Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko porabite mesečno za osebno kozmetiko?

koliko porabite mesečno za osebno kozmetiko?

Se pravi kozmetiko konkretno za vas- recimo šampon, balzam, gel za tuširanje, kreme, losjoni, ličila…? Te stvari. Pri meni odvisno od meseca, kaj potrebujem, ker ličila mi seveda ponavadi vzdržijo dlje kot samo en mesec, tam nekje do 100 evrov je pa neko povprečje.

Ne bi vedela, ampak najbrž manj kot 10 eur.

Ful malo, kaj pa recimo potem uporabljaš? Jaz sem recimo vzela neko povprečje parih mesecev… Včasih zapravim več, včasih manj… Aja, pa vštela sem v bistvu tudi parfume…

nova
Uredništvo priporoča

Šampone, balzame in gele za tuširanje kupujem v večjih količinah in jih doma pretočim v manjše embalaže, ker so manjše bolj praktične za uporabo. No, tu pa tam kupim kaj v manjši embalaži, da staro zavržem. Ličila kupim 2x na leto, deodorant pa mi zdrži kakšna 2 meseca.

šampon, balzam, gel, zobna pasta, zobna ščetka vsak mesec skupej 20€

pa na svete cajte še maskara, lipgloss, puder, vazelinka skupej 30€

reka in Cicerika- kaj pa kakšne vlažilne kreme ne uporabljata? Parfumi recimo (pa seveda, saj tudi jaz ne kupim enega mesečno, pač vsake toliko kakšnega)?

tud jaz najvec 20e na mesec.. vlazilna krema od revlona, res drazja, ampak enkrat na pol leta je ok, sampone, mila kupuje dec, parfum me pride malo bolj poceni, ker kupim manjse “pakiranje”, ker se hitro navelicam, pudra ne uporabljam, maskara enkrat na pol leta, ostalo pa itak vse sproti, tako da vec kot 20e ni.

?! Kako ti pa uspe imeti kremo za pol leta? Jaz imam recimo mojo za maximalno dva meseca, s tem, da uporabljam v povprečju dve različni. S tem, da se namažem zjutraj z eno in zvečer z drugo (pa ni tista krema nočna, ampak samo bolj vlažilna).

Če štejem samo tisto kar se kupi za lastno porabo bi bilo tam nekje največ do 100 eurov. Ampak če pa zraven prištejem tisto kar tudi paše pod to se pravi depilacija, pedikura, manikura in frizer…pol pa raje ne povem, da ne bo kero od zavisti spet fršlok ruknu…

Skratka veliko porabim za lastni izgled in urejenost.

ja sej res, kremo za roke in antiperspirant v stiku sem pozabla napisat tam med kozmetiko ki jo kupim na vsake tolk časa ..
ne parfumov imam pa tok doma da je groza, vedno jih dobivam za darila od raznih tetic in babic, če pa po pravici povem jih sploh ne uporabljam od kar sem bila noseča ker mi je (in mi še vedno) vsi tak grozno smrdijo….

no ja če dobr pomislim so pa mali lakci za nohte moja poletna pregreha ker jih prodajajo v trgovini v našem kampu in pridem domov polno založena z grozno barvastimi laki 😛

jah dobr, jaz se glih ne flosam s kremami… bolj jo rabim za pozimi, ker mi mraz susi kozo, poleti ce se pa namazem, se cez 15 min takoj svetit zacnem.. tako, da poleti odpade! kaksnih tretmanov se pa tud ne grem, jih ne rabim.

100€ na mesec za kozmetiko? očitno ima folk res preveč dnarja.

Očitno eni damo kaj nase, ne samo vase!

Jaz obožujem kozmetiko in si rada kaj privoščim… V povprečju gre pri meni mesečno več kot 100 evrov, kakor kdaj.

Očitno eni damo kaj nase, ne samo vase![/quote]

Žal to, kar kot kozmetiko daste vase, so sami strupi in se s tem ne gre hvaliti. Pa da ne bom preveč pametovala, tudi sama sem svoje čase veliko dala za kozmetiko, potem pa sem uvidela nesmisel cele te zadeve. Nesmisel in strupenost. Strupenost, ker to so večinoma strupi. Nesmisel pa zato, ker če imaš v genih gube, jih boš imela najboljši kozmetiki navkljub. Če imaš zanič lase, ti jih noben šampon ne bo naredil dobrih. Ja, geni so hudič.

Pa ti povem, če že hočeš kaj narediti za lep izgled, je bolj pomembno, kaj daš vase, da je to zdravo in naravno. Raje kot kot mazati se s strupi.

Očitno eni damo kaj nase, ne samo vase![/quote]

Žal to, kar kot kozmetiko daste vase, so sami strupi in se s tem ne gre hvaliti. Pa da ne bom preveč pametovala, tudi sama sem svoje čase veliko dala za kozmetiko, potem pa sem uvidela nesmisel cele te zadeve. Nesmisel in strupenost. Strupenost, ker to so večinoma strupi. Nesmisel pa zato, ker če imaš v genih gube, jih boš imela najboljši kozmetiki navkljub. Če imaš zanič lase, ti jih noben šampon ne bo naredil dobrih. Ja, geni so hudič.

