Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zlom zapestja

zlom zapestja

Spoštovani!
Dne 11.08. si je moja hči poškoodvala levo zapestje pri vožnji s kolesom. To zapestje je imela zelo otečeno in sva se takoj odpravili na urgenco. Navajam izvid iz urgence.
Status ob sprejemu:
Levo zapestje deformirano, NC izpadov nima.
Diagnostični postopki:
RTG levo zapestje: zlom distalnega radiusa z volarno angulacijo.
Oskrba:
repozicija v splošni anesteziji
radius mavec
rtg kontrola v mavcu: položaj izboljšan
DIAGNOZA:
Zlom spodnjega dela koželjnice.
Kontrolo sva imele čez en teden, kjer so napisali sledeče.
RTG: Nakazano volarna angulacija, vendar je slika polstranska.
Napravimo zaklinjenje mavca z volarne strani.
RTG stransko:pokaže dober položaj
Kontrolo sva imele v četrtek 25.08., izvid pa dobimo po pošti. Vem samo, da so jo dali na kontrolo čez 14 dni.
Zanima me, za kakšen zlom gre, kaj pomeni volarna angulacija?
Koliko časa bo nosila mavec? In ali še lahko pride do premika kosti v tem zapestju? Kaj pa športne aktivnosti? Začela se bo šola in treningi, zato se bo morala vsaj za nekaj časa posloviti od treningov in od telovadbe? Je ta poškodba huda?
Se opravičujem za toliko vprašanj, vendar pa me je zdravnik prestrašil, ko je rekel, da ji bo treba naredit operacijo, če se po enem tednu stanje vsaj malo ne popravi.
Prosim za čimprejšnji odgovor.
Lepo Vas pozdravljam.

Pozdravljeni!
Gre za zlom koncnega dela kozeljnice (po slovensko), ki je ena od dveh kosti v podlahti in je pogosta poskodba. Volarna angulacija pa pomeni, da odlomnjen del po repoziciji ni povsem naravnost, ampak rahlo pod kotom v smeri dlani in to je verjetno razlog za razmisljanje o operaciji. Od tega pa je odvisen tudi cas okrevanja. Najveckrat po teh zlomih posebnih tezav ni, a to velja na splosno
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!
Hvala Vam za hiter odgovor. Zanima me še nekaj: hči hodi na slaščičarsko šolo dvoletni program, v šoli imajo praktični pouk 2 x tedensko. Ali lahko opravlja to prakso? Ali je upravičena do tega, da je pri tem pouku samo prisotna, dela pa nič? Kdo izda potrdilo, če je do tega upravičena? Namreč pri tem delu uporablja obe roki, saj mora prenašati pladnje, pa voziti vozičke z izdelki, pospravljanje in pomivanje po končanem delu. Dokler bo nosila mavec, tega ne bo mogla delati, kaj pa potem? Roka je sicer leva, pa vseeno.
S e opravičujem za ta vprašanja, ker bi rada vedela, kako in kaj, saj ne bi rada, da bi imela zaradi tega neupravičene izostanke.
Hvala Vam za Vaš čas.
Lepo Vas pozdravljam.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Kakšne obremenitve (če sploh) sme opravljati, je stvar lečečega zdravnika in ta za šolo lahko napiše opravičilo. Pogoji, da ji šola prizna opravljeno prakso pa so stvar šole in vam zdravnik pri tem ne bo mogel pomagati.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close