Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sem preobčutljiva

sem preobčutljiva

Kaj boste rekli na to. Pred enim tednom smo bili na obisku pri svakinji. Najin otrok je star 1 leto in pol. Ko je pri njih mali švignil na drugo stran stanovanja, sem odšla za njim gledat kje je, tam je stala zraven svakinja in rekla: kar pusti ga, ga bomo že mi popazili, ti se kar usedi. Mal čudno se mi je zdelo, dobila sem občutek kot da nimam kaj hodit za svojim otrokom. Normalno, da bom šla pogledat kam je šel moj otrok. Kaj naj si mislim, sem morda jaz malce preobčutlijva in da ni nič slabega mislila s tem, ko mi je to rekla? Kaj menite?

Po mojem ni mislila nič slabega ampak natanko to kar je rekla.

Glej, imam že precej velike otroke in ko se spomnim kakšnih detajlov iz tako ranih let, hja, se čudim sama sebi 🙂 In svoji pameti tudi :-))

Preveč časa imaš in razmišljaš bedarije.

Si preobčutljiva. Ona je mislila točlno to kar je rekla. Če je bila zraven otroka in je rekla, da ga bo opazovala, potem ni treba še tebi. Razumljivo, da si šla za njim, ampak če se nekdo prostovoljno javi, da bo popazil nanj, potem se lahko tudi ti sprostiš in počvekaš. Tukaj je bolj problem tvojega zaupanja in tega, da očitno takoj iščeš nekaj slabega v svakinji.

Veš, ta tvoj otrok je tudi malo od svakinje! Seveda je najprej 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tvoj in od moža, ampak malo si ga pa lasti tudi sorodstvo, vsak kakšen procent! Utupi si to v glavo! Nimaš nečakov? Nimaš do njih občutek pripadnosti, da so čisto malo ali malo več tudi tvoji?!
Če ti svakinja reče, da bo pogledala otroka, si ga je pač za tiste pol urice vašega obiska malo “prilastila” in je verjetno v tem uživala! Zakaj ji ne privoščiš?

Joooj, ne spusti ga z oči, morda ti ga hočejo prevzeti, tebe pa proglasiti za noro. A res še nisi gledala nobenega filma s tako temo. Stalno ga imej na očeh in nikomur ne zaupaj, lahko ga začarajo, ga z magijo odvrnejo od tebe…..

Pomagati ti je hotela, ne sekiraj se.

Ojoj. Ženska ti je hotela le pomagati, da bi se ti lahko na obisku sprostila.

Si ja. Hotela ti je pomagati, če si že prišla na obisk uživaj.

Sicer pa avtorico malce zastopim. Naš na primer je bil prav živahen in zelo radoveden malček. Ampak sem pustila, ko je kdo rekel, da ga bo malce popazil. No, zgodilo pa se je to, da je naš medtem marsikaj ušpičil, ker tisti, ki je rekel, da ga bo pazil, pač ni pričakoval tega. Tako da zdaj še vedno, ko kdo reče, da ga pazi, malce pokukam za vsak slučaj. Še posebej, če sem na obisku pri kom takem, ki imajo bolj “mirne” otroke in idej našega niti ne pričakujejo.

ja, tudi jaz imam tako svakinjo, sama nima otrok in misli, da ima pravico do vzgoje mojega. Veliko ima vedno poveda o vzgoji pa kako bi to in drugo ona…. jaz avtorico razumem čist. Take razne tetke znajo biti tečne in pametne, ko jih noben nič ne vpraša.
Sorodstvo si lahko lasti do tiste mere, dokler ne postane vsiljivo. Jaz pač ne prenesem tega, da moram za sabo vleči vse bolj ali manj tesne družinske vezi. Jim ni treba razumeti, ni treba da se strinjajo, morajo pa spoštovat moje želje.

Temu se reče “iskanje dlake v jajcu”.

ja, tudi jaz imam tako svakinjo, sama nima otrok in misli, da ima pravico do vzgoje mojega. Veliko ima vedno poveda o vzgoji pa kako bi to in drugo ona…. jaz avtorico razumem čist. Take razne tetke znajo biti tečne in pametne, ko jih noben nič ne vpraša.
Sorodstvo si lahko lasti do tiste mere, dokler ne postane vsiljivo. Jaz pač ne prenesem tega, da moram za sabo vleči vse bolj ali manj tesne družinske vezi. Jim ni treba razumeti, ni treba da se strinjajo, morajo pa spoštovat moje želje.[/quote]

Mešaš jabolka in hruške!
Pametuje in svetuje in se vtika v tebe in tvoje lahko vsak, za kar sorodstvo sploh ni nujno!

