Forum.Over.Net

Starševski čvek

Kateri novi mali avto priporočate?

Default avatar

Pojma nimam

Kupujem novi mali avto, pa se skoraj v vsaki trgovini ogrejem za drugega, saj so prodajalci zelo prepričjivi. Sama ne vem, kateri so res dobri, kateri manj, zato prosim za vaše izkušnje:
clio, corsa, aveo, C3...

Aja, vem da se bolj splača kupit rabljen boljši avto za isti denar, ampak si zares želim novega, tako da me v to smer ni potrebno prepričevat.

Hvala za nasvete!
Default avatar

lu bubbu

Izbrala bi Polota. Primerjava s cliom - je ni. Avto je od teh najbolj udoben, se najlepše pelje ... Jaz ne bi oklevala.
Default avatar

Primož

Vse odvisno od denarja.

če bi ga danes kupoval, bi bil to minimoris.

Primož
*************************************************************************************
www.mgc-bistrica.si

Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben.
https://www.facebook.com/med.over.net
Default avatar

IztokFranko

Bi bilo fajn, da še malce več poveš kakšne imaš želje (bencin ali dizel, povprečno število letno prevoženih km, samo zase ali prevoz še 2 malih otrok...) in cenovni rang.

Možnosti je ogromno, če boš vozila avto sama in bi rada simpatičen avtomobil je možna izbira Renault Wind ( test: http://avto.over.net/testi/renault_wind_chic_tce_100/ )

Na testu smo imeli tudi Opel Corso Sport - http://avto.over.net/testi/opel_corsa_14_sport/
Za bolj cenovno ugoden avtomobil je na voljo Hyundai i20 - http://avto.over.net/testi/hyundai_i20_1_4_dynamic/

Torej, kam meriš? :)
Default avatar

arkyca

polo, audi a1, ...nekaj takega
Default avatar

Pojma nimam

Ja, saj pravim, da niti ne vem. Avto bi večinoma poterbovala zase, za v službo, pa tudi za otroka vozit v vrtec. Mož že ima večji avto.

Pa saj ne vem, koilko km bi naredila letno, morda okrog 15.000 km. Imela bi bencinarja. Cenovni rang, ma tam do 10.000 eur (imam enih 9000 eur, pa me potem s temi leasingi prepričujejo, da se bolj splača pa to...).
Default avatar

lu bubbu

Sem ravno hotela predlagati Fabio, kot je že Iztok zapisal. Polo za ta denar mislim, da ne gre skoz.

Punto Evo je pa za moje pojme strašno glasen (vsaj na AC).

Tudi Hyundai i20 ni slab.

Meni osebno je pa všeč tudi Kia Proceed, vem, da so lani oglaševali ceno ravno nekje 10 jurčkov (9.990 €?). Je malenkost večji, ampak se zelo lepo pelje. In 7 let imaš garancije (preberi tudi drobni tisk, na kaj vse).
Default avatar

Kaj pa varnost?

Nisi pa nič napisala, kakšno varnost želiš... Glede na to, da izbiraš med takimi jajcami, ne preveč dobre.

Jaz ti vseeno priporočam, ne glede na to, koliko km boš delala, ampak glede na to, da boš vozila otroka, da vzameš nekaj z "ritjo", da ti avto, ki se ti potencialno zaleti zadaj, ne pride takoj do otroka na zadnjih sedežih. ker pa so zelo nevarni tudi bočni trki, ti priporočam še zavese. Sicer se posledicam trkov itak ne boš ognila, ampak, če imaš možnost bolje poskrbet za družino, je to boje storit.

Mini pa ni možnost za družino. minija jaz niti sinu ne bi omogočila. Pri trku se tak avto kr pod drugega spelje...

Pa ne zdaj o tem, kako je to panično in vse, ampak dandanes, ko je na dnevnem redu toliko nesreč, se ni za igrat ruske rulete. Vsaj z otroci ne.

Dobro izbiro ti želim.
Default avatar

Pojma nimam

glede na to, da sem do zdaj vozila očetovega 14 let starega AX-a, mislim, da bo vsak nov bolj varen ta. Sicer sem do zdaj delela le kratke mestne relacije, zdaj ko se selimo pa bo km malenkost več.

nameravala sem kupiti najcenejšega cliota, zdaj pa bolj hodim še druge gledat, bolj več ne vem nič. Lepa mi je corsa. Za aveo pa tudi ne vem, če je to dober avto, ali se kvari pa to.

sestra ima hyundai getza in ga ne more prehvalit. meni pa hyundai ni preveč všeč na videz.
Default avatar

IztokFranko

Kaj pa varnost? je napisal/a:
Nisi pa nič napisala, kakšno varnost želiš... Glede na to, da izbiraš med takimi jajcami, ne preveč dobre.

Jaz ti vseeno priporočam, ne glede na to, koliko km boš delala, ampak glede na to, da boš vozila otroka, da vzameš nekaj z "ritjo", da ti avto, ki se ti potencialno zaleti zadaj, ne pride takoj do otroka na zadnjih sedežih. ker pa so zelo nevarni tudi bočni trki, ti priporočam še zavese. Sicer se posledicam trkov itak ne boš ognila, ampak, če imaš možnost bolje poskrbet za družino, je to boje storit.

Mini pa ni možnost za družino. minija jaz niti sinu ne bi omogočila. Pri trku se tak avto kr pod drugega spelje...

Pa ne zdaj o tem, kako je to panično in vse, ampak dandanes, ko je na dnevnem redu toliko nesreč, se ni za igrat ruske rulete. Vsaj z otroci ne.