Pa ti povem, če že hočeš kaj narediti za lep izgled, je bolj pomembno, kaj daš vase, da je to zdravo in naravno. Raje kot kot mazati se s strupi.[/quote]

Ja, je pomembna prehrana! Tu se strinjam s tabo! Vse ostalo pa žal ne…
Jebat ga, jaz dam samo za maskaro skoraj 30 evrov, ja res, ne kupim je vsak mesec, a vseeno… Nisem našla cenejše dobre različice.
Pa tudi šampona boljšega kot od Kerastase še nisem našla, da ne omenjam določenih mask za lase. Pač dobro za tiste, ki imajo naravno zelo lepe lase, da si lahko umivajo s prvim šamponom s police, jaz nimam ravno zanič, ampak si jih barvam in to terja svoj davek.

Meni denarja za kozmetiko ni škoda.. Kupujem le tisto, kar je kvalitetno in mi preizkušeno ustreza. Pa če je to 10e za kremico, 20 ali 50.

Očitno eni damo kaj nase, ne samo vase![/quote]

Točno tako pazimo kaj damo vase pa še kaj damo nase 🙂

In spet smo pri tistih očitkih… kako ima folk preveč denarja in zavist kar suva na plano…. Tole velja za lepoticoinzver, ki se zgraža nad zneskom 100euro… Razumela bi če bi mi ti kaj plačala in če bi vzela kak tvoj evro, da imaš kaj za pripomnit, kam damo pa SVOJ denar te pa res prav nič nima za brigat!

200 € frizer, kozmetični salon
180 € masaže
120 € ostalo

—————
cca 500 €

Jaz bi tudi rekla, da porabim kakšne 100 eur na mesec:
– šampon, balzam, drugi izdelki za lase, ki so običajno za dalj časa: maska, spreji za boljšo obstojnost, lak, olje, serum za konice,
– tuširanje – tuš gel in mleko za telo, plus kakšne bleščice za telo,
– kreme za obraz, dnevna in nočna (približno 40 eur mesečno), tonik, čistilno mleko,
– kozmetika: maskara, ličilo za odstranjevanje, barvanje, eyeliner, puder – v prahu in tekoči, lip gloss,
– nohti – lak, odstranjevalec ličila,
– drobnarije: sponke za lase, pilice, vložki, …
– frizer na tri mesece, kozmetičarka na 4 mesece …

Bi rekla, da včasih porabim tudi manj kot 100, ampak manj kot 50 pa redko.

Trdo milo cca 0,30€
Deodorant cca 2,00€
Šampon cca 1,50€

Vse imam za več kot mesec dni, recimo za cca 3 mesece.
Aja pa paket žiletk takole za eno leto 🙂

LPTadeja!

Očitno eni damo kaj nase, ne samo vase![/quote]

Očitno nekaterim ni treba nič dati nase, ker smo naravno lepe. Ve, ki niste, si morate pač pomagat na umeten način :-p

Očitno eni damo kaj nase, ne samo vase![/quote]

Točno tako pazimo kaj damo vase pa še kaj damo nase 🙂

In spet smo pri tistih očitkih… kako ima folk preveč denarja in zavist kar suva na plano…. Tole velja za lepoticoinzver, ki se zgraža nad zneskom 100euro… Razumela bi če bi mi ti kaj plačala in če bi vzela kak tvoj evro, da imaš kaj za pripomnit, kam damo pa SVOJ denar te pa res prav nič nima za brigat![/quote]

Hehe, ne, jaz pravzaprav uživam, ko vidim, kako razmetavate denar. Prav veseli me, ko vidim, da ga imate vedno manj in si zato ne boste uspele ničesar ustvarit :-)))
Vse to kar date nase, je pa itak samo maska, ki se zvečer umije in ste spet take kot vas je ustvarila mati narava :-)))

V bistvu pa res nimam pojma koliko ampak ne veliko. Tudi malo težko razdelim, ker nas je več.

Ampak če bi bila sama bi verjetno imela šampon in balzam za cel mesec (cca 7 eur oboje). Maskara na vsake 3 mesece (10 eur), deodorant 1 na mesc (10 eur), kreme (cca 10 eur mesečno), depilacija 20 eur mesečno. Pa recimo, da si sem in tja kupim kakšen lak, odstranjevalec laka, kakšno kremico ali kaj takega (10 eur).

Se pravi mi gre cca 60 eur mesečno. Tko, res na približno. Najbrž sem še kaj pozabila.

Je pa res, da se ne mažem kaj dosti, ne s kremami, ne z ličili. Parfume sem do sedaj dobila za darilo od moža in jih imam po več kot eno leto.

Res ne znam seštet vsega skupaj, od ličil, do zobne paste in sončne kreme, ampak recimo da 30 evrov mesečno. Ne uporabljam nobene kreme, niti pudra, parfumi so darila.

New Report

Close