Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Iz pasirane hrane na nepasirano-kako?

Iz pasirane hrane na nepasirano-kako?

Moja skoraj osemmesečna hčerka je do sedaj za kosilo jedla pasirano hrano in to kar dosti. Zdaj bi počasi prešla na nepasirano (samo zmečkano), ker zna že jesti koščke kruha, sadja…Kako naj začnem? Strah me je, da zdaj količinsko ne bo več toliko pojedla, ker ne bo pasirano. A se kmalu navadijo? Ali naj še malo počakam?

Po mojih izkušnjah, je tako, da prej jo začneš na vajati na koščke boljše je…..Jaz sem ji dala kakšen kos jabolke,da je grizla, nikoli pa nisem stvari preveč spasirala, že od začetka sem vedno samo stlačila hrano…..naprimer banano, kekse, zelenjavo, tud pri juhicah…ko sem skuhala zelenjavno juhico, sem zelenjavo stlačila…Gosto hrano sem začela uvajat pri 4 mesecih(po dve žlički na oobrok) trajalo je do 6 meseca, da je pojedla za en cel obrok hrane…..Ker je že pri 4 mesecih dobila prve 4 zobke, sem ji tud lažje dala kakšno stvar za glodat….spomnim se tudi, da je oboževala grickanje bobi palčk..:)

ja to tudi mene zanima ampak jaz imam večji problem saj je naš star že 15 mesecev ima 8 zobkov in noče jesti kosila če ga ne spasiram, Drugače papca piškote, sadje ,krekerje brez problemov in lepo grize in melje,…ampak kosila pa noče, če mu zrežem na koščke poje 2 žlici in konec, če mu pa zmečkam se pa kar davi

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi ji tam do prvega razreda osnovne šole še dajala pasirano.

glupača ki nima otrok in nima pojma kaj to pomeni
aja sigurno sama še vedno piješ iz flaške, kajne?

Sploh ni pomembno, če otroke imam ali ne! Pasirati do 15 meseca? Pa kaj je potem problem še malo dlje?
Seveda, vse za naše sončke.

Potemtakem sem tudi jaz glupača, pa imam dva otroka. NIKOLI nisem pasirala, ker nikoli nisem bila tako lena. Vedno pretlačila. Sprva pretlačeno razredčila z juhico ali drugo tekočino, kasneje ne več, ker sta oba znala jesti. In vedela sta, kakšne oblike je hrana. Tudi hrane – razne čokce in podobno, nismo nikoli tlačili v stekleničko. Jedlo se je pri mizi in tako se je še danes. Ločimo med hrano in pijačo.

Lepo počasi. V pasirano hrano daš za kakšno žlico samo pretlačene, pa počasi gre. Pa čim več stvari dajat v roke, da grizlja. Meni se zdi, da je bil naš tudi kar “razvajen” kar se pasiranja tiče, pa je malo vrtec naredil ta svoje, malo pa čas, pa nismo imeli neke hude krize.

to je verjetno to….dalj ji pasiraš slabše je…zato jaz nisem nikoli….vedno sem ji vse pretlačila…na začetku kar vredu, kasneje pa na večje koščke…dalj boš pasirala slabše bo…ona se bo a v enem tednu navadla…..če bo lačna bo jedla tud koščke:)

Ja, bo pojedla manj, moje vse so. Prej 300 ml, potem dve, tri žličke.
Kaj vem, jaz sem to sprejela v smislku, da je pojedla tistih par žličk, potem sem jim pa dala še spasirano, da se je najedla. Postopoma se je količina nespasirane povečevala. Hrane, katere pa ni potrebno (makaroni, banana, drug mehko sadje), pa dajaj v čisti obliki.

Ina naj te zgornji posti ne prizadenejo. Otroci so razlilčni. Tud en moj otrok je že pri 4 mesecih jedel le z vilico pretlačeno hrano, ker očitno je lahko. Enemu sem mikasala skoraj do leta in pol, ker je sicer vse letelo ven (bruhanje). In še potem, ko je šel v vrtec in sluz in … sem lepo prešaltala nazaj na spasirano hrano še za nekaj mesecev, ker se muu je sicer pri prvi žlički hrana zaletela in ..

je lahko pametovat, če nimaš otroka, ki se z vsem, kar ni čisto gladko dobesedno davi! Pa da ne bo spet katera tako pametna – imam dva otroka – prvi je do enega devetega meseca bruhal po vsakem tini mini koščku, drugi pa od 4. meseca dalje nima čisto nobenih problemov s tem! Ja, lahko je pametovat, če otrok sprejme vse SAMO pretlačeno!
Vem, da sem pri prvem mislila, da mu bo treba pasirat do enega leta, pa je potem postopoma začel grizljati kruh (v glavnem skorjo) in potem tiste koščke tudi valjati po ustih. Postopoma smo potem prešli na pretlačeno hrano in nato na navadne koščke. Ampak še dolgo je moralo biti ločeno – samo gosta hrana (koščki) ali pa sama tekočina oz. tekoča hrana. Skupaj ni bilo šans! Res ni imel zob do 14. mesecev, ampak tudi drugi jih je dobil šele pri devetih, pa je od začetka jedel kot veliki.
Nasvet – poskušaj počasi, predvsem pa strogo ločuj koščke in tekoče, pa velio potrpljenja.

dve pupi, delala sem enako. NIKOLi nisem pasirala. ko sta bili miceni, sem npr. jabolko naribala, banano pretlačila z vilico, kuhano zelenjavo tud ni problem pretlačit. pa tudi – ali ni nagravžno jesti vso tisto spasirano in zmleto hrano???

otroka, No, še ni toliko star……..bo pa kmalu.
Pasirano, pretlačeno, zmiksanoi,,,,,,,,,dam mu takšno hrano kot ko ima rad.
nikoli nisem marala na drobno zmiksane hrane, ker imam tudi sama odpor,
sem pa mu pretlačila. Kmalu bo star dve leti in še vedno ima rad drobne koščke.
zato mu jih tudi nudim, Končno imam tudi “sama rada drobne koščke in ne kose, da se z njimi davim…
Ni v vrtcu , bo kmalu šel……Tam vedo več

Jaz sem pa svoji pasirala kar dolgo časa, ker ji pač koščki niso šli in je vedno vse vn pobruhala. Sigurno tm do ene 12-15m. Ko je bila pripravljena, je pa brez kakršnihkoli težav začela jesti vso hrano, brez kakega posebnega tlačenja in pasiranja.
Pač, eni tko, drugi drugače. Jaz za našo vem, da če ji ne bi pasirala, pač ne bi jedla. Oz bi nekaj pojedla, potem pa vse ven zbruhala.
Slilit otroka v nekaj, kar še ni pripravljen je nesmisleno.
Seveda pa se jim da sadje v koščih, pa še tu se je dušila. naribana jabolka pa niti blizu ust ni spustila. Pa kos kruha in kak piškot…
Kot sem že napisala, ko je bila dovolj zrela in pripravljena na koščke, je pa res čez noč začela jesti normalno hrano tako kot mi.

New Report

Close