Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pomoč – spletni nakup

pomoč – spletni nakup

Pozdravljeni, prodajam dvd predvajalnik in ponudba je prišla iz tujine. Gospa prosi za naslednje podatke: full name, country, phone number, bank name, iban, Bic. A mi lahko karkoli škoduje, če ji sporočim te podatke. To pač počnem prvič in me je strah.
Hvaležna bom za vsakršno pomoč!

Uporabi logiko. Zakaj bi kdorkoli iz tujine hotel tvoj dvd, ki se jih valja na stotine na vsakem vogalu? Veliko je razno raznih nategavščin – a je vredno zaradi teh par evrov, kolikor boš dobila za aparat, izdajati občutljive podatke? Ker tole, kar hoče ona, so kr konkretni podatki, ki jih za en pošten nakup ne potrebuje.

niti slučajno ne daj teh podatkov, osušili ti bido račun.

To je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} natega, ne nasedi!

nova
Uredništvo priporoča

Sej mam gor samo par €. Ker eni sm to poslala. A mi lohk kej s telefonom nardi???

Ok, samo zanima pa mene … kako že ti lahko s temi podatki osušijo račun?

Pojdi malo poguglat FAKE BUYER. A ti je ponudila ekstra vsoto za dostavo?

Moja cena je bla 180€, ona pa je rekla da mi da 50€ več. Mene je samo strah, da mi lohk karkol škodjo glede na mojo telefonsko številko.

prodajas stvari, kako pa mislis dobit denar, ce ji teh podatkov ne bos sporocila? za izvrsbo placila je placniku pac nujno dat tvoje ime, iban in swift oziroma bic banke. vse ostalo je balast ampak kako mislis da ti lahko kdo skoduje ce ve v kateri drzavi si?

Fora je v tem, da sta mi obe pripravljene nakazat denar PREDEN zadevo pošljem. Zadevo pa naj bi poslala sinu, ki je na neki izmenjavi v Afriki. Ta zadnji podatek pri obeh mi je čuden oz. sumljiv. Res pa je, da ne bi poslala predn ne bi dobila denarja in ga tut dviglna iz računa. Men je naključje hudičevo sumljivo!

Se ti ne zdi malo visoka poštnina?

Ej, vnesi njeno ime ali mail v google, se zna zgodit, da je že na kaki črni listi. Res ti priporočam, da greš preverit ključne besede fake buyer ali fake trade.

Potrdilo o tem, da je bil denar nakazan, dobiš potem iz lažne banke … ti robo pošlješ, denarja pa ne bo od nikjer.

Ja, to je to – prevara. Ej, skopiraj del vsebine pisma na google, pa ti bo vse jasno. V glavnem, pozabi.

Ja, to je to – prevara. Ej, skopiraj del vsebine pisma na google, pa ti bo vse jasno. V glavnem, pozabi.[/quote]

Okej, samo a mi lahko s temi podatki karkoli škodujejo???

Če ti je jasno, da gre za prevaro, zakaj bi podatke sploh dajala? Ne dajaj jih in pika.

Ma daj, ena ženska iz tujine naroča pri tebi DVD in ga hoče imeti poslanega sinu v Afriko. Se ti to zdi normalno?

Ok, priznam – šlo je za telefon. Se opravičujem za malo laž. :/

Skratka – a mi lohk kej škoduje?????

Ne bi te rada strašila, ampak:

http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogodki/novice/pazite-se-novih-prevar-v-casu-financne-lkrize

Recimo 1. točka bi prišla v poštev. Ampak mislim, da gre za fake buyerja, kako točno delujejo, pa si oglej na guglu. In drugič najprej vprašaj, pa se potem odloči. DVD za v Afriko no, pa saj ti mora zdrava pamet povedat, da to ne gre čisto vkup.

Ok, js se še enkrat opravičujem – šlo je za telefon. In zato pač nisem pomislna, da bi blo lohk čudno – pač sin je tam in rab telefon. Potem mi je blo čudno, ker sem dobila še en tak mail. Isto sin na izmenjavi. Medtem sem js prvi poslala tiste podatke. Nisem pa pošiljala svojga naslova ipd. Račun je pa pr Abanki in sicer VisaElectron. Naj jutr prekličem račun al pač zganjam preveliko paniko?