Dobro izbiro ti želim.
Vsi avtomobili so dandanes načeloma zelo varni. Je pa res nekaj tudi odvisno od velikosti vozila. X6 se drugače razsuje kot pa hyundai i20. Tu so testi preskusnih trčenj: http://www.euroncap.com/home.aspx
Default avatar

IztokFranko

Pojma nimam je napisal/a:
glede na to, da sem do zdaj vozila očetovega 14 let starega AX-a, mislim, da bo vsak nov bolj varen ta. Sicer sem do zdaj delela le kratke mestne relacije, zdaj ko se selimo pa bo km malenkost več.

nameravala sem kupiti najcenejšega cliota, zdaj pa bolj hodim še druge gledat, bolj več ne vem nič. Lepa mi je corsa. Za aveo pa tudi ne vem, če je to dober avto, ali se kvari pa to.

sestra ima hyundai getza in ga ne more prehvalit. meni pa hyundai ni preveč všeč na videz.
Chevrolet Aveo - http://avto.over.net/aktualno/novosti/n ... olet_aveo/
Default avatar

lu bubbu

Pri teh varnostnih zadevah se vedno spomnim na nesreče s Touaregom in VW Phaetonom (T. Proeski in J. Haider). V obeh avtomobilih je bila verjetno max. možna varnostna oprema, avtomobila sta velika, robustna, ampak ti pri takih hitrostih to nič kaj ne pomaga.
Default avatar

MalaM

Ja kaj pa tvoj mož pravi? Ali se moraš kar sama odločiti? Pa ne nasedaj lizing ugodnostim.

No meni je Ford Fiesta zelo luštna.

Evo tu piše da je neka akcija pa poglej če ti ustreza http://www.ford.si/Akcije/Osebnavozila/Fiesta
Default avatar

Pojma nimam

mož mi nič kaj ne svetuje, pravi naj si kupim takega, da mi bo všeč... glede leasinga pa tudi on pravi, da ne
Default avatar

kaj pa varnost?1

Pojma nimam je napisal/a:
če je to zate tolažba, potem itak ne daš nič na varnost... No, jaz vsekakor ne bi kupila nobene take jajce. Raje se z avtobusom vozim. P dokler se vozš po mestu, so nižje hitrosti in krajše relacije. Ko si enkrat že na crmv, pa so hitrosti bistveno višje, gužva velika in možnost nesreče tudi. Ko smo mi kupovali enoprostorca, smo se samo zaradi varnosti odločili za smaxa, namesto sharana (ki je imal to prednost, da je bil 4motion). Dandanes ne šteje več nič drugega, kot varnost. Tako pasivna, kot aktivna.

Lu bubbu ti se spomniš tega. Mene pa vsak dan spomnijo članki v časopisu, o nesreči na ac, Maček z espaceom, mladi z xsaro picasotom. Mačku nič, mladi mrtvi...V katerm avtu si želiš, da bi bila tvoja družina? Zgolj retorično vprašanje.
Default avatar

glede lizinga

Moj mož dela na lizingu in zadeve res obvlada, saj jih mora. A ko je kupoval avto, ga je plačal z gotovino, ker če imaš gotovino, se za fizično osebo gotovo bolj splača avto plačati takoj kot pa uporabiti leaasing. Naj ti napišejo konkretno ponudbo z vsemi izračuni, pa se sama prepričaj, saj znaš računati. Pri lizingu mora biti plačan avto, morajo biti plačane obresti in mora biti plačano delo lizing hiše. To se splača samo tistim, ki so prisiljeni jemati avto na obroke, ker nimajo denarja.

Seveda pa je druga zgodba za obrtnike in pravne osebe.
Default avatar

čist tko

mazda 2, ta zelena
Default avatar

jaz bi kupila

V tvojem primeru bi izbirala med:
- polo (mogoče tut ene 2 leti star)
- ford fiesta,
- punto,
-opel corsa,
-clio (meni sicer ni lep, je pa funkcionalen),
-mogoče kkašen peugeot,

Mogoče bi izbrala avto, ki ima 5 vrat, da bi otroka čim lažje dajala v avto - še posebej na parkingu, ko moraš malo bolj odpreti avto. Pa če ne kupuješ glih avta za 3 leta, razmišljaj še, da ima vsaj malo prtljažnika (za nabavo v trgovini, za rolerje, torbe za šport, mogoče bo otrok igral kakšen inštrument itd.).

Glede lizinga pa... finančni lizing ni tako slaba izbira kot govorite. Včasih nimaš na voljo toliko denarja ali pa lahko gotovino kje drugje bolje uporabiš. :) Če ima avto že kakšno posebno akcijo, ponavadi popusta na gotovino prav velikega ne dobiš. Če pa avto ni "akcijski", pa se lahko kaj pogajaš.
Default avatar

Barca

glede lizinga je napisal/a:
Moj mož dela na lizingu in zadeve res obvlada, saj jih mora. A ko je kupoval avto, ga je plačal z gotovino, ker če imaš gotovino, se za fizično osebo gotovo bolj splača avto plačati takoj kot pa uporabiti leaasing. Naj ti napišejo konkretno ponudbo z vsemi izračuni, pa se sama prepričaj, saj znaš računati. Pri lizingu mora biti plačan avto, morajo biti plačane obresti in mora biti plačano delo lizing hiše. To se splača samo tistim, ki so prisiljeni jemati avto na obroke, ker nimajo denarja.

Seveda pa je druga zgodba za obrtnike in pravne osebe.
Ni nujno.
Ko sem jaz kupovala avto (kot fizična oseba!), sem ga nameravala plačati z gotovino. Pa so mi naredili izračun, cel plan odplačevanja, prišteli smo vse stroške odobritve leasinga, upoštevali smo res vse ... in leasing me je prišel ceneje!
Da pa o tem, da sem lahko gotovino, ki je nisem porabila, lahko še vezala in dobila nekaj obresti, niti ne govorim.