Forum.Over.Net

Starševski čvek

Dobra hrana v Mariboru

Default avatar

Mrbr

Pozdravljeni,

zanima me katere restavracije v Mariboru predlagate. Sam delam v Mariboru v službi, ki mi vzame dobršen del dneva, zato grem vmes na pravo kosilo. Ker se to dogaja že 10 let nimam več "luštev" po nobeni od meni znanih restavracij. Zato vas prosim, da mogoče napišete nekaj svojih najljubših restavracij, da malo zamenjam delovne rutine. Lokacija in časovna omejenost mi ni ravno problem. Hvala že vnaprej.

Bo pa tak seznam pomagal tudi dosti drugim ljudem.
Default avatar

Aredhel

Gostilnica na vogalu (to je tam , ko je Paprika - trgovina s čevlji)

Isabella na Poštni ul., dobro ampak drago, da ti malo slabo postane

Happy pek na Glavnem trgu

Leon sendvičerija na Trgu Leona Štuklja - noro, noro dobri sendviči (ravno ga jem mmmm :)

Oliva na Slovenski ul, res dobre solate, rižote, testenine, baje so lignji res dobri - cene ugodne

Štajerc ima zelo vredu ponudbo hrane, cene tudi ok

No teh sem se sedaj spomnila, ki imajo malo drugačno hrano ne samo pizze ipd...

Dober tek
**********************************************************************************************************
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

by J. R. R. Tolkien
Default avatar

OnMb

Aredhel je napisal/a:
Gostilnica na vogalu (to je tam , ko je Paprika - trgovina s čevlji)

Isabella na Poštni ul., dobro ampak drago, da ti malo slabo postane

Happy pek na Glavnem trgu

Leon sendvičerija na Trgu Leona Štuklja - noro, noro dobri sendviči (ravno ga jem mmmm :)

Oliva na Slovenski ul, res dobre solate, rižote, testenine, baje so lignji res dobri - cene ugodne

Štajerc ima zelo vredu ponudbo hrane, cene tudi ok

No teh sem se sedaj spomnila, ki imajo malo drugačno hrano ne samo pizze ipd...

Dober tek
Kaj pa Rožmarin, Florijan, Astorija, Novi svet, Ancora??
Default avatar

malamamca

Žajfa na Lentu - veliko študentov, ampak dobra hrana
Frajgraba v Malečniku, če ti ni predaleč
Takos - je meni osebno zakon, če se mi zalušta mehiške hrane ali dobre solate
Kitajska restavracija v Brezju
Rožmarin - ampak ni za vsak dan, razen, če imaš bolj globok žep ;)
Ancora - lignji...
Ribji bistro na Kardeljevi - tudi dobri in cenovno ugodni lignji
Gala žar na Lentu

So preveč klasične? :)
Default avatar

Aredhel

Ja, na te se nisem spomnila.

Rekla je, da bi kaj druga.

Florijan je super ja, ampak, ko sem prvič šla tja, naročila motovilecs panceto in jajčko, dobila sem pest motovilca, pol jajca in za čajno žlico pancete - solata je stala 7€, od takrat negrem več tja.

Rožmarin se je baje full pokvaril, nevem, če je res, nisem bila tam že zelooooo dolgo.

Astorija je zaprta - odpre se menda septembra 1x na novo.

Ancora je pa kr fajn ja, ampak se je malo naveličaš oz. vsaj jaz se je, če grem pogosto tja jesti.
So pa fajn pizze ja.

No Barillo še imaš nasproti Mladinske knjige pri Slomško, ampak tam pa pridejo natakarji, nič zdravo, ali kaj ampak samo KA MAŠ NA BONEE? lol, pol pa ne dobiš pohanega sira, če je ura po 16.00h...
**********************************************************************************************************
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

by J. R. R. Tolkien
Default avatar

Aredhel

Ja, Takos je fajn, ampak oni v Europarku.... na tega ne Lentu ni šanse, da grem jesti, tam, ko petek in soboto plešejo po mizah in delajo kaj veš kaj vse - tam ni šanse, da grem jesti.

