Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroci morajo jesti meso !!!!!!!!!!!!

otroci morajo jesti meso !!!!!!!!!!!!

otroci morajo jesti meso !!!!!!!!!!!!
od pamtiveka !!!!

prisežem…da sem to sedaj razmišljala, ko sem spodnji post brala….kaj so to za neke mame…da jih sram ni….

Kaj pa če ga otrok 3.5 let sploh noče, govori,d a mu smrdi, da bo bruhal. Če mu ga an silo porinem v usta, bruha.

Prosim za kakršen koli nasvet. Pa ne mi zdej rečt, da naj mu ne dajem nič drugega, ker mu tako in tako ne – razen Jabolke in sladkih pijač sploh ne pije, sladkarij sploh ne je…. Vse kar je je juha, ponfri in samo kuhani makaroni. Prosim za kakršen koli nasvet, sem mu že mini hrenovke kupoval in čevape delal v obliki živali, črk samo da bi jedel – pa ni uspeha.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da otrok lahko preživi brez mesa. Dokazano je, da snovi ki so v mesu so tudi v drugih živilih, meso naj bi bilo celo škodljivo. Sem vege, ampak moj otrok bo jedel vse, tudi meso, ko pa bo večji pa se bo sam odličil. Čeprav bo moj otrok jedel vse, sem še vedno mnenja, da če je hrana dobro izbrana, lahko otrok preživi brez mesa. Poznam pa dva človeka. Eden kot otrok ni jedel mesa, ni ga hotel nikakor in je z njim vse v redu, ker je pač jedel drugo. In poznam enega, ki ni hotel jesti skoraj nobene zelenjave in sadja, prav tako ne kuhanega mesa, le kakšne krokete, že pripravljene ali določeno salamo in je bil rahlo slabokrven, ampak je tudi v redu.

kaj pa B12…Tega po pisanju znanstvenikov ni mogoče nadomestiti z ničemer sintetičnim….
pa še nekaj…
Nihče, oziroma ni govora o vsak dan enem krvavem zrezku…dosti je , če je meso vsaj enkrat tedensko na jedelniku, za otroke:)

Pa od kje vam ideja, da je meso osnovni vir zdrav prehrane?

Saj pa ljudje nismo karnivori.

Telo potrebuje beljakovine, oglikove hidrate, minerale, vitamine, vlakinine … in večine naštetega ni mogoče dobiti iz mesa.

Meso, pridelano v intenzivni reji živali, je polno škodljivih snovi, ki se nalagajo v organizem (hormoni, ostanki antibiotikov, pesticidi iz krmil itd.).

Otroku je potrebno za rast in razvoj ponuditi uravnoteženo prehrano, po možnosti pridelano s čimmanj pesticidi, hormoni, itd.

In kakor večina hrani otroke: meso, ogljikovi hidrati, mleko in mlečni izdelki ter kakšno jabolko tu in tam, to je daleč od uravnovešene prehrane.

kaj pa B12…Tega po pisanju znanstvenikov ni mogoče nadomestiti z ničemer sintetičnim….
pa še nekaj…
Nihče, oziroma ni govora o vsak dan enem krvavem zrezku…dosti je , če je meso vsaj enkrat tedensko na jedelniku, za otroke:)[/quote]

B12 je več z zelenjavi dolečene barve, ne spomnim se ali temni ali svetli, kot v mesu. Ko sem se odločila za vegeterijanstvo sem o tem ogromno prebrala. Zdravnik mi je rekel da imam zelo dobro kri. Sem bila prav začudena, ker mi vsi govorijo kako bom slabokrvna in da mi bodo kosti skup zlezile pa nevem kaj še vse. Kako pa je z tem pri otrocih pa ne vem. Zame pač ni normalno klanje živali, vem pa da bom otroku dajala vse za jesti. Je to dvoličnost?? 🙁 Sicer pa kaj naj kompliciram pri otroku,da mu ne bi dajala mesa, če imam več mačk in jim kuham meso, ker vem da ga imajo rade. Prav tako pes.

kaj pa B12…Tega po pisanju znanstvenikov ni mogoče nadomestiti z ničemer sintetičnim….
pa še nekaj…
Nihče, oziroma ni govora o vsak dan enem krvavem zrezku…dosti je , če je meso vsaj enkrat tedensko na jedelniku, za otroke:)[/quote]

Zakaj sintetičnim? Obstajajo farmacevtska podjetja, ki simulirajo proces proizvodnje B12 v herbivorah. In tako imaš tabletke z vitaminom B12, ravno tako hrano (recimo kosmiče) ojačano s tem vitaminom. Mimogrede, herbivore proizvajajo B12 s pomočjo bakterij v črevesju in na primerljiv način delajo farmacevtska podjetja.

http://www.vrg.org/nutrition/b12.htm

Vitamin B12 is needed for cell division and blood formation. Neither plants nor animals make vitamin B12. Bacteria are responsible for producing vitamin B12. Animals get their vitamin B12 from eating foods contaminated with vitamin B12 and then the animal becomes a source of vitamin B12. Plant foods do not contain vitamin B12 except when they are contaminated by microorganisms or have vitamin B12 added to them. Thus, vegans need to look to fortified foods or supplements to get vitamin B12 in their diet. Although recommendations for vitamin B12 are very small, a vitamin B12 deficiency is a very serious problem leading ultimately to anemia and irreversible nerve damage. Prudent vegans will include sources of vitamin B12 in their diets. Vitamin B12 is especially important in pregnancy and lactation and for infants and children.

kaj pa B12…Tega po pisanju znanstvenikov ni mogoče nadomestiti z ničemer sintetičnim….
pa še nekaj…
Nihče, oziroma ni govora o vsak dan enem krvavem zrezku…dosti je , če je meso vsaj enkrat tedensko na jedelniku, za otroke:)[/quote]

Tole pa ne bo držalo.

