Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poštar je k nam v nabiralnik pomotoma dal obvestilo o prispelem pismu nekee

Poštar je k nam v nabiralnik pomotoma dal obvestilo o prispelem pismu nekee

Poštar je k nam v nabiralnik pomotoma dal obvestilo o prispelem pismu neke osebe z enako hišno številko, imenom, ne pa z istim priimkom in iz drugega kraja.
Kaj storiti v takšnem primeru?
Na pošto se mi res ne ljubi hoditi?
Je dovolj, če jih samo pokličem?

Kaj če bi morala npr. jaz dobiti nujno pismo ali pošilko, pa bi namesto mene, dobil obvestilo kdo drug?

Mislim d abo dovolj da jih poklišeč…poštar jh bo mal slišal in odnesel drugo obvestilo na pravi naslov…
Če ne obvestiš bo pošiljka šla po 15dneh nazaj pošiljatelju oz če je ZUP oz sodno ( ne vsa) v poštni nabiralnik naslovnika

Pokliči jih.

če bi kdo drug dobil tvojo pošiljko ne vemo kaj bi naredil 🙂
Mogoče bi odprl,pa potem vrgel v smetje,mogoče bi odnesel na pošto….

Peti, pa lahko nekdo drug dobi tvojo pošiljko glede na to, da poštar vedno pregleda tudi osebno izkaznico ? Podpis se da ponarediti, osebna pa že težje…

Peti, daj malo bolje beri, saj ne sprašuje o tem, da bi lahko kdo drug dobil pošiljko, ampak obvestilo o prispeli pošiljki. Drugače pa itak noben ne more 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagotovit, da bo z dostavo vse ok, ker gre tukaj konec koncev le za ljudi, ki razporejajo pošto in ljudje se motijo.

Mislim, da če obvestilo pustiš na nabiralniku in zraven daš listek “ni moje”, bo poštar vzel nazaj in odpeljal na pravi naslov.

Tole je pravi odgovor. Nalima na nabiralnik in napišem, da naslovnik ni pravi.

Res je, da nikoli ne veš, kaj bo kdo naredil, je pa res, da če odpreš tujo pošto, si s tem storil kaznivo dejanje. Tako da nasveti v smislu odpri in vrzi stran, odpade.

Pozdrav

No, zadeva je takšna, listka ne moreš kar nalepiti na nabiralnik in napisati ni moje, ker se to pač ne dela in poštar ne more tega kar tako vzeti in odnesti.
Če se ti ne ljubi hoditi na pošto, jih pokliči, reči, da želiš govoriti z upravnico ali kontrolo pošte, povej, da si dobila v nabiralnik obvestilo o prispeli pošiljki, ki ni tvoje, prebrala ji boš podtake iz listka in zadeva bo rešena.
Če je to ZUP ali ZPP bi bila pošiljka 16 dan vročena naslovniku, če pa je to ZKP ali navadna knjižena (priporočena) pošiljjka pa bi jo vrnili pošiljatelja in opremili s štampiljko in žigom ni dvignil.
če se je to zgodilo prvič morda ni bil stalni poštar ampak kakšna rezerva (to so poštarji in poštni delavci, ki krožijo po enotah, in menjavajo mankajoče stalne delavce), ali pa kak študnet, ki opravlja počitniško delo…, kaj hočeš napake se zgodijo, če pa delaš pa sploh 🙂
Če pa en pa se tako ne moreš zmotiti.
Pač morda ti svetujem, da pokličeš zdaj čimprej ali pa potem malo pred zaprtjem pošze, ker danes je 15. in vsi pridejo naenkrat plačati položnice….

lp

Upaš lahko le, da listka ne bodo po pomoti pustili nekomu, ki se mu zaradi tega ne bo dalo iti na pošto.

New Report

Close