Govorim o tetah in stricih in babicah in “tetah”, ki si dajo duška ob otroku tisto urico obiska, ko ga razvajajo in cerkljajo, ko mu ugodijo v nekih stvareh, ko se staršem ne da in si ob tem napolnijo lastno dušo! Privošči jim!

Eeee – ne. Eni imamo nečake in drugo sorodstvo in nobenega občutka, da je kdo lastnina od koga.

Eeee – ne. Eni imamo nečake in drugo sorodstvo in nobenega občutka, da je kdo lastnina od koga.[/quote]

Žal mi je za vas.
Jaz imam veliko svojih in še več priženjenih nečakov in vsi so majčkeno tudi moji! Ravno tako so pa moji tudi ostali sorodniki, vsi strici in tete, bratranci in sestrične! Seveda sem tudi jaz njihova, od vsakega malo :))
To je poseben občutek pripadnosti in res mi je žal, da ga nekateri niste zmožni občutiti.

Eeee – ne. Eni imamo nečake in drugo sorodstvo in nobenega občutka, da je kdo lastnina od koga.[/quote]

Žal mi je za vas.
Jaz imam veliko svojih in še več priženjenih nečakov in vsi so majčkeno tudi moji! Ravno tako so pa moji tudi ostali sorodniki, vsi strici in tete, bratranci in sestrične! Seveda sem tudi jaz njihova, od vsakega malo :))
To je poseben občutek pripadnosti in res mi je žal, da ga nekateri niste zmožni občutiti.[/quote]

Opala, kako se spet tolčemo po prsih in to s spreobračanjem besed in pomenov – ej, če nekdo noče (ne da “ni zmožen”) čutiti lastništva nad drugim, ne pomeni, da ne čuti pripadnosti. “Ti je žal”, ja pa ja pa kaj še, še kolikor je črnega za nohtom ti ni žal, napisala si zato, da se lahko pohvališ z vašo “pripadnostjo”.

Tudi drugi smo povezani, pa si ne lastimo nikogar.

Žal mi je za vas.
Jaz imam veliko svojih in še več priženjenih nečakov in vsi so majčkeno tudi moji! Ravno tako so pa moji tudi ostali sorodniki, vsi strici in tete, bratranci in sestrične! Seveda sem tudi jaz njihova, od vsakega malo :))
To je poseben občutek pripadnosti in res mi je žal, da ga nekateri niste zmožni občutiti.[/quote]

Opala, kako se spet tolčemo po prsih in to s spreobračanjem besed in pomenov – ej, če nekdo noče (ne da “ni zmožen”) čutiti lastništva nad drugim, ne pomeni, da ne čuti pripadnosti. “Ti je žal”, ja pa ja pa kaj še, še kolikor je črnega za nohtom ti ni žal, napisala si zato, da se lahko pohvališ z vašo “pripadnostjo”.

Tudi drugi smo povezani, pa si ne lastimo nikogar.[/quote]

A kdo se zdaj tolče po prsih? :))

Bereš tisto, kar hočeš da prebereš, da se lahko potolčeš po prsih, da si boljša!
Pripadnost pomeni, da si od nekoga in da je ta nekdo od tebe. Kaj je to, če ne neka oblika lastništva? Kaj ne rečeš MOJA mama, MOJ brat, MOJ nečak in ne občutiš ob tem pripadnost in “lastništvo”?
Za tiste, ki to niso sposobni začutiti ali zanikajo občutek pod pretvezo, da nimajo nikogar v lasti, mi je iskreno žal! Ker občutek je lep in poln sreče, pa če se nekomu predajaš ali če čutiš od nekoga pripadnost tebi in si ga “lastiš” kot svojega nečaka!

Opala, kako se spet tolčemo po prsih in to s spreobračanjem besed in pomenov – ej, če nekdo noče (ne da “ni zmožen”) čutiti lastništva nad drugim, ne pomeni, da ne čuti pripadnosti. “Ti je žal”, ja pa ja pa kaj še, še kolikor je črnega za nohtom ti ni žal, napisala si zato, da se lahko pohvališ z vašo “pripadnostjo”.