Vitamin B12 se nahaja v mesu (v največjih količinah v drobovini, ki je večina ne je, če smo že pri tem), ribah, jajcih, siru, mleku, ribah. Prav tako vsebuje vitamin B12 soja.

Ljudje smo vsejedci, torej jemo tudi meso. Naše črevo je daljše od črevesa mesojedcev in krajše od črevesa rastlinojedcev. Prvi človečnjaki so se pojavili kake 4 milijone let nazaj in prva 2 milijona let kakega posebnega napredka v rasti, razvoju možganov in inteligenci ni bilo. V naslednjih 2 milijonih let smo zrasli, povečala se nam je glava, možgani so večji in težji in narasla je inteligenca. V čem je bil preobrat? Iz rastlinojedcev smo prešli na kuhano meso. Možgani so pač potraten organ, zato za vzdrževanje zahtevajo kalorično prehrano.
Tudi v mesu najdemo vitamine in minerale, iz beljakovin pa se v kemičnih reakcijah lahko tvori glukoza, krvni sladkor, ki je osnovno gorivo za možgane.
Če ti še kaj v zvezi z mesno prehrano ni jasno, kar vprašaj.

Za dobit vase vitamin B12 ni treba, da ješ meso. Dovolj je, da se ne odrečeš drugim proizvodom živalskega izvora, pa boš imel B12 več kot dovolj. Prav tako drugih hranil. Če ješ mlečne izdelke (jogurt, sir,..), je zelo verjetno, da ne bo nobenih posledic neuživanaj mesa. Konec koncev obstajajo celi narodi vegetarijancev. Veganstvo (ko iz prehrane izločiš vsa živila živalskega izvora) je seveda čisto nekaj drugega.

Nisem pa prepričana, da tista trditev o vsebnosti B12 v neki vrsti zelenjave res drži. Vse, kar sem doslej o tem prebrala (pa tega ni malo), je trdilo, da B12 v zelenjavi, vsaj v taki obliki, ki bi bila za telo dovoljšnja in koristna, ni. Če kdo res ve, da bi B12 bil v kakšni vrsti zelenjave, naj prosim navede vir.

Ljudje smo vsejedci, torej jemo tudi meso. Naše črevo je daljše od črevesa mesojedcev in krajše od črevesa rastlinojedcev. Prvi človečnjaki so se pojavili kake 4 milijone let nazaj in prva 2 milijona let kakega posebnega napredka v rasti, razvoju možganov in inteligenci ni bilo. V naslednjih 2 milijonih let smo zrasli, povečala se nam je glava, možgani so večji in težji in narasla je inteligenca. V čem je bil preobrat? Iz rastlinojedcev smo prešli na kuhano meso. Možgani so pač potraten organ, zato za vzdrževanje zahtevajo kalorično prehrano.
Tudi v mesu najdemo vitamine in minerale, iz beljakovin pa se v kemičnih reakcijah lahko tvori glukoza, krvni sladkor, ki je osnovno gorivo za možgane.
Če ti še kaj v zvezi z mesno prehrano ni jasno, kar vprašaj.[/quote]

Pišeš tako, kot da je meso edini vir beljakovin. Poanta je v prehrani, ki vsebuje zadostno količino beljakovin, ne pa v mesu.

In poanta uravnotežene prehrane je še kje drugje kot v tem, da vsebuje meso. Prevelike količine mesa celo vodijo v kup t.i. civilizacijskih bolezni.

Pri zdravniku sta že bila? Kakšne konstitucije je otrok? Morda se bi posvetoval v kakšni lekarni, kjer imajo homeopatska zdravila?

Kaj pa ribe pečene, sardele v konzervi, rio mare, jajčka, omlete, šmorn, kvinoja od vseh žit vsebuje največ beljakovin, morda mu bo zanimiva za hrustat ekspandirana kvinoja, dobi se jo na policah za zdravo prehrano, sigurno pa v Sanolaborju. Na kuhane makarone mu daj sir, so tudi beljakovine, pa v soji…

No, tudi to ne drži. Soja ne vsebuje vitamina B12, pač pa sojini izdelki, če jim ta vitamin industrijsko dodajajo, kar je potem označeno na izdelku.

