Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj Rdeči križ plača otrokom iz socialno ogroženih družin letovanje na morju?

Zakaj Rdeči križ plača otrokom iz socialno ogroženih družin letovanje na morju?

Zakaj Rdeči križ plača otrokom iz socialno ogroženih družin letovanje na morju? Morje pa ja ni nekaj nujnega, neogibnega! Naj dajo raje denar za kaj nujnejšega, nekaj, kar se res rabi, ne pa za neka letovanja, od katerih ima nazadnje koristi samo turizem! Zakaj ne bi raje dal Rdeči križ ta denar za invalide, ki nimajo dovolj sredstev, da bi si prilagodili stanovanje, kupili ustrezne invalidske pripomočke, plačali oskrbo? To mislim, da je nujnejše od morja za otroke. Morje je vsaj zame luksuz. Mi gremo na morje, ker si to lahko privoščimo. Ni pa nujno, da si to lahko privošči vsakdo.

Sram te bodi!!! Kaj tako gnilega pa že dolgo nisem slišala.

a ti si tista, ki sedi na kraljevem stolu in jo pedenajo služabniki?
se vidi, da so invalidi eni od večjih egoistov. vidijo samo sebe in kaj bi moralo njim pripadat, za vse druge jim pa dol visi.

In kaj je narobe? A ni morje luksuz? Protiargumente prosim!

Ti pa si bolan tudi zdravljenje v polju je luksuz ti ga toplo priporočam.

In ne, nisem invalid.

Zato, da jim je vsaj enkrat na leto lepo, da mogoče vsaj malo pozabijo, da doma nimajo tistega, kar bi si želeli, da vsaj takrat dobijo njihove oči iskrice… Ni vse v življenju samo v nujnih stvareh.

In kaj je narobe? A ni morje luksuz? Protiargumente prosim![/quote]
tud prilagojeno stanovanje in invalidski pripomočki so luksuz. cel kup jih shaja brez. ne vem, zakaj jih ti rabiš…

Jaz pa podpiram to, da si tudi otroci socialno ogroženih družin lahko privoščijo morje. En tak teden si otrok lahko zapomni za celo življenje, tam lahko naveže nove stike, se nauči plavati, skratka take počitnice vidim kot zelo koristne.
Bolj kot če bi jim npr. plačali mesec dni položnic, ali npr. kupili knjige za šolo. S takim načinom pomagajo staršem in ne otrokom.

Ko sem bila otrok, nisem bila niti enkrat na morju, pa mi nič ne manjka. Toliko, da veste!

Ja, morje oz. letovanja na splošno dejansko so luksuz. Je pa res, da smo že nekaj desetletij navajeni, da je letovanje na morju del vsakega poletja. Naše stare mame sigurno niso letovale v svoji mladosti. No, vsaj obe moji nista.

meni se pa zdi to edino pravilno – namreč naj se tem bogim malčkom vsaj enkrat ponudi možnost, da gredo na morje. ne vidim razloga zakaj ne.

navsezadnje kaj pa je kle strošek? mentorji oz spremljevalci so prostovoljci, potem sta tam duhovnik in njegova kuharca k tud kuha zastonj saj dobi plačo od cerkve, spijo itak v prostorih od cerkve – spet nič stroška…

vsakdo se namen pomagat nekomu – nekdo invalidom, pa pediatrični bolnišnici, pa prizadetim v poplavah…

svoj denar lahko namenijo komur čjo in NIČ nevidm da je narobe če gre to malčkom. vseeno boljše kot pa v njihov žep.

Pri nas na Melmexu se na morju sončijo le kapitalisti in plemiči. Za vse druge je morje tabu – je predrago.

Lahko pa gledaš tudi takole : naredi primerjavo stroškov za letovanje enega otroka in za ureditev stanovanja invalidu ali nakup boljšega vozička … Torej en invalid ali 50 otrok na morju?

Rdeči križ zbira sredstva za otroke, zbira jih tudi za invalide in so organizacije, ki pa sploh zbirajo samo za točno določeno družino ali osebo in porihtajo, kar potrebujejo tisti moment. Križnarja bolj kot Slovenija skrbi Afrika, nekaj Slovencev bolj kot ljudje skrbijo živali, jaz vedno dam drobiž klošarjem, romunskim beračem pa ne, zato jim pa da kdo drug …

Vsi pa ne morejo pokrivati potreb vseh – moraš se omejit in RK se je pač omejil na to, da nekaj sto otrokom na leto polepša teden dni v njihovem sicer ne ravno razkošnem življenju. Če ti temu praviš luksuz, nas ostale to bolj malo briga, ker navsezadnje tja očitno ni šel tvoj denar.

Zelo očitno je, da ti marsikaj manjka.

Ko sem bila otrok, nisem bila niti enkrat na morju, pa mi nič ne manjka. Toliko, da veste![/quote]

Kaj pa vem.

Če je pa temu tako, potem se pa oproščam. Sem mislila, da gredo ti otroci v kakšne drage hotele in jedo hrano za 20 EUR na obrok in da je potem na otroka cca. 450 EUR in gre tako denar v žepe turbokapitalistom… Toliko namreč stane v hotelih… Zanima me samo še, kdo plača prevoz?

Jaz pa dam avtorici prav! RK pač organizira letovanje na Debelem rtiču, kjer tako ali tako pristnega doživetja z naravo ni (bazeni) in en kup študentov, ki tudi želijo malce uživati, otroci so jim pa deveta skrb.
Poleg tega je jasno, da vsi otroci niso ljubitelji morja (tudi če so revni). Nekateri bi mogoče rajši hribolazili ali celo pozimi smučali. Za to pa RK nima kapacitet.
Dejstvo je, da RK ne upošteva otroka, njegovih psihofizičnih potreb, ampak deluje tako rekoč “sam za sebe”. Da vzdržuje kapacitete, plačuje zaposlene in realizira letni plan.Lp!

Manjak ti je v glavi.

prevoz stroške hrane in pa mogoče kkšen material za delavnice plača rdeči križ – -odkoderkol pač dobi denar

bila sem prostovoljka na takšnem taboru v portorožu – pa še danes po petih letih za rojstni dan dobim čestitko za rojstni dan od dveh bratcov, ki sta z nami letovala na morju – da si boš mogoče lažje predstavlaja kaj to pomenim tem malčkom – igrača ali kakršno koli darilo ki ga otroci dobijo za darilo se prej ali slej pozabi – neki tacga kot je letovanje tistim, ki si to ne morajo privoščiti pa nikoli!!!

nekateri ste pa res potrebni psihiatrične pomoči….
ampak čisto zares…

kar se pa tiče RK….jaz še nisem srečala 5 letnika, ki bi raje šel na Šmarno goro , kot čofotat….

ps letovanja so bila organizirana tudi na Pohorju in v Murski Soboti.

Pa sploh nima veze kam gredo..da ena baba butasta(jaz ne morem drugače), ne privošči pšeščici otrok, ki ima itak življenje težko, tistega prostega tedna med vrstniki…..pa to je za bruhat

Vse bi bilo lepo in prav, če ne bi bilo tega Jeleniča. Denar bi dala takoj temu Rdečemu križu, če ne bi bilo teh tajkunov na vrhu. Zakaj raje ne organizira česa takega Karitas? Raje dam denar Karitasu!

kradejo ita usi in povsod – sam kot jst vidim tukaj ni problem da kradejo pač pa se ne privošči počitnic malčkom – to je zame še večja katastrofa!

New Report

Close