Tudi drugi smo povezani, pa si ne lastimo nikogar.[/quote]

A kdo se zdaj tolče po prsih? :))

Bereš tisto, kar hočeš da prebereš, da se lahko potolčeš po prsih, da si boljša!
Pripadnost pomeni, da si od nekoga in da je ta nekdo od tebe. Kaj je to, če ne neka oblika lastništva? Kaj ne rečeš MOJA mama, MOJ brat, MOJ nečak in ne občutiš ob tem pripadnost in “lastništvo”?
Za tiste, ki to niso sposobni začutiti ali zanikajo občutek pod pretvezo, da nimajo nikogar v lasti, mi je iskreno žal! Ker občutek je lep in poln sreče, pa če se nekomu predajaš ali če čutiš od nekoga pripadnost tebi in si ga “lastiš” kot svojega nečaka![/quote]

Daj ne smeši se, pripadnost še zdaleč ne pomeni lastništva. A to, da pripadaš neki stranki, pomeni, da si te ta lasti? Sicer pa izvoli misliti kar želiš se mi ne da ubadat s takimi prepričanimi vase da sekar kadi.

A kdo se zdaj tolče po prsih? :))

Bereš tisto, kar hočeš da prebereš, da se lahko potolčeš po prsih, da si boljša!
Pripadnost pomeni, da si od nekoga in da je ta nekdo od tebe. Kaj je to, če ne neka oblika lastništva? Kaj ne rečeš MOJA mama, MOJ brat, MOJ nečak in ne občutiš ob tem pripadnost in “lastništvo”?
Za tiste, ki to niso sposobni začutiti ali zanikajo občutek pod pretvezo, da nimajo nikogar v lasti, mi je iskreno žal! Ker občutek je lep in poln sreče, pa če se nekomu predajaš ali če čutiš od nekoga pripadnost tebi in si ga “lastiš” kot svojega nečaka![/quote]

Daj ne smeši se, pripadnost še zdaleč ne pomeni lastništva. A to, da pripadaš neki stranki, pomeni, da si te ta lasti? Sicer pa izvoli misliti kar želiš se mi ne da ubadat s takimi prepričanimi vase da sekar kadi.[/quote]

Pripadnost pomeni neko obliko lastništva!

MOJA stranka, TVOJA stranka, lastništvo in pripadnost se lahko zamenja, ampak vseeno si v “lasti”.
Saj ni treba, da se zdaj jeziš name. Ti pač gledaš samo drevo in nevidiš gozd, lastništvo se lahko razume na več načinov in v tem primeru ne gre za posedovanje /in upravljanje/ z nekom, ampak samo za lastništvo iz naslova pripadnosti.

pripádnost -i ž (ā) dejstvo, da kdo, kaj pripada čemu: pripadnost ozemlja naši državi / javno izražati svojo narodno pripadnost; pripadnost k delavskemu razredu / jezikovna, politična, verska pripadnost / pripadnost fevdalnemu gospodu ♪

pripádati -am nedov. (ā ȃ) 1. biti določen, namenjen komu po določenih pravilih, normah: nagrada pripada najboljšemu; njemu pripada polovica dediščine / oblast pripada delavskemu razredu; borijo se za pravice, ki jim pripadajo 2. biti last koga: to zemljišče pripada njegovi družini / obravnavano ozemlje že dolgo pripada Jugoslaviji ima Jugoslavija / te besede so pripadale neznanemu moškemu je izgovoril neznan moški / ta štiri okna pripadajo njihovemu stanovanju spadajo k njemu 3. biti vključen v kako skupnost: pripadati malemu narodu, delavskemu razredu / on ne pripada nobeni stranki ni član nobene stranke; pripadati tajnemu združenju / pisatelj pripada mladi generaciji / pripadati določeni veri 4. biti podrejen komu, odvisen od koga: tlačan je pripadal svojemu gospodarju; nekdaj je žena v celoti pripadala možu // biti zelo vdan komu, navezan na koga: ni hotela pripadati nikomur; želela mu je pripadati za vse življenje / ekspr. še dolgo po preselitvi je pripadal rojstnemu kraju ● publ. prihodnost pripada raketam v prihodnosti se bo pomen raket povečal pripadajóč -a -e: vsem so razdelili pripadajoče jim količine živil; tej državi pripadajoče pokrajine ♪

Daj ne smeši se, pripadnost še zdaleč ne pomeni lastništva. A to, da pripadaš neki stranki, pomeni, da si te ta lasti? Sicer pa izvoli misliti kar želiš se mi ne da ubadat s takimi prepričanimi vase da sekar kadi.[/quote]

Pripadnost pomeni neko obliko lastništva!

