Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

moda gor_moda dol

Default avatar

nisem moderna

Men je to tako primitivno - sledit modnim smernicam redno, menjdavat garderobo zarad modnih zapovedi, pazit na frizurno zarad neke mode,... pa v bistvu, če pogledam po narodu - kdo pa sploh še to dela? So take damice in gospodiči bolj izjema kot pravilo. V kakih šoping centrih vidiš res vse, kar je možno in mislim, da je tako čist prav. Moda gor al dol.
Default avatar

Limite

ote=nisem moderna]Men je to tako primitivno - sledit modnim smernicam redno, menjdavat garderobo zarad modnih zapovedi, pazit na frizurno zarad neke mode,... pa v bistvu, če pogledam po narodu - kdo pa sploh še to dela? So take damice in gospodiči bolj izjema kot pravilo. V kakih šoping centrih vidiš res vse, kar je možno in mislim, da je tako čist prav. Moda gor al dol.[/quote]

Ne vem kam ti gledaš, meni pa se zdi, da vse babe nosijo enake oblačila: ozke hlače, pa ozke majčke pa blond ravni lasje, pa črna očala, pa srebrne torbice, pa srebrni sandalčki ......

jaz pa vidim vse okoli vse oblečene po ENAKI modi, kot kloni.....
Default avatar

kavbojka232

Jaz guram dobre kavbojke, pajke in kake kikle + majčke že celo življenje. Se najbolje počutim in pomoje je to skos in. Pa še bojazni ni da izgledam kot klovn...
Default avatar

res je limite

Res je limite, s tem da to novijo več ali manj take ki jim paše, pa take ki jim ne - še več. Rimljanke in tele sandalčke tipo gležnarji pa res vsaka nase da, pa ji paše ali pa ne. Moraš imeti pa že fajn noge, da ti tole gre. Pa kot je ena rekla včeraj - po možnosti še pajke zraven, o vrag ga pocitraj.
Default avatar

kuhinjski prt

meni najbolj smesna modna smernica je bila tisti kuhinjski prt okol vratu
Default avatar

strupenjača

Mah meni se pa zdi, da smo vsi enaki, in to, absurdno, vsi v desigual.
Default avatar

Citrumm

Vidiš, meni pa moda veliko pomeni. Kar pa ne pomeni, da grem vsako sezono v nakup novih oblačil, temveč kupujem zelo preudarno in tudi kak korak preskočim. Če imaš filing za modo, sploh en potrebuješ non stop novih oblačil, ampak lahko iz stare garederobe delaš čudeže.

Zelo pomembna stvar pa je, da imaš svoj stil in oblačiš vsega kar vidiš (npt. jaz nikoli ne bom obula balerink, pa so lahko še tkao moderne)

Jaz za obleko ne porabim veliko, pa je moj stil oblačenja zelo opazen. Jaz uživam, da se ušimam.
Default avatar

eno je moda - drugo stil

Citrumm - o tem je govora. Eno je moda, drugo pa osebni stil in ti govoriš o tem. Torej nisi modna vsako leto ampak prilagajaš stil, kot več ali manj vsi.
Default avatar

h

Citrumm je napisal/a:
Vidiš, meni pa moda veliko pomeni. Kar pa ne pomeni, da grem vsako sezono v nakup novih oblačil, temveč kupujem zelo preudarno in tudi kak korak preskočim. Če imaš filing za modo, sploh en potrebuješ non stop novih oblačil, ampak lahko iz stare garederobe delaš čudeže.

Zelo pomembna stvar pa je, da imaš svoj stil in oblačiš vsega kar vidiš (npt. jaz nikoli ne bom obula balerink, pa so lahko še tkao moderne)

Jaz za obleko ne porabim veliko, pa je moj stil oblačenja zelo opazen. Jaz uživam, da se ušimam.
Ti zelo verjamem, ampak 100 % imaš tudi dobro postavo.
Default avatar

Citrumm

eno je moda - drugo stil je napisal/a:
Citrumm - o tem je govora. Eno je moda, drugo pa osebni stil in ti govoriš o tem. Torej nisi modna vsako leto ampak prilagajaš stil, kot več ali manj vsi.
No, se ne strinjam. To leto širše hlače niso moderne in jaz, kljub temu, da jih imam polno omaro jih kar ne morem oblečit, ampka nosim ozke- ravne oz. do gležnjev. Dvoje sem si celo sama priredila, dokupila kakšno majčko, ki je IN to je to. In v tem stilu.

