Med.Over.Net

Kardiologija

Odgovarjajo: prim. Boris Cibic, dr. med., spec. kardiolog

Bolezni srca in ožilja. Krvni tlak. Bolečine in skrb za zdravo srce.

prim. Boris Cibic , dr. med., spec. kardiolog

Boris Cibic

zbadanje pri srcu

Default avatar

_Lady_Flame_

Pozdravljeni,

zadnje dni me je začelo zbadati v predelu srca. Naj vam opišem kaj vse se mi je v preteklih 2 tednih zgodilo.

S fantom sva šla narazen po 2 letih na njegov pobudo v sredo 2 tedna nazaj. Bila sem pod hudim stresom zaradi česar sem pričela dobivati napade esnobe in panike. V sredo prejšnji teden sem dobila AD Asentro 100mg zaradi panične motnje, ki pa sem jo zaradi stranskih učinkov prenehala jemati (nenehno suha usta, tresenje celega telesa, slabost, nezbranot, nervoza...). Sedaj sem brez že od sobote in sem se odločila spopasti s temi napadi z dobro družbo in aktivnostmi. Zaenkrat mi uspeva. Sedaj me pa skrbi tole zbadanje pri srcu. Vsake tolko me zbode. Imam pa že od otroštva dilatacijo debla pljučne arterije in blago pulmonalno insuficienco. Oktobra imam zopet pregled. ALi me mora zaradi tega zbadanja kaj skrbeti? Ali je to zaradi stresa...
Default avatar

Boris Cibic

Preživljate dobo hude življenjske izkušnje, ki vas je duševno zelo obremenila. Zato me ne presenečajo vaše sedanje težave pri srcu, ki je sicer v večini primerov prvi organ, ki najbolj reagira na duševne obremenitve. Bodite brez skrbi. Sedanje motnje niso niti posledica organske spremembe na srcu in srčnih žilah, niti jih ne poslabšajo. Priporočam redno aerobno vadbo, rekreativno športno dejavnost, po potrebi blago pomirjevalo (Persen?). Srečno.
Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije
www.zasrce.si

Moderatorji

prim. Boris Cibic , dr. med., spec. kardiolog
Boris Cibic