Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja na sodišče zaradi stikov

na sodišče zaradi stikov

Pozdravljeni,
moj bivši mi je poslal osnutek dogovora,kako naj bi on imal stike z otrokom. To naj bi podpisala v kolikor se s tem strinjam in sodišče bi napisalo odločbo. Zdaj me pa zanima,če ima kdo izkušnje,da je bilo v odločbi napisano tudi,da oče nima samo pravic,ampak tudi dolžnosti,da otroka recimo pelje k zdravniku,če je to potrebno kadar je pri njemu (se je zgodilo,da mi ga je pripeljal domov,da sem ga jaz peljala),potem da mora poskrbeti za šolske obveznosti,od njega je šel velikokrat brez naloge,da naj poskrbi za varnost (vozi ga brez avtosedeža.otrok je star 7 let), da naj tistih 14 med poletnimi počitnicami prećivi z njim,da naj ga vzame na svoj dopust (on ga ima dopoldan pri mami ko je v službi,popoldan ga pa pobere,na dopust gre pa na morje sam,brez otroka)….in podobno! A je sploh možno,da bi se kaj takega obravnavalo na sodišču,da bi dosegla to,da se to napiše v odločbo???? Hvala za odgovore

take stvari dosežeš samo z dobrim odnosom, ker si uradno skrbnica ti in imaš skrbništvo za otroka, potem so vse te zadeve uradno na tebi. kaj bo pa oče naredil za otroka še poleg vsega, je pa samo dober odnos med vama, to pomen, da pride sam do tega, da bi vzel na morje s sabo otroka, pa ga peljal sem pa tja. ker človeku bolj “težiš”, da mora to pa to, manj volje bo imel, da bo to naredil. Sliši se res bedno, vendar nobeno sodišče ne more drugega starša prisiliti, da mora narediti to, kar si ti zgoraj naštela, če ni skrbnik.

Dvomim, da bi sodišče nalagalo očetu nekaj kar je samo po sebi umevno. Če tvoj bivši tega pač ne čuti tako, mu pravzaprav ni pomoči. Si , na žalost; malo ta kratko potegnila z izborom….

Fokusiraj se nase, na svoj odnos z otrokom, na vajino življenje; očeta in njun odnos te ne sme zanimat, to je njuno življenje.

nova
Uredništvo priporoča

Živjo,

glede stikov je res precej odvisno od pripravljenosti očeta. Midva imava zelo slab odnos, posledično tudi zaradi nagajanj pri izvajanju stikov. Kako oče preživlja počitnice – na to nimaš vpliva. Pri meni sva se dogovorila za po 14 dni vsak poletni mesec. Prvih 14 dni je ponavadi pri sorodnikih, naslednji gresta ponavadi na morje. Terminov prihoda se ponavadi ne drži

Trenutno je z njim na morju, razmere so …Otrok je na morju zbolel, bruha in ima vročino. Peljal ga je k zdravniku in zdravnica predpisala antibiotik, ker ima gnojno angino. Živita v skromnih razmerah ( šotor, brez tekoče vode, elektrike in zelo vroče 40).Kuhanja ni vešč tako da jesta pašto, razne burgerje, bureke in podobno.Po celem kampu tudi išče pomoč. Kljub temu da imamo v sodbi s sododišča zapisano, da je v času bolezni otrok v negi in skrbi pri mami (ne glede na to pri kom bi moral biti), ga na mojo zahtevo ni pripeljal domov. Otroka bo za par dni še nato podturil daljni sorodnici.

Če otoku ne bi s seboj dala mobitela, tako ne bi vedela kaj se dogaja, ker ima izklopljen telefon.

Toliko je enih stvari, na katere sem opozorila pri sestavljanu poteka stikov in vseeno ne moreš nič, ker se socialna samo pogovarja,meni pa že počasi popuščajo živci.

Ko sem pisala na CSD ti odgovorijo, da se bomo o tem pogovorili na srečanju.

O tem dogovoru se bosta tako ali tako pogovarjala na sodišču in takrat sodnika/sodnico vprašaš, kako urediti te zadeve. Sicer se zna zgoditi, da ti bodo zabrusili, da bi se to dva odrasla že morala znat zmenit, ampak vsaj poskusiš pa lahko – očitno se da v dogovor napisat vse sorte, saj v eni od novih tem mamica pravi, da imata napisano, da je otrok v primeru bolezni pri njej, ne glede na to, da bi moral biti na stiku pri očetu.

Mi je pa zanimivo, kakšne smo – ene bi rade, da oče za otroka poskrbi, tudi ko je bolan, druge zahtevajo, da je v primeru bolezni brezpogojno pri njej 🙂

razočaranaa,

bivši ti je dal osnutek dogovora, torej njegov predlog o stikih. Če bi temu osnutku rada še kaj dodala, predlagala…, pripiši na ta osnutek in ga vrni bivšemu. Ko se bosta oba z vsemi točkami dogovora strinjala (ti z njegovimi predlogi, on pa s tvojimi), naj eden od vaju vse skupaj pretipka v eno celoto, nato pa ta sporazum podpišita v 4-ih izvodih. Dva izvoda gresta na sodišče, po enega pa zadrži vsak od vaju.

Kar kasneje ne bo zapisano v sklepu sodišča, bosta imela vsaj podpisano s sporazumom obeh strani.

Nič nisi napisala, če je predlagal tudi višino preživnine. Sporazum mora vsebovati tudi to, in v kolikor tega on ni zapisal, pripiši ti.

NI MOŽNO. Beri zakon.

New Report

Close