Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Rdečina na koži dojke

Rdečina na koži dojke

Spoštovani. Stara sem 38 let. Včeraj sem na koži dojke opazila rdečino, ki meri nekaj več kot kvadratni cm. Zelo sem se ustrašila, saj sem veliko brala o vnetnem raku dojke. Dojka sicer ni otečena ali koža kako drugače spremenjena. Ni tipati nobene bulice. Včeraj sem si mazala s Fenisti gelom, vendar ni nič boljše. Veliko se namreč kopam v družinskem bazemu in sem mislila, da je laho kaj v zvezi s kakim pikom ali alergijo. Danes se mi zdi kot, da je rdečina nekoliko večja, vendar manj intenzivne barve. Kaj menite kaj je to? Ali je pri vnetnem raku dojke prisotna tudi oteklina ali le rdečina? Hvala za vaš odgovor.

Spoštovani!

Ugibam – najbrž gre za manjše lokalno vnetje ali lokalno alergijo ali zgolj draženje s kopalkami in izpostavljenostjo vodi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani, lepo prosim za vaše mnenje in sicer gre se za prsi:
Stara sem 29 let, imam dva otroka, drugega sem rodila pred 10 mesci. V začetku meseca januarja sem bila na pregledu dojke v MB v UK center za diagnostiko dojk, kajti doma sem si v desni dojki zatipala bulico in sem se ful prestrašila, da ni rak. Zdravnica me je otipala in mi naredila uz in povedala, da je bulica čist navadna žleza cca 4 mm, in da ni nevarna. Nato sem bila na enem privat posvetu pri onkologu (ker imam fobijo pred rakom) kjer mi je tudi otipal dojki in to v mesecu februarju in nato še v začetku marca pa je bilo vse ok. Naj povem da si vsak mesec 10. dan menstruacije tipam prsi. In glih sedaj 3 dni nazaj je spet prišel čas da si tipam dojke in sem si spet v desni dojki na tistem mestu kjer sem mela že uz 7 mes nazaj spet zatipala malo bolj trdno bulico cca na otip 4 do 5 mm, nato pa še pelg nje tudi bolj ostro bulico cca 2-3 mm. V mb so mi pokazali da si prsi pregledujem rahlo in krožno in ko si tako tipam prsi bulici ne zatipam, če pa grem ju iskat z prsti notri, pa ju tipam. Res je da ne morem biti vedno na pregledu dojk, zato je moje vprašanje sledeče:
1. bi se lahko v cca pol leta naredil rak na prsih (od takrat je minil uz dojk), ostala dva pregleda pa so mi jih samo tipali?
2. kako sploh veš katera bulica je nevarna, kajti vsak mesec res ne morem biti pri gin na pregledu prsi?
3. Mi priporočate mr prsi?
Hvala za odgovor, upam da ne prosim preveč, sem samo laik, in me prsi zelo skrbijo, naj pa povem da v družini nimamo dedno raka dojk, kolikor je to sploh pomembno, kajti dandanes rak na prsih prizadene vse, ne samo tiste, ki imajo v družini, niti tiste ženske stare nad 50 let.
Hvala in lepop ozdravljeni.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Razumem vašo skrb, še posebej, ker tipate določene spremembe. Prav je tudi, da zdravniški pregled opravite na eno do dve leti. Na žalost pa vas ne morem absolutno potolažiti, da nikoli ne more biti nič nevarnega. Dosedanje spremembe so očitno žleze. Če pa odkrijete novo bulico, ali se vam zdi sumljiva (neboleča, nepremakljiva…), pa bo potrebno ponavljati preglede na pol leta. Praviloma vzrasti novega raka ne pričakujemo v dveh letih, seveda pa se vedno najdejo izjeme od pravila.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

v roku 7 mescev sem imela 2 x UZ in 3 x pregled z roko pri onkologu, in vsak 10. v mesecu si jih sama tipam. Naj povem da so vsi ti pregledi bili na mojo pobudo in ne na pobudo zdravnika. Vendar me je groyno strah raka na dojki, in me že cela dojka boli od tipanja, kajti neprestano si tipam. Sedaj sem jih vse skupaj 3 zatipala, 2 sta kot mao večji zrni bolj trdi, druga pa je kot navajam v pejšnjih mailih cca 4-5 mm, samo čudno z robov je bolj trda na sredini je čisto mehka, naj povem da jo ipam če zelo z prsti grem notri. Z krožnim nežnim tipanjem je ne tipam. Torej če bi bile tiste hude bi jih takoj mislite tipala in ne z iskanjem?Hvala lepa za vaš čas

Spoštovani!

Razumem vašo zaskrbljenost, saj je zelo težko, če si tipate bulice. Načeloma pa so dosedanje preiskave vedno pokazale, da gre za benigne spremembe – mastopatije. Hodite na občasne preglede – drugega vam ne morem pomagati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close