Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sinu se gnoji rana

sinu se gnoji rana

Sin je par dni nazaj padel in s komolcem potegnil po tleh, da se mu odrgnila koža… Nič posebnega sicer, vendar se je začela rana drug dan precej gnojiti. Šli smo k zdravniku, kjer so mu rano povili in naročili naj menjavamo prevez sami in pridemo nazaj, če bi se še zelo gnojilo. Zdaj vsak dan izteče nekaj gnoja, vendar vsak dan manj, me pa skrbi, ker mu vedno ob previjanju poči, kar se je že zacelilo in začne spet krvavet… Ali bi bilo boljše, da se zadeva suši na zraku in kako dolgo se še lahko gnoji taka površinska rana?

Je ta rana zelo velika? Jaz to rešujem z Bapanthen kremo za rane in obližem. Ko se rana sčisti pustim ponoči odkrito, da se posuši.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

joj kako komplicirate, kolikokrat sem bil potolčen kot otrok in imel gnojne rane in nikoli šel k zdravniku zaradi tega, pa sem še živ

pusti naj se posuši na zraku

mater no …

Hvala Vladka. Ne, rana sploh ni velika, za en dober 2 evra kovanec. Zato se mi zdi, da s tem povijanjem delamo več škode kot koristi. Bom sedaj res tako poskusila, da se sploh lahko zaceli, gnojilo se verjetno ne bo zaradi tega več, ali pač ker bo bolj izpostavljeno bakterijam?

3453544, ti skrbi za svoje otroke, jaz bom pa za svoje. Četudi kompliciram, je to povsem moja pravica in stvar. Tudi jaz nisem komplicirala, dokler ni otrok skoraj umrl, ker sem vedno govorila, da k zdravniku pa že ni treba…

Ej, vsak zase.

Ko smo mi mazali z bepanthenom, se je se bolj gnojilo…pusti rano na miru, čisti s fiziološko, pa čimmanj prčkaj

Hvala! Bomo naredili tko.

aaaaaaaaaaahahahahahahaha

bogi otroc ob taki moteni mami

pa še to: jaz sem malega en tretji dan peljala na urgenco, ker se mi je zdelo, da ima gnojno…tak rumen gnojček….prej mazala z bepanthenom, na urgenci je samo potegnil z nekim okisom, in rekel, naj pustimo na miru….

tako da je to tudi zdravnik svetoval….

rana se je lepo zacelila, lp

Res bogi, ja.
Zelo slabo mu gre.
Ga tepemo, ne dajemo jest.
Oziroma ne… Imamo ga v milnem mehurčku, da se mu ne bi kaj zgodilo.
A me poznaš, da me lahko okličeš za moteno na podlagi enega zapisa na forumu?

Aja, ps… Nismo šli k zdravniku, ampak sem samo poklicala tja za info, kaj uporabit in so vztrajali, da se pridemo pokazat, čeprav sem rekla, da raje ne bi…

Ta Bepanthen Plus – krema ZA RANE http://www.lekarnar.com/images/products/150/huge/Bepanthen_Plus_krema.jpg?1286732016 “vleče ven gnoj” , obliže pa uporabljam te bele Mepore http://www.lekarnar.com/images/products/4171/thumb/mepore.jpg?1286263851.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

na rano položi arniko pa bo kmalu dobro , tko smo delali včasih, nismo šli za vsako malenkost k zdravniku …

Moder je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

iz prve roke od sorodnice – pediatrinje (mislim, da ne bi imela razloga, da bi mi lagala) – odrgnine, površinske rane, se čimprej, ko se pripetijo, opere z vodo in milom. in potem se pusti pri miru. če se zagnoji, se ne povija, se ne daje obližev, se ne maže ne z ognjiči, ne z ribjimi mazili, kvečjemu se okopa v hipermanganu (ki mora biti roza barve, ne pa temno viola, več količine hipermangana ne pomeni boljšega efekta). hipermangan dobiš v lekarni. lahko tudi izpiraš s fiziološko raztopino, ki jo lahko tudi pripraviš doma (praktično – prekuhana slana voda v razmerju 9 gramov soli na 1 liter vode).

Hvala vsem.
Jutri bom vse skupaj odvila in pustila, da se posuši na zraku.
Saj tko se sploh nima časa zacelit, če je skoz pod povojem.

Lahko noč želim

Drugač pa za rane pomaga, če gor daš hermelikin list.Vrhnjo plast lista potegneš dol.

