Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moja sestra vmojem stanovanju-obup!!

moja sestra vmojem stanovanju-obup!!

pred kratkim je že bila podobna tema, ampak vendarle malo drugačna, zato bi rada vaše mnenje. lansko leto sem se z družino začasno (naslednje leto naj bi se vselili v novo stanovanje) preselila nazaj domov k svojim staršem v spodnji del hiše, kjer sva imeli nekoč s sestro svoje stanovanje. ko sva si ustvarili družini, sva se odselili in se občasno za vikende vračali domov. sestra s svojo družino to počne še vedno s to razliko, da so oni zdaj nastanjeni v njeni sobi, ki se nahaja v “našem” delu stanovanja. in jaz ne bi imela nič proti, (jasno, da obiskuje starše, kot prej), moti me le to, da se največkrat najavijo takrat, ko nas ni doma. zdaj pride spet čez en teden, ko mi planiramo dvotedenski dopust. ostali bodo nekaj dni in to pomeni, da se bodo v naši odsotnosti “sprehajali” tudi v našem začasnem stanovanju. saj ne naredijo nobene škode ali česa podobnega, čeprav uporabljajo tudi našo kopalnico (da ponoči ne hodijo gor k staršem)moti me samo, ker nam jemljejo vso našo intimo. v stanovanju so vendarle na doseg roke naše stvari, ne samo omare s cunjami ampak tudi razni dokumenti, računi, ipd. da ne bo pomote, nimam popolnoma nič groznega za skrivati. da bi pa njena družina vedela za vsak naš nakup, račun, in ostalo, me pa res precej moti. poizkušam se postaviti v njeno kožo in vedno znova si mislim, da jaz ne bi prihajala na obisk, ko bi bili oni v kompletu odsotni. to me že tri dni spravlja v obup in me bo vse do odhoda in tudi na dopustu.
a je še kdo v podobni situaciji? kako reagirate vi?

Če bi bila obratna situacija, torej ti v sestrinem stanovanju v njeni odsotnosti, a bi ti brskala po njenih stvareh, dokumentih …? Jaz po stvareh svoje sestre ne bi in bi tudi njej zaupala, da bi ravnala enako.
Bi rekla, da gre tu za precej nezaupanja do sestre.

Mene ne bi motilo, račune in ostalo, kar ne smejo videti, pa lahko zakleneš. Pa mogoče lahko tudi kakšno sobo zakleneš. Ne moreš ji pa predpisovati, kdaj naj pridejo na obisk. Mogoče pa raje pridejo takrat, ko vas ni, da vas ne bi motili, ker bi vas bilo preveč na kupu.

ne rečem, da brska po naših stvareh, je nočem obtoževatI. vem pa, da gleda tv v naši sobi (mi je sama povedala), ko ostali gledajo kaj drugega. je pa res, da ji 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa res ne zaupam. . ali imam pa vsaj res nelagoden občutek. kaj vi bi zaupali res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? res??

Ja, tako pač je, če stanuješ v hiši staršev, ki jo ima tudi ona za svoj dom-kar tudi drži…
In če je tako obzirna, da ponoči ne hodi v zgornje nadstropje, verjemi, da tudi po tvojih stvareh ne bo brskala. Tvoja sestra je in ko staršev ne bo več, ti bo ostala le ona..Ne sekiraj se, pa bo!

ZAKAJ TEGA NE POVEŠ STARŠEM IN SESTRI ?? NI JAJC ?

To mi je pa fullllllllll grdo,pa saj je tvoja sestra,pa kaj če gleda tv-v končni fazi stanovanje ni tvoje si le začasno v njem.Bodi vesela da imaš sestro,ki verjetno pride na obisk,ko vas ni,zato ker vam ne želi biti v napoto,….al kako?:))

Čakaj malo!
Pred leti sta si s setro delili to isto stanovanje in skupaj živeli v njem. Zdaj sta obe začasno na obisku pri starših, s tem, da je vaš obisk malo daljši, njen pa občasen in kratek.
Kaj se sploh greš? 20 in več let sta si delili vse s starši vred, zdaj ste pa vi kao fini in se greste neko intimo? Bul šit!
Sestro pa čisto razumem, da prihaja, ko vas ni. Pač je bolj komot, če je ena familija na kupu, kot če sta dve.
Če ne zaupaš stanovanje svojim najbližjim, komu ga boš?!

ja, jaz bi svoji sestri zaupala, četudi nisva ne vem kakšni zaupni prijateljici, ker res nimam kaj skrivat, mi ne bi bilo nelagodno. ima ključe od mojega stanovanja, da pride rože zalit in prečekirat zadeve, če nas ni dlje časa. ne verjamem, da bi brskala, pa tudi če bi, ne bi našla čisto nič pametnega ali zanimivega.

mislim, da pretiravaš oz. histeriziraš, dobesedno in brez potrebe in se mi zdi, da te v resnici nekaj drugega moti… pa ne vem, kaj imaš za reagirat, razen da ji jasno poveš, da ne želiš, da hodi v vaš del ali pa ostaneš doma v tem času, ko bo ona pri vas…

Tudi jaz sem se počutila nelagodno, ko sem hodila po sestričnini bajti in zalivala rože med njenim dolgim dopustom. Kaj če si bo mislila, da sem ji brskala po predalih?

njim ne morem povedati, ker se lahko zgodi, da nekaj časa sploh ne bi prišli in bi staršem strla srce. pa tudi odnosa s sestro in njeno družino ne želim pokvariti, ker se drugače zelo dobro razumemo.

