Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sladko zelje

sladko zelje

Ali paše skupaj sladko (vpresno ali kako se že reče) zelje in makaroni? Ne mislim segedin!!

to kombinacijo redno dela moja tašča, pristna Gorenjka. Meni sicer ne sede, moj mož je pa čist trapast na tako zelje. Morajo bit pa široki rezanci.

Ja..nekateri sladko zelje pretenstajo na čebuli in s temzmešajo testenine. Sem poizkusila tudi sama enkrat to kombinacijo, samo meni ne paše. Poznam pa ljudi ki imajo to full radi…tako da..sto ljudi – prav toliko okusov 🙂

Sem velik ljubitelj makaronov, tega pa res ne maram. Sladko zelje mi je dobro drugače. Mogoče me moti, ker so makaroni v te jedi razkuhani (več ali manj). Meni pa so razkuhani makaroni neužitni. Res morajo biti al dente.

Mi imamo pašto pripravljamo iz praktično vsake zelenjave in vse so odlične.
Primer recepta:

Skuhaš špagete (jaz največ uporabljam barilla št.5).
Na oljčnem olju popražim malo čebule in dva stroka česna. Dodaš poper, ovčji sir (če ga nimaš parmezan), vejico timijana. Seveda sol.
Takoj ko je zelje dovolj mehko postrežeš. Če vam malo okusa po morju ni odveč je krasna kombinacija s slanimi ribicami. Ene 3 prepražiš s čebulo, da se razpustijo. mmmm kako fino:)
Jaz kadar nimam slanih ribic popražim zraven še nekaj kock pancete.

Čaki, kje v tem receptu je pa zelje? Popražič čebulo, česen, dodaš poper, sol, timijan…..??

tu je recept za zeljne krpice, testenine s sladkim zeljem.

Evo, vpresno zelje sem imela že kuhano, sedaj sem skuhala še makarončke (kar svedrčke) in že jem. Je super, zelo okusno.

Hvala vsem.lp

Čaki, kje v tem receptu je pa zelje? Popražič čebulo, česen, dodaš poper, sol, timijan…..??[/quote]

ha ha
Seveda malo pred timijanom dodaš zemlje in potem kot piše kuhaš dokler zelje ni dovolj mehko.

Čaki, kje v tem receptu je pa zelje? Popražič čebulo, česen, dodaš poper, sol, timijan…..??[/quote]

ha ha
Seveda malo pred timijanom dodaš zemlje in potem kot piše kuhaš dokler zelje ni dovolj mehko.[/quote]

:))) kaj torej dodamo, žemlje, zemljo, ali zelje? Malo se hecam…:)
Upam, da ne zameriš.

ha ha
Seveda malo pred timijanom dodaš zemlje in potem kot piše kuhaš dokler zelje ni dovolj mehko.[/quote]

:))) kaj torej dodamo, žemlje, zemljo, ali zelje? Malo se hecam…:)
Upam, da ne zameriš.[/quote]

Danes prekašam samo sebe 🙂 Mogoče bi pa žemlja pasala ha ha, malo zemlje se pa v domači zelenjavi vedno najde.
Kaj čem zamerit saj jaz neumnosti pišem. Sem tako prijetno zmedena danes, da je kar hudo. Ti si kr hecaj, pa še pesti malo zraven drži zame pa bo :)))

:))) kaj torej dodamo, žemlje, zemljo, ali zelje? Malo se hecam…:)
Upam, da ne zameriš.[/quote]

Danes prekašam samo sebe 🙂 Mogoče bi pa žemlja pasala ha ha, malo zemlje se pa v domači zelenjavi vedno najde.
Kaj čem zamerit saj jaz neumnosti pišem. Sem tako prijetno zmedena danes, da je kar hudo. Ti si kr hecaj, pa še pesti malo zraven drži zame pa bo :)))[/quote]

jaz ti ne zamerim. zemlje, zemljo, žemlje, zelje….ki se ne frega :-))))

New Report

Close