MOJA stranka, TVOJA stranka, lastništvo in pripadnost se lahko zamenja, ampak vseeno si v “lasti”.
Saj ni treba, da se zdaj jeziš name. Ti pač gledaš samo drevo in nevidiš gozd, lastništvo se lahko razume na več načinov in v tem primeru ne gre za posedovanje /in upravljanje/ z nekom, ampak samo za lastništvo iz naslova pripadnosti.

pripádnost -i ž (ā) dejstvo, da kdo, kaj pripada čemu: pripadnost ozemlja naši državi / javno izražati svojo narodno pripadnost; pripadnost k delavskemu razredu / jezikovna, politična, verska pripadnost / pripadnost fevdalnemu gospodu ♪

pripádati -am nedov. (ā ȃ) 1. biti določen, namenjen komu po določenih pravilih, normah: nagrada pripada najboljšemu; njemu pripada polovica dediščine / oblast pripada delavskemu razredu; borijo se za pravice, ki jim pripadajo 2. biti last koga: to zemljišče pripada njegovi družini / obravnavano ozemlje že dolgo pripada Jugoslaviji ima Jugoslavija / te besede so pripadale neznanemu moškemu je izgovoril neznan moški / ta štiri okna pripadajo njihovemu stanovanju spadajo k njemu 3. biti vključen v kako skupnost: pripadati malemu narodu, delavskemu razredu / on ne pripada nobeni stranki ni član nobene stranke; pripadati tajnemu združenju / pisatelj pripada mladi generaciji / pripadati določeni veri 4. biti podrejen komu, odvisen od koga: tlačan je pripadal svojemu gospodarju; nekdaj je žena v celoti pripadala možu // biti zelo vdan komu, navezan na koga: ni hotela pripadati nikomur; želela mu je pripadati za vse življenje / ekspr. še dolgo po preselitvi je pripadal rojstnemu kraju ● publ. prihodnost pripada raketam v prihodnosti se bo pomen raket povečal pripadajóč -a -e: vsem so razdelili pripadajoče jim količine živil; tej državi pripadajoče pokrajine ♪[/quote]

LOL

Minute za jezik: definicije iz SSKJ-ja je treba znati brati in uporabljati, ne samo kopirati. Med njimi ni niti ene, ki bi označevala, da je ENA OSEBA LAST DRUGE OSEBE v pomenu, da “ji pripada”. To pa zato ne, ker ne živimo več v sužnjelastništvu. Pripada ti lahko omara in je tvoja last, oseba pa ti ne more hkrati pripadati in biti tvoja last. Lahko čuti pripadnost do tebe sama, lahko si jo ti sama lastiš (kar je seveda čustvena manipulacija, ne zdrav odnos), ni pa ona tvoja last.

Pripadnost pomeni neko obliko lastništva!

MOJA stranka, TVOJA stranka, lastništvo in pripadnost se lahko zamenja, ampak vseeno si v “lasti”.
Saj ni treba, da se zdaj jeziš name. Ti pač gledaš samo drevo in nevidiš gozd, lastništvo se lahko razume na več načinov in v tem primeru ne gre za posedovanje /in upravljanje/ z nekom, ampak samo za lastništvo iz naslova pripadnosti.

pripádnost -i ž (ā) dejstvo, da kdo, kaj pripada čemu: pripadnost ozemlja naši državi / javno izražati svojo narodno pripadnost; pripadnost k delavskemu razredu / jezikovna, politična, verska pripadnost / pripadnost fevdalnemu gospodu ♪

