Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Darilni bon – potekel “rok uporabe”

Darilni bon – potekel “rok uporabe”

Pozabili smo na te bone, za eno športno trgovino in je že en teden kar je čez datum za vnovčenje. Ali imate izkušnje s tem, mi ga bodo vnovčili ali ne?
lp

Meni ga v eni vrtnariji niso. Saj jih razumem, ampak izgubili so eno stranko…

To je najbolj bedna fora prodajalca in je NE razumem. To je isto kot, da bi denar naenkrat izgubil vrednost oz. bi bil uporaben do določenega datuma. Izmislili so si trgovci to foro točno zaradi takšnih primerov. Pozabiš na bon, ga nekam založiš itd., najdeš čez kakšno leto ampak pazi to gor je namalan datum vnovčljivosti, ki je bil prejšnji teden. Lahko si ga nekam porineš ker ti nihče nebo več hotel to uveljaviti. Kar je zame legalna KRAJA ker je nekdo plačal za ta bon in je to čisti zaslužek trgovine. Meni če nebi hoteli vnovčiti bona bi zahteval denar kolikor je pač vreden. In sem pripravljen iti do predsednika države če je potrebno (teoretično rečeno). Ne govorim sedaj da najdem bon za 10€ ki mu je datum potekel pred 5 leti ampak pri kakšni večji vrednosti pa je to že lep zaslužek trgovine.

nova
Uredništvo priporoča

Je pa tvoja napaka če ga pozabiš vnovčit. Meni se pa zdi logično da imajo boni nek rok uporabe.

Tudi mojim bonom iz Europarka je krepko potekel rok ampak nisem imela nobenih
težav, da sem jih uporabila.

Imela bon za masažo, potekel 2 meseca in sem jim napisala mail in jih vljudno prosila, da lahko koristim storitev in so odobrili.
Prijazno povprašaj, seveda bodo ugodili.

Jaz pa mislim, da darilni bon NE MORE zapasti. Če govorimo o kupljenih darilnih bonih seveda.

DARILNI BON je vnaprej plačana storitev ali blago. Če te storitve ni bilo opravljene, potem naj vrnejo denar.

Če jaz kupim za 80€ darilni bon v Merkurju, so dolžni imetniku tega bona dati v tej vrednosti blago , ki je bilo vnaprej plačano!

Kaj če bi kdo poskusil to iztožiti ???

tudi meni je pretekel bon za trgovino two way,pa sploh nisem opazila.vse lepo nabavim,trgovka(šefinja trgovine) mi vse zaračuna,dam bone in grem.potem pa prileti za mano na parking,da so boni neveljavni in sem morala plačat.

A ne bi blo bolj simpl it v štacuno in se zmenit?
Ker niti ne vemo, za katero štacuno gre in tud če bi vedli, pa če smo mi vsi lahko vnovčili zapadle bone, lahko tebi še zmeraj rečejo ne … Ker pač na bonu tko piše.

Uf, meni se je zgodilo v Sport Direkt, kjer z roko vpišejo veljavnost darilnega bona, da je bil ta napisan na veljavnost 4.1.2010 (ker je bilo na začetku leta prodajalec verjetno še ni imel “v prstih” nove letnice), pa me je na to opozorila na blagajni. Sem jo morala kar orng prepričevat, da se je njihov zaposleni zmotil, ne jaz zaj***

Meni osebno se to ne zdi prav, mislim pa, da je tudi že ZPS na to temo imela debate, tako da je treba malo po netu pobrskat s ključnimi besedami ZPS in darilni boni … Srečno!

V Hervisu na Jesenicah so mi na vprašanje koliko časa je bon veljaven odgovorili, da je rok uporabe neomejen. To se meni zdi edino pravi odgovor.

Tajski Wellness Center “BELI LOTOS” v Šenčurju ne “jebe”… “Potekel vam je rok uporabe in bon ne velja”… Kdaj bodo uredili kakšen zakon na to temo??
Dejansko je vrednost bona 52 EUR, bil je plačan, korititi se ga pa ne more…
Se pravi – pobasali so denar, storitev ni bila izvedena…
Po domače – LEGALNI ROP!
No, kakor želijo – naj imajo denar… So pa zgubili kar nekaj strank….

Frella

isto je pri Termah Dobrna…tudi oni so izgubili stranko…tja ne grem več!!!

sem razmišljala, da bi se o tem pozanimala na uradu za varstvo potrošnikov.

New Report

Close