Želela sem povedat, da je kakšna stvar za predelat, kaj že par let staro zopet moderno, kaj pa se dokupi in to je to. Jaz sem leto popolnoma drugače oblečena kot lansko leto, in še leto prej, ampa rdečo nit svojega stila pa velčem, to pa ja.
Default avatar

Hanna05

No evo, to je to,kar jaz želim :-)
Rada sem uštimana in če se le da po modi,ampak mi ne uspe.....menim da ne gre po modi in brez hudih stroškov skupaj,pa se očitno motim.
Pa mislim,da tudi kombinacij ne znam sestavit.....kup cunj, tudi kakšna po zadnji modi,pa nikakor ne sestaviti celote.
Postava pa povprečna....čez boke nekoliko več,pa vseeno ne izven normale, da bi bila močno omejena pri izbiri garderobe.

"Citrumm" če si pri volji napiši prosim kaj več....na primer par kombinacij, ki jih letos nosiš. Sploh pa me zanima,kaj v teh časih balerink nosiš kot zamenjavo,če je vreme za zaprte čevlje? Salonarje?

Hvala
Default avatar

huda k kača nepr.

ebeš modo, bi rekel Gunnar:)))))

Ne nosim se po modi, ampak oblečem tisto kar mi je všeč in v čem se dobro počutim
kavbojke in mikice so zakon:)
včasih za kakšno posebno priložnost pa oblečem kakšen sexi kostimček:)
Default avatar

AnžeF

Modna vsekakor ni sledenje modnim smernicam. Ko je v trgovinah, je že zastarelo, heh. :)
Gre zgolj zato, da se oblečeš v oblačila, ki poudarijo tvojo osebnost in stil. Gre tudi zato, da se oblečeš priložnosti primerno in nekako veš, da se trenirka nosi doma ali med športanjem in ne v šolo, službo, faks.

Če pa si dovolj kreativen, si oblačila preteklih sezon malenkost predelaš, da ustrezajo. Privarčuješ in imaš hkrati nekaj novega.

Se pravi, mode nikakor ne smemo jemati kot nekaj absolutnega. To kar vidite na modnih revijah je dogovorjeno že vsaj leto v naprej. Presenečenj ni in jih tudi ne bo. Modne revije prikazujejo kose oblačil, ki tudi niso za vsakega posameznika. Pomembno je pač to, da glede na tvoje osebne stilske preference izbereš oblačila, ki jih boš z užitkom nosil in so ti pisana na kožo, ne pa izbirat oblačil le zaradi tega, ker neka revija tako pravi.

Sicer pa: ulicnistil.com za nekaj inspiracije. :)
Default avatar

moniiii

Na živce mi gre, ko kolegice govorijo samo o tem, kaj je moderno in kaj je out. Pred enim letom so vse po vrsti kupovale določene čevlje, letos pa je že greh, če jih katera obuje. Kar se tega tiče so res omejene.
Default avatar

pajane

moniiii je napisal/a:
Na živce mi gre, ko kolegice govorijo samo o tem, kaj je moderno in kaj je out. Pred enim letom so vse po vrsti kupovale določene čevlje, letos pa je že greh, če jih katera obuje. Kar se tega tiče so res omejene.
ti si pa verjetno "omejena" glede cesa drugega...pa je.
Default avatar

pink čivava

Joj tale zgornji link ulični stil je sicer dobra ideja, da fotkajo folk na ulicah ampak žal mi nič od tega ni tako všeč, da bi to upala navleči nase, zgledala bi kot klošarka in po moje bi mi kdo ponudil kakšen cent za hamburger. Odštekana moda paše zelo redkim ljudem, ki znajo te reči nositi za nas ostale pa je bolje, če se držimo "trgovinske ponudbe", ki jo roko na srce zelo široka in prav vsaka najde zase kakšen kos po čisto solidni ceni. Sama rada spremljam modne novosti in tudi občasno si kupujem bolj odbite modne dodatke za popestritev, včasih sem prav ponosna, ko kje odkrijem kakšen res posebno lep kos oblačila, ki je bolj izvenserijski.