pripádati -am nedov. (ā ȃ) 1. biti določen, namenjen komu po določenih pravilih, normah: nagrada pripada najboljšemu; njemu pripada polovica dediščine / oblast pripada delavskemu razredu; borijo se za pravice, ki jim pripadajo 2. biti last koga: to zemljišče pripada njegovi družini / obravnavano ozemlje že dolgo pripada Jugoslaviji ima Jugoslavija / te besede so pripadale neznanemu moškemu je izgovoril neznan moški / ta štiri okna pripadajo njihovemu stanovanju spadajo k njemu 3. biti vključen v kako skupnost: pripadati malemu narodu, delavskemu razredu / on ne pripada nobeni stranki ni član nobene stranke; pripadati tajnemu združenju / pisatelj pripada mladi generaciji / pripadati določeni veri 4. biti podrejen komu, odvisen od koga: tlačan je pripadal svojemu gospodarju; nekdaj je žena v celoti pripadala možu // biti zelo vdan komu, navezan na koga: ni hotela pripadati nikomur; želela mu je pripadati za vse življenje / ekspr. še dolgo po preselitvi je pripadal rojstnemu kraju ● publ. prihodnost pripada raketam v prihodnosti se bo pomen raket povečal pripadajóč -a -e: vsem so razdelili pripadajoče jim količine živil; tej državi pripadajoče pokrajine ♪[/quote]

LOL

Minute za jezik: definicije iz SSKJ-ja je treba znati brati in uporabljati, ne samo kopirati. Med njimi ni niti ene, ki bi označevala, da je ENA OSEBA LAST DRUGE OSEBE v pomenu, da “ji pripada”. To pa zato ne, ker ne živimo več v sužnjelastništvu. Pripada ti lahko omara in je tvoja last, oseba pa ti ne more hkrati pripadati in biti tvoja last. Lahko čuti pripadnost do tebe sama, lahko si jo ti sama lastiš (kar je seveda čustvena manipulacija, ne zdrav odnos), ni pa ona tvoja last.[/quote]

Joooooj kako vam je enim težko priznat, da ste v zmoti in da visite na eni besedi in enem njenem pomenu, samo da imate prav! Ubogi tvoj mož in otroci, ko ne vidiš nič drugega okoli sebe, samo tisto, kar si sama začrtaš, babše eno omejeno!

LOL

Minute za jezik: definicije iz SSKJ-ja je treba znati brati in uporabljati, ne samo kopirati. Med njimi ni niti ene, ki bi označevala, da je ENA OSEBA LAST DRUGE OSEBE v pomenu, da “ji pripada”. To pa zato ne, ker ne živimo več v sužnjelastništvu. Pripada ti lahko omara in je tvoja last, oseba pa ti ne more hkrati pripadati in biti tvoja last. Lahko čuti pripadnost do tebe sama, lahko si jo ti sama lastiš (kar je seveda čustvena manipulacija, ne zdrav odnos), ni pa ona tvoja last.[/quote]

Joooooj kako vam je enim težko priznat, da ste v zmoti in da visite na eni besedi in enem njenem pomenu, samo da imate prav! Ubogi tvoj mož in otroci, ko ne vidiš nič drugega okoli sebe, samo tisto, kar si sama začrtaš, babše eno omejeno![/quote]

Zmota? Ne bo zmota, zagotovo ne. Zmerjati z omejenostjo nekoga, ki ti pove, da nimaš prav, če samo citiraš nekaj, ne veš pa, kaj v resnici pomeni, pa največ pove o tebi, ne o meni. Če si že nečake lastiš, znanja si ne moreš.

Mogoče pa ni hotela, da stikaš po njenem stanovanju.

Joooooj kako vam je enim težko priznat, da ste v zmoti in da visite na eni besedi in enem njenem pomenu, samo da imate prav! Ubogi tvoj mož in otroci, ko ne vidiš nič drugega okoli sebe, samo tisto, kar si sama začrtaš, babše eno omejeno![/quote]

Zmota? Ne bo zmota, zagotovo ne. Zmerjati z omejenostjo nekoga, ki ti pove, da nimaš prav, če samo citiraš nekaj, ne veš pa, kaj v resnici pomeni, pa največ pove o tebi, ne o meni. Če si že nečake lastiš, znanja si ne moreš.[/quote]

Joooj, kolk si užaljena! Babše omejeno nedojebano!

Zmota? Ne bo zmota, zagotovo ne. Zmerjati z omejenostjo nekoga, ki ti pove, da nimaš prav, če samo citiraš nekaj, ne veš pa, kaj v resnici pomeni, pa največ pove o tebi, ne o meni. Če si že nečake lastiš, znanja si ne moreš.[/quote]

Joooj, kolk si užaljena! Babše omejeno nedojebano![/quote]

Ponavljam: zmerjanje drugih, in to še s takimi žaljivkami, največ pove o tebi. Družinska pripadnost očitno ne jamči sposobnosti za normalno komunikacijo.

New Report

Close