Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje depresija,samomorilne misli-pomoč

depresija,samomorilne misli-pomoč

Po vseh simptomih,ki jih ima moja še ne 20-letna sestrična sem še posebaj po besedah,da več ne vidi smisla v življenju in da bo naredila svojemu življenju konec,skorajda prepričan, da potrebuje nujno strokovno pomoč (morda depresija ali bipolarna motnja). Pogosto pije tudi alkohol,mislim da ima težave tudi tukaj,oboje pa je povezano.Ona tega tako ne vidi, pravi, da popije toliko kot njene prijateljice, da je njeno vedenje super (nizek prag tolerance, vzkipljivost,nobenega pravega interesa,volje,nobenega hobija, v zadnjih dveh letih se je spremenila za 100%) o zdravniku pa niti slišati noče.
Prosim nujno za nasvet kako ji pomagati, kdo in kako naj jo prepriča, da bo obiskala zdravnika.Prepričan pa sem,da je zadeva zabredla tako globoko,da sama tega ne bo zmogla.

Pozdravljeni!

Res je in pravilno razmišljate, ko pravite, da vaša sestričina potrebuje strokovno pomoč. Najbolj idealno in učinkovito je sicer, če nekdo sam začuti potrebo, da poišče pomoč in jo je pripravljen sprejeti. Problem je, ker vaša sestričina noče slišati o pomoči. Poleg tega pravite, da pogosto pije alkohol, vendar zanika, da bi to bila njena težava.

Lahko se poskusite z njo še pogovoriti in ji poveste, da vas skrbi zanjo in da menite, da potrebuje pomoč. Izberite mogoče tak čas, ko bo bolj dojemljiva in pripravljena poslušati. Verjetno nekje v sebi prav dobro ve, da ni vse tako kot bi lahko bilo.

Vsake besede o končanju življenja, je nujno vzeti zares in človeku v takem momentu tudi nuditi pomoč- včasih celo mimo njegove želje. To pomeni, da poiščemo tudi urgentno psihiatrično pomoč, v kolikor človek ogroža svoje življenje.

Dragoceno je, da vam ni vseeno in da opazujete kaj se dogaja s sestrično. Stojte ji ob strani in ji nudite oporo, čeprav se vam zdi, da vas odklanja.

Vse dobro vam želim ,

Bernarda

New Report

Close