Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avto na plin? ima kdo?

Avto na plin? ima kdo?

Tu berem da ima[/url] že samo petrol 45 plinskih terminalov, sedaj tudi v našem koncu v beli krajini. mož je že pred časom omenjal da bi naš avto predelali. sedaj pa me malo zanima ima kdo avto na plin? se splača? letno naredva cca 25000 km.

Dokler ne bodo gor trošarine se splača!

Če imaš novejši avto in toliko km, se zaenkrat splača. Šit je, ker je gibanje cen v prihodnje čista špekulacija. No, edino, na kar lahko staviš, je, da se bo dražil tudi bencin, ne samo plin, vprašanje pa je, za koliko.
Mislim, da si na straneh ponudnikov plinskih inštalacij lahko izračunaš, v kolikšnem času se ti naložba povrne. Jaz sem resno razmišljala o tem, samo moj avto je bil čisto prestar, da bi se to splačalo (beri po petih letih bi bila šele na nuli, v tem času sem pa avto tudi že prodala).

nova
Uredništvo priporoča

sedaj imava bencinarja toyoto, bova pa kupila najbrž kej takega http://avto.over.net/aktualno/novosti/novo_doma_volkswagen_tiguan/ kaj kmalu upam, sam a se da na avte s turbinami plin inštalirat? ima kdo to?

Moj ma že 4 leta na 13 let starem volvu. Pravi da ne zamena za noben dnar. Ko bova menjala moj avto (ki je sedaj diesel) bova vzela bencinarja in tudi tam dala vgradit plin.

plin se da inštalirati v vozila s posrednim vbrizgom goriva. V motorje z neopsrednim/direktnim vbrizgom se ga ne da.Ravno tako ne v dizelske agregate.

Prisilno polnjeni motorji (se pravi, da ma turbino, ali pa kompresor) – načeloma naj ne bi bilo težav.

Ti pa nekateri proizvajalci že ob nakupu vozila ponudijo tovarniško vgradnjo za plin.

če maš name kupit nov avto (tudi če je rabljen), najboljš da kontaktiraš firme, ki prodajajo in vgrajujejo plinske napeljave, ter distributerja tvojega novega vozila( tako odkriješ ali ima avtomobilska tovarna ponudila imela v ponudbi komplet za plin), ter se potem odločiš za boljšo verzijo

POčak do jutr, ter vpraši iztoka – on ziher kaj ve glede tega

Srečno

v tiguana ziher ne boš dala plina, ker imajo vsi motorji neposreden visokotlačen vbrizg goriva, tako dizlo kot bencinarji.

Kupi kaj takega, kar ima posreden vbrizg goriva, pa bo (npr. rav 4 bencin z valvematic motorjem, kia/hyundai,….)

Če maš dnar za tiguana, verjetno nisi ciljna publika za avtoplin. Povedano drugače, tistih 500€ ali koliko že bi bilo razlike pri vaših 25k kilometrih, menda lahko pokriješ vsako leto, če že kupiš zverino za 30 jurjev.

Tudi s tehnološkega vidika – v njem so samo turbo motorji, tako bencinarji kot dizlarji. Meni na kraj pameti ne pride, da bi kdo kaj brkljal po motorju in ostalih ‘instalacijah’ mojega avta. Sej načeloma znajo vgraditi tudi v turbo bencinarje, ampak ne vem, če si želiš bit med poskusnimi zajci? Treba počakat še par let, naj drugi potestirajo :P.

Mi imamo enega na plin in se nam splača, ker je ful žejen. Edina beda je (vsaj meni) tankat ta plin.

Če se odločiš za predelavo imaš sedaj na Petrolu precej ugodno možnost: http://www.petrol.si/izdelek/predelava-avtomobila-na-plin

New Report

Close