Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ravnokar izvedela-pilates?

ravnokar izvedela-pilates?

Danes, 1 dan po izostanku m. sem izvedela, da sem noseča. Kaj menite…ali lahko do konkretnega trebuščka še vadim pilates? Ker na pregled še ne grem.

Hvala!

lepo te prosim, reci, da se hecaš………

Nikakor ne smeš.Tudi prdet ne,krčit noge,tudi tečt ,hitra hoja odpade,pa ples tudi

nova
Uredništvo priporoča

Takoj počivat !!!!!! Pa na bolniško pejt tud, že jutri !

lepo je vprašala, če lahko do konkretnega trebuščka izvaja vaje.

avtorica, jaz ne vem, ker nimam izkušenj z nosečnostjo, ampak prijateljice so vse športale, če so se le počutile dobro, seveda pa ne pretiravat, mislim da je treba malo pazit na srčni utrip, ampak kolikor vem, je pilates bolj “raztegovanje”:

ko bi bile vse monovke tudi v reali tako pametne kot ste tukaj….

Tudi jaz sem bila pametna in lepo dalje hodila na aerobiko. No v 6. tednu sem po aerobiki domov prišla z močnimi krvavitvami in direkta sva letela na urgenco,….1. stvar, ki me jo je G vpraša je bila ali sem bila na kakšni telovadbi,……ko sem povedala iz kje sem prišla je rekel, da je lepo bit fizično aktiven, tudi v času nosečnosti, ampak seveda po pameti in da sem samam preterala.

Dobila sem Dabroston in 14 dni preležala v bolnišnici. Bilo je ok, ampka sem se do konca nosečnosti res čuvala.

Imaš tudi pilates za nosečnice, ampak navadnega lahko normalno prakticiraš še kar precej časa.

ne me j**** v šestem tednu si krvavela zaradi aerobike? ene niti tega še ne vejo, da so noseče….

če bi bilo tako enostavno se znebit nosečnosti, ne vem, zakaj bi sploh šel kdo na splav. trikrat skočiš, pa otroka ni več….

Lansko sezono nas je vodila noseča inštruktorica. Z nami je bila skoraj do poroda (14 dni prej je nehala), tako da, če se boš počutila OK, kar lepo nadaljuj z vadbo.

Ne smeš! Najboljše, da kar takoj postaneš couch-potatoe :)))

p.s. hecam se. Odgovore imaš že zgoraj.

Ojla,

Seveda lahko nadaljuješ s pilatesom. Pametno pa je, da inštruktorici poveš, da si noseča, ker bo potem nekatere vaje prilagodila tvojemu stanju.
Še en koristen članek o pilatesu med nosečnostjo:

Lp,
M

Pilates za nosečke se razlikuje predvsem v tem, da se vaj ne izvaja na trebuhu.

Inštruktorici pa čimprej povej, da si noseča in se prepiši z “navadnega” na “pilates za nosečnice” – predsem pa ostani aktivna.

praktično edini normalen odgovor. z vadbo v nosečnosti je tako, da furaj tako kot si do sedaj. če si športala, to počni prilagojeno trenutnemu počutju. če nisi, se vpiši na kakšno easy telovadbo prilagojeno za nosečke. ni pa priporočljivo začet zdaj tečt maratone, če si bila do sedaj bolj gliva.
lepo nosečnost ti želim!

New Report

Close