Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sestra ali žena – kdo je bolj pomemben

sestra ali žena – kdo je bolj pomemben

Eno tako pristransko vprašanje, tistim, ki imajo brate ali sestre naj mi povejo, kdo je bolj za vas pomemben mož ali sestra oz. brat?

in kaj ti misliš ??

S sestro ali bratom ne živim, ne? Kaj torej misliš? A si odpadla kot knof of gat? Ja, tako pač je.

nova
Uredništvo priporoča

Pa menda ja žena (mož). Vsaj moralo bi biti tako, ker drugače to niso normalni odnosi.

Če sta oba normalna in imata normalen odnos je na prvem mestu njuna lastna družina (se pravi mož, žena, otroci) potem pa šele razširjena (babice, dedki, sestre, brati, svaki, svakinje, nečaki, bla bla bla).

Če bi moj postavljal potrebe svojega brata in njegove žene pred potrebe lastnih otrok in moje (da bi bratove izpolnjeval pred mojimi) bi ga pošteno povprašala po zdravju.
.

da jaz torej sestra

meni je moj brat tudi boj pomemben k moj mož:)čeprav se z možem ful dobro razumem in si ne predstavljam življenja brez njega

Družina je vedno prva. In ostane prva. Brat je torej meni bolj pomemben kot mož. Mož lahko počaka.

Se paravi, če bo brat rabil 10.000 eur mu jiih boš dala, preživlja pa te naj mož tacajt?
Kaj pa če bi isto naredil možev brat?

Meni je to čisto nepojmljivo….

Wtf, a brat pa ne more počakat?

To so čisto drugačne relacije in ne moreš primerjat.
Tko kot ne moreš rečt, kdo je bolj pomemben, sestra ali mama ali oče ali mož ali otrok …
Vsak je pomemben na svoj način.
Vsaj v mojem življenju je tako.

Oba sta pomembna , samo ne na enak način. Vsi pa morate vedet, kje je vaše mesto.
Npr. brat nima pravice, da se vtika v življenje druge družine. Mož pa recimo nima pravice, da ti prepoveduje stike z bratom.
To je tako, kot bi te vprašal a je prvi otrok bolj pomemeben ali drugi.
Na splošno odgovorit pa je težko, postavi konkretno vprašanje, ki te žuli

Svašta odnos z bratom/možem primerjat z odnosom z enim in drugim otrokom, a si ti resna?

Ti si pa mal perverzna, saj se ni s svojo hčerko poročil?

Halo, družina si ti, tvoj mož in vajini otroci. Očitno še nisi pretrgala popkovine s svojo primarno družino, al kako se že temu reče – odrasti že enkrat.

lahko zagodeš z konkretnim neumnim vprašanjem;

koga boš rešil/a, če se oba utapljata moža/ženo ali brata/sestro? rešiš lahko samo enega.

Ali ti bilo všeč, če bi bili tvojemu očetu pomembnejši bratje in sestre kot tvoja mati?

jaz svoji hčeri učim, da imata vsaka samo po eno sestro, ki bo njuna sestra do konca življenja. partnerji pridejo in grejo (recimo), sestra pa ostane sestra. če se med njima razvije normalen zdrav odnos si bosta bolj pomemebni kot jima bodo pomembne prijateljice in če bosta kdaj v situaciji ko bosta morali izbirati med njuno povezavo in partnerjem upam, da bosta izbrali druga drugo.

tko je … ko je moji mami zbolela mama (moja babica) je moja mama spokala in šla k njej ne glede na to, da je moj oče godrnjal da to ni ok in da on ne gre tja. on tudi v resnici ni šel tja, ostal je kjer smo živeli prej, moja mama pa je spokala z nami tremi otroci in se odselila k babici, da bi ji pomagala. vsak človek ima svoje prioritete in socialno mrežo narejeno po svoje. enim pomenijo več eni ljudje, drugim drugi. kakorkoli obrnem meni moji sestri pomenita veliko, imam samo dve (in enega brata). če bi mi kdo postavil ultimat da se jiam moram odpovedat bi se odpovedala tistemu ki mi je tak ultimat postavil.

Ti si pa mal perverzna, saj se ni s svojo hčerko poročil?[/quote]

Tebi pa bralno razumevanje hude preglavice povzroča, aneda?

Katarina73, zato pa imaš družinske odnose (mislim pravo družino, ne razširjeno) takšne, kot pač so 8to pomeni nikakršne). Jasno, da imaš brate in sestre rad, ampak normalno je, da ti mora biti na prvem mestu mož oz. žena. Madonca, koga boš preživljal, če npr. ostane brez službe? Ženo ali sestro? Eni pa res niste čisto diht (mislim npr. avtorico in Katarino). Poznam primer, ko sestra ni sprejela, da bratu več pomeni punca (sedaj žena), pa je jasno, da izvisela.

Saj, ja, prav zato je pa vaša družina tako disfunkcionalna. Pri zdravih odnosih so prioritete precej drugačne.

Prioritete so seveda različne.
Zame je vedno in povsod na prvem mestu žena in najini otroci. Sam sem jo izbral(in ona mene) in v življenju sem se le njej zavezal, da bom zanjo skrbel in jo varoval. Ona je moja najboljša prijateljica in si ne znam predstavljati, da bi koga drugega potrebe postavil pred njene. Celo moje ne.

Meni se zdijo naravnost debilni argumenti v smislu – šla sem negovat nepokretno mamo, mož si je moral pa medtem doma sam pivo iz hladilnika nosit in je godrnjal. Mislim, svašta. Saj je ja logično, da pomagaš bolni mami. Za to ni treba, da mamo kljub možu in otrokom postavljaš na prvo mesto, ker gre pač za izredne razmere.

Jaz po pomembnosti vezi čutim tako
1. otrok
2. starši
3. brat ali sestra /v mojem primeru brat/
4. mož
5. prijatelji

Vem, da boste nasprotovale ampak moram dodat, da sem nekonflikten človek in se z
vsemi zelo lepo razumem. Nikoli še nisem prišla v situacije, da bi se mogla izrekati in
izražati kdo mi je bolj pomemben in katere vezi so trdnejše. Če bi se bi vedno trdila,
da so na prvem mestu krvne vezi in šele nato pridejo mož, prijatelji itd.

In se je rešila moža. Zakaj ni babice vzela k sebi in jo negovala? Absolutno zagovarjam vso pomoč svojim in tudi drugim, vendar odseliti se mi je malce bedno in nespametno.
Babica bi bila lahko pri vas!!!!!

In kako bi se počutila ti, če bi tvojemu soprogu njegova sestra pomenila več kot ti????
Ja, odrsti je treba. Brata imaš lahko rada. Pravzaprav ljubezni do brata oz moža ne moreš primerjat, niti merit !

New Report

Close