Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Prokurist-kako odstopiti?

Default avatar

Ena, ki ne ve

Morda je vprašanje v naslovu teme malo čudno...
Namreč, v enem d.o.o.-ju sem navedena kot prokuristka, brez pooblastil. Že večkrat sem jih obvestila, da to več ne želim biti in naj me "odstranijo". To se do danes ni zgodilo, zato bi rada odstopila sama.
Ali kdo ve, kako se to naredi? Kam je potrebno iti, na sodišče, na Ajpes,...
Hvala za vsakršno informacijo!
Default avatar

po moje

k notarju, oni nato vlozijo spremembo v poslovni register. rabis pa osebni dokument
Default avatar

ne

je ceneje, če greš na Ajpes in to tam urediš zastonj.
Default avatar

dvojka

Hm, nisem prepričana, če ti bo sploh uspelo (brez tožbe). Me prav zanima. Namreč, notar priglasi spremembo na podlagi sklepa skupščine (ali edinega družbenika) d.o.o., da se prokurist razreši. V tvojem primeru skupščina oz. družbenik očitno ne želi sprejeti takega sklepa. Ne vem, ali bo samo tvoja odstopna izjava zadoščala. Po mojem ne.

Daj prosim javi, če ti bo slučajno uspelo.
Default avatar

Ena, ki ne ve

dvojka je napisal/a:
Hm, nisem prepričana, če ti bo sploh uspelo (brez tožbe). Me prav zanima. Namreč, notar priglasi spremembo na podlagi sklepa skupščine (ali edinega družbenika) d.o.o., da se prokurist razreši. V tvojem primeru skupščina oz. družbenik očitno ne želi sprejeti takega sklepa. Ne vem, ali bo samo tvoja odstopna izjava zadoščala. Po mojem ne.

Daj prosim javi, če ti bo slučajno uspelo.
Hvala za odgovore!

V ponedeljek grem na Ajpes in javim, kako sem uredila.
Default avatar

Aleksandra1984

Mene pa zanima če kdo ve ali je prokurist podjetja upravičen do prijave in do denarnega nadomestila na zavodu v primeru da gre podjetje v stečaj oziroma se zapre.

Hval za odgovor,

Alex