Aja, Ricco Torres je še na Strmi ul.

by J. R. R. Tolkien
Default avatar

Mrbr

Eeeee - super ste. Ravno prišel iz Novega sveta in vidim toliko idej. Bom še malo pokomentiral. V vseh 10-ih letih sem pri dveh gostilnah vstal in odšel - razlog temu je bilo predolgo čakanje na naročilo kljub klicanju natakarja (Novi Svet in Happy Pek-hiša) - sicer še grem ampak večinoma dolgo čakam. V Novi Svet grem navadno ko nisem lačen... V Štajerca sem nehal hodit pred leti, po tem ko sem slišal izpoved kuharja - to je bilo že dolgo let nazaj, tako da se je sedaj že verjetno vse spremenilo.

V slednjih še nisem bil (vsaj po imenu ne vem):
- Gostilnica na vogalu
- Leon sendvičerija na Trgu Leona Štuklja - noro, noro dobri sendviči (ravno ga jem mmmm :)
- Oliva na Slovenski ul, res dobre solate, rižote, testenine, baje so lignji res dobri - cene ugodne
- Florjan
- Restavracija Mak - odlična (a tudi ne za vsak dan)
- Gala žar na Lentu

Nekdo je omenil tudi Ribji bistro na Kardeljevi, kamor sem imel plan iti do konca tedna ravno na lignje :). Pri omembi kitajske restavracije v Brezju so se mi pa kar pocedile sline, ker mi je ta restavracija ena najboljših nasploh.

Zgornje restavracije še niso bile deležne mojega obiska predvsem, ker nimajo nekega pametnega mesta za parkiranje (razen Ribjega Bistroja), si pa bom pripeljal kakšno kolo v službo in se z njim zapeljal do njih.

Hvala zaenkrat vsem, se pa priporočam tudi za ostale info. Škoda, da ni na internetu nekega zemljevida z označenimi vsemi restavracijami (našel sem sicer neko študentsko varianto, vendar so notri le restavracije, kjer je možno plačilo z boni).
Default avatar

Aredhel

Hmmm čudno, da je pri happy peku tako dolgo trajalo, se mi še ni zgodilo.

Zgleda, da so prave natakarje tudi tile zamenjali za študente - škoda...vse se poslabša, ko zaposlijo študente...

by J. R. R. Tolkien
Default avatar

malamamca

Joj, nekaj jih lahko tudi odsvetujem:
Gurmanski hram - bili na eni poroki in hrana skoraj ni bila za jest :(
kitajska restavracija na Ptujski cesti - pred mesecem dni je imela cela družina prebavne motnje še nekaj dni, govedina je bila ena sama kita, grah premalo kuhan, korenje z okusom po zemlji :(
Valerija v Dupleku (menda še obstaja) - tam je bila postrežba cepljena proti hitrosti, tako da smo vstali in šli ven
picerija Julči - podpovprečne pizze, samo za reeees lačne ;)

K Anderliču po moje tudi ne bomo več zavijali, ker je hrana zelo, zelo povprečna. Nič posebnega, tudi porcije niso "neke jake".

Ampak hvala za link: je dober za iskanje idej :)
Default avatar

jojmenejoj

pod Anderličem je en lokal z dobrimi kračami, kak se že reče?
Default avatar

milonca

Kaj pa Tres amigos na Gorkega? Mešanica kitajske, italijanske in mehiške - samo najbolj iskane jedi imajo na voljo.

Ali Pomodoro na Ljubljanski.

Kaj pa se je zgodilo z La Tratorio pod Modno hišo?
Default avatar

jsene

zelo dobra restavracija so tudi Trije ribniki (včasih Kliček)
Default avatar

FORD

Kaj pa gostilna pri Matevžu
Default avatar

FORD

Bil sem tudi pod modno hišo,mislim da se imenuje Brinova klet.Ful dober ambient in dobre porcije,cena bona pa je 2.10 eur.samo se res nažereš.