Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kolikšna je primerna temperatura morja za plavanje?

Kolikšna je primerna temperatura morja za plavanje?

Kolikšna je primerna temperatura morja za plavanje?

Kakšno trapasto vprašanje … Ja kakor za koga, ne?
Moj je šel že v morje pri 15 stopinjah, koga pa pri 25 ne spraviš noter …

Na morju živim, sem se kopala že za 1. maja – nekoč, me pa zdej ne spraviš, ker niti ni morje tako mrzlo, hladno je zunaj. Vsak po svoje.

nova
Uredništvo priporoča

Za plavanje je primerna voda od 23 in 26 stopinj Celzija. Za namakanje pa kot gor rečeno…vsak po svoje.

Pa ne moreš zdaj enemu diktirat kdaj je za njega voda za plavat, no. A zdej že ne veste to več, al kaj. In zdej pride ena ko bo rekla, jaz izpod 27 v vodo ne grem. Druga, fuj to je prevroče. Pa ne ga srat no.

Če je zunaj 35 in več stopinj, grem tudi v 20 stopinj “toplo” vodo, če je pa zunaj neprepričljivih 25, pa samo, če mi plačaš. Načeloma pa se večina najde nad 23, 24 stopinjami.

Kakor komu paše, to je pa res čist odvisno. Jaz se včasih že 1 .maja kopam, mož pa ne. Pretoplo morje pa ni zame.

Zame od 15 stopinj naprej, za mojo teto pa more imet najmanj 27.

Zame +24 stopinj, izjemoma kakšna stopinja manj.

21, 22 že kar gre …

v bistvu tole drži le delno. občutek mraza ali toplote v vodi ni odvisen samo od temp vode, ampak predvsem od razmerja med temp zraka in temp vode. Če je razlike preveč, te lahko zebe tudi v vodi, ki ima 25+ stopinj, kadar ima zrak 40+. Če je zrak 25+, voda pa 20+, ti je v vodi, ki bi bila marsikomu sicer mrzla, lahko tudi prijetno. Zato se Švedi, Danci itd. komot kopajo v svojem morju – ker zunaj ni take vročine, da bi jih razlika v temp preveč stresla.

New Report

Close