kako ozko razmišljanje – otrok ne potrebuje mesa, ampak vse kar je že “ma dajte no” napisala, da se ne ponavljam – kje pa to dobi in da je vsega v zadostnih količinah je pa drugo vprašanje. Sigurno je bolj zdravo, da telo dobi potrebne snovi iz zdrave, biološko pridelane hrane, kot pa iz industrijskega mesa, ki je polno strupov, žal:( – v času mojih prababic meso res ni bilo tako škodljivo kot je zdaj. Že 20 let ga ne jem, pa sem edina v zelo velikem kolektivu, ki nisem NIKOLI prehlajena, zasluzena, virozna…. karkoli bolana?!?! Pa jasno, da to ni samo od ne-jedenja mesa – ker jem sicer zelo zdravo in še kako nadomestim beljakovine in vse ostalo, pa tudi sicer zdravo živim – sem aktvna, pozitivna, nimam prekomerne teže….. Samo govorit, da če ne ješ mesa, ni zdravo, je pa največja bedastoča na svetu! Če bi povedala, da se en od otrok (15 let) ne dotakne nikakršnega mesa, salam, paštet…. pa je najbolj zdrav od ostalih dveh in moža, mi itak ne bi vrjele, ane?
Skrbet je treba za svoje zdravje v vseh pogledih, ne pa kar na slepo tupit, da se brez mesa ne da preživet!

Večina stvari v prevelikih količinah vodi v bolezni, lahko celo v smrt. Si vedel, da se z Lekadolom lahko napravi samomor, če ga le zaužiješ dovolj?
Meso ni edini vir beljakovin, je pa najpomembnejši. Hrana, ki jo zaužijemo, mora biti tudi lahko prebavljiva, saj le na ta način dobimo dovolj (kvalitetnih) kalorij za možgane. Prav zato sem poudarila, da so človečnjaki morali preiti z rastlinske hrane na KUHANO MESO.

Poanta je v tem…da, če večji otrok noče jest mesa, ga ne silimo in pustimo, da pride v fazo, ko bo ocvrta piška nekaj najslajšega zanj…
ampak , dojenčku oziroma malčku, skuhamo juhico iz piščančka, zajčka oziroma teletine..jajca, jogurt, sir….pire s mehkim piščančkom oziroma skup zmešano pretlačeno kombinacijo le tega…zato da bo otrok zdravo rastel…grem stavit, da tega ne nadomesti nobena sintetika….to se pogovarjamo o 1 krat tedenskem vnosu mesa in ne vem zakaj delate iz tega takšno paniko…za otroka je ziher bolj zdravo da to kuro enkrat na teden poje, kot če jo ne…to ni nobena znanstvena fantastika…tako pač je….
če ga noče, ga pač noče..to je ponavadi faza ki traja mesec leto ali več…

Zdrava prehrana oz. hrana več ne obstaja. Vsaj v takšni kvaliteti ne, kot smo je bili deležni mi oz. še bolje rečeno naši starši ter babice in dedki. V mesu so prisotni razni rastni hormoni in antibiotiki, da ne govorim o zelenjavi in sadju, vse prešpricano s pesticidi in konzervansi, da ne zgnije med prevozom iz Kitajske, Nizozemske iitd…
Za moje pojme obstaja le še zdrav oz. uravnotežen način prehranjevanja. Ki obsega tudi kak zrezek sem in tja.

Vsi zdravniki in strokovnjaki pravijo da morajo nosečnice in otroci obvezno jesti meso.
Saj lahko določene snovi dobijo z zelenjavo in sadjem ampak teh snovi je v zelenjavi par promilov v primerjavi z zelenjavo.

Če otrok ne mara mesa ga ni treba silit, ne sme se mu ga pa prepovedat!!

Do 18 leta naj se pravilno prehranjujejo (naj jejo VSE v normalnih količinah!) ko pa odrastejo naj pa jejo kar hočejo. Ravno pri otrocih je problem ker rastejo in se razvijajo in imajo lahko hude težave zaradi staršev ki so kao vegetarijanci

Naše babice in dedki so zrasli ob polenti in zelju. Tako da tukaj ne bi preveč globoko razpredali o zdravi in raznoliki hrani naših prednikov.

Mislim, da tisti ,ki odklanjanjajo meso, se pravi vegetarjanci imajo probleme drugod.
Človek je vsejed, kot recimo medved

Pa lep dan še naprej

In moj ded jo je odnesel z rahitisom. Imel je tako tipičen primer te bolezni, da so ga, kadar se je znašel v bolnici, do smrti kazali študentom na vajah.

ups napaka.
Poprava:
“Vsi zdravniki in strokovnjaki pravijo da morajo nosečnice in otroci obvezno jesti meso.
Saj lahko določene snovi dobijo z zelenjavo in sadjem, ampak teh snovi je v zelenjavi par promilov v primerjavi z MESOM.”

sicer pa, je men itak vseeno, s čem prehranjujete svoje otroke, zarad mene če sam surov korenček jedo……dejstvo je da otrok (malček) uravnoteženo zdravo prehrano, torej tud kak košček mesa na teden, KAKŠNO MESNO JUHICO, to veste vsi, moj se prehranjuje tako, kaj pa vaši delajo, je pa vaša stvar….BRIGAM SE ZASE

New Report

Close