razbili avto na plaži … smo pa videli, kako je avto dejansko poškodoval in kaka dva meseca po dogodku me je klical, če sem slučajno komu kaj omenila, kaj je res bilo..

Mi imamo prikolico, pravzaprav dve, na svoji parceli v Peroju (Blizu Portiča). Ja, velikokrat so nam že vlomili, tudi pokradli, in to skoraj vsem našim sosedom, slovencem. Največkrat ukradejo plinske jeklenke (zdaj jih ne puščamo več tam), pa ukradli so nam komplet kuhinjskih kozic, pa kofetjerro, pa orodje (lopato, kramp….), pa hladilnik (iz prikolice so ga dobesedno utrgali), sosedom so ukradli (odtrgali) vse pipe in celo kuhinjsko korito (zunanja kuhinja), pri tem pa naredili škodo….skratka mi ne puščamo tam nič vrednega, ampak vseeno je škoda vsake stvari, ki jo ukradejo, predvsem pa naredijo škodo (polomijo prikolice, vrata od wc-ja, tuša ipd), . To se dogaja najavečkrat pozimi ali pa od 1. maja (ko prikoličarji že pripravimo “teren za dopust” pa tja do konca junija, ko se prvi pricingljamo dol. Pred par leti so nam v celoti prestrerili prikolico, in to od glavne ceste navzgor, prestreljena tako, da so šli metko skozi in skozi, skratka, če bi se takrat kdo nahajal v prikolici, bi bil mrtev. Takrat me je minilo, da bi še tam dopustovala. Pa človek pozabi….zdej nam pa itak inšpektorji težijo in moramo plačat kazen, predlanskim 1000 kun, lani 1000 kun, letos pa že 2100 kun. In za ta dnar ne posrtavijo niti kontejnerja. Skratka. Mislim, da me HR kmalu ne bo videla več, ker s tem denarjem si pa že glem ogledat lepote drugih dežel.

O, perojka, tega streljanja se pa spomnim! Jaz sem blizu tebe, mislim, da se celo poznava, a se že dolgo nisva videli.

Kar se tiče kraj in vlomov, je seveda Peroj čisto druga zgodba kot Barbariga. Prav tako sta različni zgodbi v prikolicah ali zidanih hišah.

Nekaj drobnih nasvetov za preventivo pred krajo iz prikolic:
– parcelo ograditi z ograjo in železnimi vhodnimi vrati (portun)
– tudi prikolico “zavijte” v močnešjo mrežo, ki na srečo ne kazi zunanjega izgleda prikoice
– nikoli, a res nikoli ne puščajte v prikolicah vrednih stvari. Dogovorite se z vaščani, da vam za manjšo odškodnino čez zimo hranijo štedilnike, hladilnike, plinske bombe in ostale stvari.
– to dejstvo razglašajte vsem bližnjim in daljnim sosedom, najmanj desetkrat v sezoni

Avtorica, mnogi se teh pravil že držimo, zato se nam ni treba organizirati, saj so lopovi že obupali nad nekoristnimi vlomi. Če imaš parcelo blizu Portiča, se dogovori z gospo slovenskega porekla, ki živi v hišici tik ob glavni cesti, da bo vsake toliko časa poškilila na tvojo parcelo, če je vse ok.

Če boš upoštevala zgornje nasvete, boš kmalu imela mir tudi pred vlomilci.

Še veliko lepih poletij ti želim!

Smo bili tudi mi dolga leta prikoličarji pa potem v majhni hiški s steklenimi vhodnimi vrati.

Nikoli nam niso vlomili 🙂
– vedno smo pustili zavese na oknih odgrnjene, da se je videlo v prikolico ali pa hiško
– nikoli nismo puščali vrednejših stvari v prikolici prek zime (jeklenke, hladilnika…), prav tako smo pustili odprta vrata omar
– nismo nameščali nobenih dodatnih ključavnic, že močnejša brca v vrata je bila dovolj, da bi se odprla
– z domačini smo bili domenjeni, da mimogrede kdaj pogledajo na parcelo, če je vse OK

Vsak, ki je imel željo vlomiti, je lahko takoj preveril, da se mu (pa čeprav s skoraj nič truda) niti ne splača, ker nima kaj odnesti :))

Kar pa imamo hišo, pa razen enemu sosedu še nikomur niso vlomili, pa še za tega soseda vsi vemo, kaka je resnica.

New Report

Close