Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje bruhanje in refluks

bruhanje in refluks

Pozdravljeni, na vas se obračam z vprašanjem, ki mi povzroča veliko preglavic. sem namreč v 11. tednu nosečnosti in sem v zadnjih dveh tednih izgubila 4 kg, saj skoraj vse kar pojem ali spijem izbruham. Ker imam refluks žrelnika (GERB A) sem pred zanositvijo jemala tablete Lanzul 30mg, katere so mi resnično pomagale in sem lahko jedla skoraj vse. Sedaj pa teh tablet ne jem in me zaradi tega zeeelo peče zgaga, ter mislim da mi ravno zgaga povzroča bruhanje in občutek, da mi bo grlo vsak čas razžrlo. poskusila sem že mislim da vse, od donata, mleka,mandljev,prekuhane hrane, nič pečenega, nič svežega, rupurut… Ampak kako je lahko to zdravo za mojega otroka- nič sadja in nič zelenjave!!??? Bojim se, da bi bilo kaj narobe z razvojem. Včasih se silim, da pojem kaj zdravega ampak ponavadi v meni ostane kaki dve uri, pol pa zopet ista pesem, Tudi spijem ne dovolj iz istega razloga. včasih mi uspe čez dan spiti pol litra. No vedno pa lahko pijem ponoči, ampak tudi nekje pol litra. Kaj naj storim?? Vem, da tablet ni priporočljivo jemati, ampak kaj je lahko bolj škodljivo tableti ali, da otrok ne dobi od mene nič vitaminov oz. ničesar kar bi potreboval za pravilen razvoj. Prosim, pomagajte…

Najbolje, da se pogovoriš s svojim zdravnikom. Glede na to, da hrana ostane v tebi okoli dve uri, še ni tako hudo, saj vsaj nekaj hrane preide v telo.
Sodelavka je imela isti problem, se je začelo pri 12. tednih in trajalo cca. 5 tednov, potem se ji je stanje umirilo. Izgubila je skupno 7 kg.
V primeru, da se stanje ne bo popravilo, oz. po opazno poslabšanje, te bodo verjetno hospitalizirali, da boš dobivala infuzijo.
Res ti priporočam, čimprej k zdravniku, da ne bo kaj narobe.

Uff, upam da se res umiri, ker nebi rada preživela celo nosečnost v bolnici. Imam v torek pregled, tak da bom počakala. Hvalaaa 🙂

Probaj jesti večkrat po malem. Sodelavka mi je pravila, da edino, kar ji je ostalo v želodcu so bile razne juhe. Ampak res v malih količinah.
Izogibaj se tudi kave, kislega sadja in zelenjave, gazirane pijače, začimb.

Pa še tole sem našla:
Ukrepi za spremembo načina življenja:
dvignjeno vzglavje
dieta: odsvetujemo maščobe, čokolado, orehe, začimbe, kavo, alkohol, pomarančni sok,.
odsvetujemo ležanje 3-4 ure po obroku
zmanjšaanje prevelike telesne mase
opustitev kajenja
izogibanje oprijetim oblačilom
po posvetu z zdravnikom zamenjamo nekatera zdravila (beta blokatorji, nitrati, kalcijevi antagonisti, antiholinergiki, teofilin)

Briana, res najlepša hvala, ampak vse to počnem, kajti z refluksom imam težave že skoraj pet let in dokler nisem začela jemati lanzula je bilo stanje enako zdajšnjemu. ;/

New Report

Close