FUL POMAGA!!!

Najbolje je pustit odkrito, samo mimogrede se kam butneš in spet kaj raniš. Zato jaz vedno vzamem gazo in jo z lepilnim trakom pritrdim čim bolj ohlapno, tako da se rane ne drži. Pa ne sme bit predebela gaza. V bistvu je to le zaščita pred butanjem. Sploh poleti, ko imaš kratke rokave.

Bepanthen krema NI za rane. Je za manjše praske, odrgnine. Prav tako ne arnika, hermelika, ognjič… Rano je pootrebno očistiti z vodo, še bolje s fiziološko raztopino in pokriti s sterilno gazo.
V lekarni se dobi gel za rane, ker se rana v vlažnem lepše celi.
Najbolj pomembno – nobene svinjarije ( zelišča, mazila ) gor. Teorije naših babic žal niso vedno najboljše.

Jaz tudi mislim, da je bolje, da se rana posuši na zraku. Se hitreje zaceli. Ko sem jaz padla s kolesom in se močno podrgnila po dlaneh, trebuhu in kolenih (rane so bile precej globoke) sem odrgnine dobro razkužila z jodom in jih pustila, da se posušijo na zraku. Nikoli se niso zagnojile. S čim ste pa razkužili, če ste sploh?

Naj ima ves čas vlažno gazo, prepojeno s fiziološko raztopino.

Rana se mora zasušit – torej brez povijanja, brez mazanja in pacanja! Morda samo ponoči dste tisto manjšo tetra gazo, pa čez beli obliž, čez dan pa dol, na zrak! Gnojenje je pa naraven proces, saj se tako rana čisti in organizem sam bori proti nastali situaciji – sploh mlada koža. Če je imel ob padcu stik s kako kovino, obstaja edina nevarnost na spore tetanusa, ampak če je otrok precepljen po programu in ni starejši od 15 let, bo imunost na tetanus še OK.

Tole je pa zmagoslavni nasvet, če želiš celjenje še podaljšati in tvegati kakšno dodatno okužbo v teh vročih dneh…..

Če je rana čisto mala, samo uporabite Bepanthen Plus in nikoli navaden bepanthen z modro črto, ker ta močno poslabša in ni zdravilen. In naj bo na prostem, ampak sin si mora roke redno močno z milom umivat.

Drugač pa, če pa je hudo in teče gnoj ven, pa res ne vem, od kod pa je prišlo tisto zdravstveno osebje tam, kje so se pa učili, predpotopni v pizdo materno, ja kaj pa delajo in da kljub poslabšanju nadaljujejo s povijanjem bedaki pravi in to DANES, KO SE UPORABLJAJO OBLOGE za rane, že nekaj 10 let v Evropi je možnost moderne oskrbe rane in zdaj tudi pri nas manj kot 10 let, ki precej skrajša samo celjenje in povzroči veliko manj zapletov : samo pravo oblogo je treba dati gor! Preberi si to in vprašaj v lekarni, kaj sploh imajo in če sploh kaj znajo svetovat, kaj dajte na rano! Saj sama vidiš da oni butli tam ne znajo zdravit, da je rana še slabša in da je okužena, jebe se njim, glavno da imajo svoje plače :

http://www.zdravstvena.info/vsznj/oskrba-rane-in-uporaba-oblog/

Grdo napisano, ampak resnično – tole, o oblogah, mislim. Moja babica si je s tem rešila prste, bila že napotena na aputacijo.

Nasvet za mamico še tole: ko vlečete povoje dol, jih je fino fajn prepojit s fiziološko, da ne potegneš še kraste dol.

Moj nasvet: če ni hudega, pusti, da se samo zaceli, vsake toliko speri s fiziološko, da spereš dol umazanijo in prah. Dokler se fiziološka zapeni, pomeni, da je gnoj še svež in je treba ranico pazit.

100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} etanol bi uporabil

Sem, izbrskal temo ker se je meni vnela 1cm rana pri palcu, ki me zelo boli. Proti tetanusu sem bil cepljen 6 let nazaj. Takrat so mi gnojne rane prerezali in ocistili. A bo zdaj tudi treba k zdravniku? Me je skoraj kap, ko sem v gugla napisal gnojna rana in kliknil slike. Moja rana je zaprta, je pa na roki in zato toliko bolj izpostavljena svinjariji in se na pregibu, da res boli, ko palec premikam. Je tak rumen mehur. Bi vi sli k zdravniku?

New Report

Close