Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Predpotovalne prebavne težave

Predpotovalne prebavne težave

Ali ima še kdo predpotovalno drisko in prebavne težave, ki pa minejo ob začetku potovanja? Kaj bi lahko bilo temu vzrok in kako se spopasti z njimi? Te težave mi zelo zagrenijo priprave na dopust, pa tudi vnesejo precej stresa tudi v sam dopust… Se pa pred potovanjem nahajam v Sloveniji, na samem potovanju pa še nikoli nisem bila v deželi, revnejši od srednje Dalmacije (Biograd na Moru, Pašman), tako da potovanje v kakšno eksotiko ni razlog….

Po mojem je vse sam psiha. Malo bolj na izi vse skupaj jemlji. Poznam ljudi, ki delajo iz dopusta na Jadranu projekt, enakovreden 5 letni izselitvi v Avstralijo. Nabaviti vse živo, urediti vse živo, spakirati 2 dni prej itn itn itn.

Torej, poskusi čim manj komplicirat, sama sebi si sugeriraj take ležerne misli. In pa – več potuj :-))

Po domače se temu reče “!raize fiber” ali potovalna mrzlica. Nič ne moreš, vse je psiha.

Kaj so to ležerne misli?

Spomeniki iz Brige

To te zvije, ko greš na počitnice 4 ure daleč (ležanje na plaži) ali pred daljšim popotovanjem ?
Vzemi Linex, pa je!
In za spremembo se enkrat odpelji malo dlje, v kakšno eksotiko :).

Kaj so to ležerne misli?

Spomeniki iz Brige[/quote]

SSKJ pravi takole:

ležêren -rna -o prid. (ȇ) 1. pri katerem ni potreben trud, prizadevanje; lagoden, počasen: ležerna izvedba vaje; ležerno sprehajanje // ki ljubi stanje, v katerem se ni treba truditi, prizadevati: je sicer sposoben, a preveč ležeren 2. nav. ekspr. malomaren, brezbrižen: imeti ležeren odnos do problema / ležerno vedenje ležêrno prisl.: ležerno poslušati poročilo; ležerno zavezana pentlja ♪

Po domače pa – na izi 🙂

Kaj so to ležerne misli?

Spomeniki iz Brige[/quote]

SSKJ pravi takole:

ležêren -rna -o prid. (ȇ) 1. pri katerem ni potreben trud, prizadevanje; lagoden, počasen: ležerna izvedba vaje; ležerno sprehajanje // ki ljubi stanje, v katerem se ni treba truditi, prizadevati: je sicer sposoben, a preveč ležeren 2. nav. ekspr. malomaren, brezbrižen: imeti ležeren odnos do problema / ležerno vedenje ležêrno prisl.: ležerno poslušati poročilo; ležerno zavezana pentlja ♪

Po domače pa – na izi :-)[/quote]razumem. Ampak meni so najbolj na izi misli, za katere se mi res ni treba nič truditi, tiste ta črne – izgubila bom ključe, ukradli mi bodo denarnico, šele doma bom ugotovila, da so mi ukradli bančno kartico, pozabila bom vzeti kopalke, itd. Te so mi najbolj na izi. Tiste, ki so pa lepe in sončne, za tiste se moram pa kar potruditi.

Vedno sem hodila na morje, po izletih, vedno vse brez problema.

Letos pa me je tako “zvilo” zjutraj, da nisem bila eno uro sploh zmožna ničesat naredit. Razmišljala sem celo, da bi morje za en dan premaknila. Pomagale so dobre stare borovničke namočene v rakijo – v 50 minutah sem bila skoraj kot nova. (nisem vozila, da ne bi katera mislila, da sem bila pod vplivom alkohola)

New Report

Close