Ne vem no, jaz s tem nimam problemov. Stanujemo v hiši skupaj z moževimi starši in svakinjo. Vhod imamo skupen, stanovanja so ločena. Nikoli nihče od nas ne zaklepa stanovanja. Med dopustom skrbijo za naše živali, pri nas včasih gledajo TV, pa mi nikoli ne pade na pamet, da kdo stika po mojih stvareh. Njabrž zato, ker tudi meni ne pade na pamet stikati po njihovih, kadar je situacija obrnjena.
Pa kaj si res tako malo zaupate?

Stanovanje ni tvoje. Je malo tvoje in malo od sestre (oziroma še najbolj verjetno od tvojih strašev, ampak pustimo zdaj to).

Vi ste v vajinem skupnem stanovanju malo dlje, oni malo manj. Nimaš nobenih posebnih pravic.

Pa tudi če bi jih imela: kaj za hudiča pa imaš toliko za skrivati pred lastno sestro? Jaz sem skrajno občutljiva na svojo zasebnost in še goste težko gledam tu, ampak za lastno sestro pa ne bi imela problema. Sploh če je normalna, obzirna oseba, kot pišeš.

cenim vaše odgovore in razmišljam kaj me res tako zelo moti. mislim, da to, da prihaja tako pogosto. vsake tri tedne ali včasih še bolj pogosto. očitno mi to že malo preseda, ne vem. in vedno tisti vikend, ko nas ni??

Razmisli še o tem: ali bi ti v njenem stanovanju brskala po njenih zasebnih zadevah? Ali zato sumiš tudi njo?

Meni ni pa nič jasno. A ni to vaše bivše stanovanje, v katerem zdaj še občasno prespite? Kakšna intima torej? Kakšni dokumenti? A ne živite zdaj drugje? Kaj točno je v tem stanovanju torej VAŠEGA? Štiri stene? Umivalnik? Ajde, TV. Vse drugo pa je v stanovanju vaših staršev, če prav razumem. Kaj ima za videt takega, da mora tam bit, če vas ni? Gel za tuširanje?

Priznam, meni nič jasno.

jaz ne bi nikoli! v to sem pa res prepričana 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. sva si pa midve zelo različni, tudi po značaju. da ne govorim o tem, da je svak tudi en poseben tip.

V bistvu sta v tem stanovanju obe gostji in imata tako rekoč enako pravico biti tam.
Predlagam, kot ti je svetovala že ena zgoraj, da stvari, za katere ne želiš, da bi jih kdo videl (račune, kondome, seksi perilo :)), pač za ta čas nekam zakleneš.

:)))
ja, saj to je verjetno to-vse to moram vsak drug teden zaklepati! še vedno razmišljam kaj me moti tako zelo. recimo to, da uporabljajo moje (res moje) brisače, ki jih potem jaz perem. ali pa to, da moram potem pred vsakim odhodom vsaj malo pospraviti, čeprav bi včasih v petek stvari kar pustila kot so in odhitela na tisti kratek vikend. še vedno kompliciram? naj potrpim, ker je začasno? saj kaj drugega mi pa preostane?

Torej te moti, da se moraš “delati lepo” pred sestrino družino?

Daj, bodi to, kar si. Ena z razmetanim stanovanjen, kakšnim neplačanim računom, kakšnim opominom….

:)))
sem že malo boljše volje po vaših odgovorih. očitno res preveč kompliciram.
ampak to res nobene druge ne bi motilo? čisto zares? ne verjamem, res ne. se ve vse tako zelo zelo zelo dobro razumete in zaupate svojim bratom in sestram?

to pa je res ubup da ti lasna sestra šnofa po stanovanju kar zakleni stanovanje da nebo mogla not pa nebo šnofala kaj se pa to reče

:)))
sem že malo boljše volje po vaših odgovorih. očitno res preveč kompliciram.
ampak to res nobene druge ne bi motilo? čisto zares? ne verjamem, res ne. se ve vse tako zelo zelo zelo dobro razumete in zaupate svojim bratom in sestram?[/quote]

na mizo ji nastavi listek, naj malo posesa, okna umije, ….. ker ti nisi imela časa

Joj, kako hudo je to, a ne ? Daj ženska, poglej se v ogledalu. Da svoji lastni sestri ne zaupaš, da te tako moti lastna sestra ?! S teboj nekaj ni v redu. Zelo si dlakocepska. Iščeš napake in grehe, ki sploh niso pomembni. Pri sebi pa napak ne vidiš. Zgleda, da se bodo vajine poti prej ali slej razšle. Škoda, ker samo eno sestro imaš. Samo eno osebo, s katero bi si lahko bili blizu tudi na stara leta. Daj uniči vezi, morda boš potem srečnejša.

vsivi, ki ste enakega mnenja kot moje mnenje: recimo, da vam sestra javlja, da je s svojim možem pred vašimi vrati, vi pa ravno pospravljate svoje račune, plačilne liste, ki jih imate na mizi. ter tangice s katerih ste ravnokar snemali etikete. a jih potem kar pustite razgrnjene na mizi na kateri jima postrežete kofe? in odidete na wc in vaša sestra in svak niti pod razno ne pokukata v te papirje? in na etikete od tangic? in se vrnete in lepo predebatirate koliko nagrade vam je dal šef in koliko denarja boste zapravili za babičino darilo? in kdaj nameravate presenetiti moža v novih tangah? ker to je nekaj podobnega.

New Report

Close