Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vročina – mama in dojenček

vročina – mama in dojenček

Živjo,
jaz in 10 mesečni sin imava vročino nad 38 stopinj in se slabo počutiva. Ker imam mali vročino prvič in je prav bogi, nima energije, me kr malo skrbi.
Kaj menite, da je lahko narobe? Vem, da niste zdravniki, pa vendar ima kdo mogoče kakšne podobne izkušnje.
Hvala.
P.S. K zdravniku bomo šli, če čez 3 dni ne bo ok.

ja,izkušnjo imamo vsi z vročino.kaj je lahko narobe: ne vemo.
če se otrok slabo počuti mu daj sirup in veliko za pit.

Ti vsemi kakšen lekadol, se boš takoj bolje počutila.

Otroka daj v banjo s temperaturo vode, ki je enaka njegovi temperaturi (torej okoli 38 stopinj). Potem jo vsakih nekaj minut zalij s hladnješo vodo. Ko ga boš vzela ven, ga zavij samo v rjuho. če mu vročina ne bo padla, mu lahko daš kakšno žličko Calpola. Preberi v navodilih kako se dozira. ne vem, ali gre na težo ali na starost.

Obema bo odleglo.

Jaz z otrokom ne bi čakala tako dolgo z obiskom zdravnika,če je bogi in nima energije…Ti lahko počakaš,ker veš oceniti kako se počutiš,otroček pa ne…
Imam slabe izkušnje z vročino pri sinu,tako,da sem glede tega bolj panične sorte….

http://www.mojmalcek.si/teme/zdravje/288/visoka_vrocina_pri_otroku.html

micka

zakaj šele čez tri dni? moraš pazit da ti ne dehedrira in da se mu vročina ne viša in dosti tekočine naj pije…kliči ambulanto in pojdi prej k zdravniku..

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

Mi smo šli pa v podobni situaciji čez vikend na urgenco, pa so nam tam rekli, da nam ne bi bilo treba prit. Šele, če v treh dneh ne bi padla vročina, naj ne bi prišli. Vročine tudi ni potrebno zbijati dokler je ta pod 38,5 stopinj. Smo mu pa vseeno dali Calpol zvečer, da je ponoči lažje spal (kar nam je svetoval tudi zdravnik).

Je pa prvič hudo, vem. Veliko naj pije, počiva, pa bo. Dan, dva, pa bo bolje. Bo pa verjetno še cel teden bolj “bogi”. Vsaj pri nas je bilo ponavadi tako.

zala in zakaj mora pait da se mu vročina ne viša?

pREBOLELA SVA POPOLNOMA ENAKO STVAR!

No, upam, da sva prebolela, ker se malemu občasno še vedno dvigne tt an 37, 0. – pa tudi jaz ne vem več kaj naj…

Takole: zvečer je dobil vročino 38,6. Hladili smo v banjici, ki je imela temperaturo okrog 35 stopinj – tako sem prebrala v priročniku. Nič ni pomagalo. Temperatura narasla na 38,8. dala sem svečko Paracetamola v ritko. (dobili smo jih za vsak slučaj po cepljenju) Vročina v kratkem času padla na 37,8. Sinček je stokal, ni mogel spat, bil nemiren, pa zelooo zaspan in brez energije. Ves čas se je hotu nosit (aja ima 7m), ponoči nismo nič spali, zaspal je v stolčku in tam odspal kaki 2 uri.
Naslednej jutro sva šla k zdravnici, ki ni ugotovila ničesar, vendar dala kri na pregled in pogledala ušesa, poslušala pljuča,… Čez 3 dni se je razvila bolezen, znova vročina, kašelj, prehlajene učke,… Imel je virusno okužbo dihal. Ponovno šli k zdravniku, dobili še Calpol sirup, kapljice za oči in železo, ker je bil slabokrven. Naročen je bil tudi na kontrolo čez ponovno 3 dni.

Kaj svetujem tebi? Če vročina ne pade kljub zbijanju s Paracetamolom ali Calpolom – dozira se na težo, potem nujno k zdravniku, pa tudi če je nedelja. Pusti ga spat, daj mu čaja, ne mrzlega, ne sili ga s hrano. Če vročina pade pod 38 in ostaja v teh okvirih, pojdi do zdravnika v ponedeljek. POJDI DO ZDRAVNIKA.

Hvala za vaše odgovore.
Midva upava, da so krivi zobki in da naju bo zjutraj pričakal vsaj eden več. Do sedaj je imel še vedno težave z izraščanjem zobk, ampak tako hudo še ni bilo. Ima jih že osem in čakamo “ta hude”, ker se fejst slini in si vse tišči v usta. Prav vidiš, kako ga na trenutke nervira. Me pa jezi dejstvo, da imam vročino tudi jaz. Ker potem verjetno niso krivi zobki.
Čez tri dni k zdravniku, ker tako piše na Calpol sirupu. Ma kaj pa vem, me kar skrbi, mogoče bomo res šli prej.
Okopala sva ga v mlačni kopeli in mu dala svečko Paracetamola. Zdaj spi. Upam, da bo mirna noč in jutri bolje.
Midva tudi enako upam, da se čimprej pozdravite.
Res hvala že enkrat vsem.

Ja, tudi jaz sem upala, da so zobki….. Pediatrinja je rekla, da pri zobkih ni tako visoka vročina. Ne vem, mi nimamo še nobenega in tudi po tej vročini ni nič ven prilezlo.

Kaj ni tako, da navadno zobek vidiš kdaj bo prilezel? Otečena dlesen, itd….???
Lej, dvomim, da je zobek. pa vseeno upam s tabo.

A mami tudi izrašča zobek, če ima tudi ona vročino? A ni bolj normalno pomisliti, da prebolevata isto bolezen?

čakala tri dni.
Moj devetmesečni dojenček je imel vročino čez 38 st. Dobil jo je zvečer, ponoči je imel kar zvišano in kljub Calpolu je zelo malo padla.Zjutraj smo šli k dežurnemu na Metelkovo. Mali ni jokal, bil je dokaj miren, vročina ni bila previsoka . Zdravnika in sestro sem zbudila, sicer ga je pregledal in rekel, da ni nič nevarnega,
Prišli smo domov, vročina je začela rasti, takoj smo šli k svoji pediatrinji,vzeli so mu kri……Na izvide smo poklicali od doma in morali smo takoj na infekcijsko… kjer je bil v bolnici teden dni…….
Okužba, niso raziskali, po tednu dne je že šel domov…in popolnoma okraval.-

New Report

Close