Dokler imaš stvar pri sebi in je ne pošlješ, potem ne.

Pa en lep dan želim, Joan

Ne pošlji telefona in to je to. Pač prevera. In imela si srečo, da sta te dve personi hoteli prevarati na točno isti način in ti je postalo sumljivo. Kakšen sin na izmenjavi. Dobili bi telefon, plačali pa ne bi O.

Kakšna kura si ti! Pa kaj si se šele včeraj rodila? O teh mednarodnih združbah kriminalcev se že nekaj let pogovarjamo, ti pa danes sprašuješ neumnosti! Seveda ti lahko škodijo, pa še kako! Ne pošiljaj nobenih osebnih podatkov okoli, še posebno ne bančnih.

Telefona ne bi pošiljala, preden ne bi imela denarja v roki.

Moje vprašanje pa je: a mi lahko pobere denar iz vise, če ma mojo trr in nima tiste tri mestne kode, ki jo potrebuješ pri spletnem poslovanju? in a mi lahko nabije račun telefona oz. karkoli, če ima mojo telefonsko številko?

Hvala vsem, ki se trudite!!

Hvala za prijaznost! Upam, da boš ob svoji napaki deležna istega odgovora!

Buyer wants me to ship international now?
Nov 6, 2009 10:21 PM
Report
I had a buyer who just won an auction. She is from florida, she sends me an email saying she wants me to ship to her son who is studying abroad. She will give me an additional 150 dollars for shipping international.

I told her i will only ship to the address that her paypal account is linked to.

She said her son’s address is linked to the paypal account.

Is this legitimate? I didn’t even make international shipping available in the auction.

“Son Studying Abroad” is a worn out scam. Is it Nigeria?

If you reveive an Email saying the buyer has paid with Paypal, then do not click any links in that email. Instead go to your Paypal account and check to see if there is actually a payment showing there, and you will most likely see that there is no payment. Just a fake email made to look like a payment.

I came across this when I was scanning the boards. I’m trying to get the drift of it….Is this alleged bidder trying to say that they’d send the OP the 150.00 after something is sent to her alleged son?
In this time the economy being the way it is unless your a VERY, VERY WEALTHY person why would someone pay an extra 150.00 to costly shipping charges already.
Is it just me……..I’ve missed something??? For myself that would be more than one red flag, it’d be a bakers dozen if someone wanted to give me an extra $150.00.

Se pravi – nekdo je računal na tako veliko naivnost, da bi jst poslala telefon preden bi dobila denar? Ampak zakaj je potem želel moje podatke in ni bilo govora o tem, kam naj telefon pošlem? Se opravičujem za nevednost! In zahvaljujem za potrpežljivost in odgovore!

Hja, kr ne verjamem, kako ti ne bi pošiljala telefona, glede na to, da si z vsemi štirimi vkorakala v zlajnano spletno goljufijo.

Vnesi svojo telefonsko številko v google, kateri podatki se pokažejo? Če je povezana s tvojim imenom, priimkom, naslovom, imajo pa tudi tvoj bančni račun in to, bi nekje nastala ena nova prestrašena 123.
Ampak mislim, da imaš srečo, da so hoteli samo zastonj priti do telefona al DVD al kaj že. Itak bi pa, kot sem ti že rekla, dobila obvestilo iz lažne banke, da denar čaka na računu, vendar morajo dobiti potrdilo, da si robo poslala … Tko da, ne vem, kako bi jih ti nadmudrila, če ne bi prišla sem gor pojamrat.

Se pravi – nekdo je računal na tako veliko naivnost, da bi jst poslala telefon preden bi dobila denar? Ampak zakaj je potem želel moje podatke in ni bilo govora o tem, kam naj telefon pošlem? Se opravičujem za nevednost! In zahvaljujem za potrpežljivost in odgovore![/quote]

Ne na naivnost, da boš poslala, preden boš dobila denar. Ti dejansko boš dobila fejk potrdilo, da je bil denar nakazan, pa ni bil.

New Report

Close