Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Pomoč v zvezi z revmo ali artritisom

Pomoč v zvezi z revmo ali artritisom

Pozdravljeni,
že nekaj časa imam v glavi in srcu, da morem izpovedati mojo zgodbo in upam ter si želim, da bo večini, ki imate podobne težave tudi pomagalo.
Ne bom začel čisto na začetku svoje zgodbe, ker je le delno povezana s tem kar vam želim povedati in kot sem prebral kar nekaj vaših postov tudi z vašimi identičnimi težavami.
Od začetka mojih težav je sedaj že več kot 2 leti in od težav z artritisom ali revmatoidnimi težavami pa skoraj 1 leto in sedaj nimam nobenih znakov več ali težav. Težave, ki so se mi začele pojavlati so bili zatečeni členiki prstov (večina kazalci, sredinec in včasih tudi prstanec) nato še zapestja ter komolci in temu so nato sledile še bolečine kolen in gležnjev. Bolečine so spremljale otekline in okorelost sploh proti jutru od 4 ure zjutra ali še prej je bil moj spanec nemogoč zaradi včasih tudi zvišane temperature in znojenja. Moje zdravstveno stanje pri zdravniku je bilo večinoma bp le kakšne povečana stvar na krvni sliki je bila sicer se ne spomnim imam pa vse izvide doma ker sem obletal veliko zdravnikov med drugim sem bil tudi na testiranju za revmo in ostale teste, kjer ni bilo nekih velikih in drastičnih ugotovitev v mojo korist, vendar stanje je bilo moreče od bolečin in tega, da sem po poklicu telegrafist in tipkam za svoj kruh je bilo delo večinoma dni zelo težavno in kljub vsemu se nisem dal pri čemer mi je v veliko pomoč od samega začetka stala že pri prejšnjih težavah moja žena in je tudi ona ugotovila s čim sem se rešil vseh težav! Pri zdravnikih sem kmalu uvidel, da kaj dosti mi ne morejo pomagati kajti tudi diagnoze ni bilo nobene prave, na katero bi se lahko vsaj naslanjal in vedel kje sem. Zato sva ostala sama z ženo in ona mi je beležila vse obroke in vnose v telo.
No pa, da vam dam namig ali celo tisto biljko, ki jo upam in si želim, da jo rabite vsaj nekateri. V moji prehrani in prebavnem traku so se zgodile spremembe zaradi prega stanja, ki je botrovalo vsem tem težavam, ki sem vam jih opisal (naenkrat nisem imel več enciam laktaze in zato je bilo moteno presnavljanje mlečnih beljakovin in mlečnega sladkorja) iz svoje prehrane sem zaradi tega izločil vse mlečne sestavine in že 1 leto nekje ne jem nič mlečnega, tega se strogo držim in pazim tudi pri indrustrijski hrani (ne jem hrenovk, raznih mesnih jedi iz konzerv, paštet, … ker vsebujejo mlečne beljakovine ali mlečni sladkor) v restavracije ne hodim vsaj jaz tam ne jem in vso hrano si pripravim sam. Po določenem času pa se mi je zgodilo še to, da nisem moral več predelati nobenega sladkorja (saharoze) le z fruktozo nimam težav od sladkorja pa tudi agavin sirup in rižev slad nisem prenesel (driske in ves sladkor, ki se ne predela se mi je zbral okoli sklepov in se kristaliziral) ter tako sem dan zaključil nepremičen kadar mi je prišel med vretenca, da pa sem se znebil teh kristalov sem moral piti do 3 litre vode in izprati iz telesa kar je trajalo nekje 1 teden, da sem bil povsem dober. Spremenil sem tudi vse v prehranjevalni verigi od navad do vsega kar in kako si kaj pripravim. Ne jem dosti industrijske hrane le od mesa kakšne čevapčiče, katerim sem prebral vse sestavine kajti sedaj se držim tudi načela, da ne zaužijem skoraj nič adetivov (nobenih umetnih barvil (paštete, hrenovke…), nobenih umetnih sladil (lekadol plus C (aspartam), nobenih čigumijev (aspartam), nobenih žemljic ali francoskih baget (mlečne beljakovine, mlečni sladkor), nobenih konzervansov ( nič marmelad samo, če jo sam naredim in jo moraš takoj pojesti ker ne vsebuje konzervansov in se takoj pokvari)… in tako naprej. Strogo se držim teh načel in moje zdravstveno stanje se je zboljšalo na točko zdravega človeka je sicer trajalo kar skoraj leto dni, ker sem si s tistim prehranjevanjem in kar se je dogajalo s sklepi dosti načel same sklepe in celice, ki jih obnavljajo ter tudi kite na katerih so se mi tudi nabirali kristali. Zato upam, da če boste poskusili to metodo dajte vztrajat in se držati vseh načel, meni ni težko gledati sina ali druge ljudi ko ližejo sladoled, jejo vse kar ne smem, ker vem kaj imam seda in vem kako me je skoraj pokopalo to, da se nisem videl več ne v službi ne na tem svetu zaradi vseh težav!
Za orentacijo, da nebi bilo komu preveč drastično moje prehranjevanje ali proces vam povem, da je kot bog in mi je žal za vse dni nazaj, da sem kdaj imel 110 kg, sedaj pa imam idealno težo 77 kg in da o počutju ne govorim, je pa res, če naredim samo malo pregreha (to počnem večinoma če testiram kaj lahko še vzdrži telo, čemur žena nasprotuje, ker je potem takoj težava in se mi zatekajo sklepi, vendar sem se že toliko izučil, da čutim že male težave to so bolečine v mišicah in padec energije ali počutja takoj začnem piti vodo in ne pripeljem več do takih padcev kot sem jih imel v najhujši dobi).
Moj jedilnik je večinoma sadje in zelenjava tako, da vsak dan začnem z avokadinim namazom in kruh ter na tešče žlica olivnega olja za oblogo moje sluznice, ki sem jo imel pred 1 letom čisto načeto, žlico lanenega olja, žlico olja pšeničnih kalčkov. Malica večinoma sadje s kakšnim kruhom ali drugim škrobom, da ne razvijem preveč kisline v želodcu, za kosilo solato s pirinimi testeninami ali fižolom ali rižom (vsak dan kaj drugega), sezamovo seme, sojin tofu, bučno olje in limonin sok namesto kisa to je solata, popoldanski obrok okili 2 ali 3 pa kakšan močjenjša jed iz mesa, rib, krompirja…(vse pa je kuhano, samo včasih si privoščim pečene čevapčiče), popoldanska malica sadje in večerja kakšen amarant (bogovska hrana in veliko vitaminov), kvinoja, ali kaj s kruhom nikoli pa sadja zaradi sluznice. Dobro kosilo je meni tudi testenine s avokadom, ki ga stlačim dodam malo pora in peteršilj ter himalajsko sol.
Je še veliko stvari, ki jih jem samo nimam več časa, da vse naštejem.
Vse kar je najpomembnejše je to, da sem si s samo prehrano pozdravil simptome revme ali artritisa za kar so mi tudi sami zdravniki sumili venda nisem niti toliko časa vztrajal za diagnozo, da bi mi dokazali, ker sva z ženo prej odkrila moje samozdravljenje in tako že 2 leti ne jem nikakršnih tablet ali zdravil vendar ne odstopam od medicine in vem, da nam še vedno nekje pomaga le ona, vendar zaradi moje bolezni pred temi težavami, sem se odrekel vsem zdravilom vendar le do nadaljnega, le eno tableto pa še vedno jemljem in to je za pritisk (tritace) tako, da upam, de ne bom koga spreobrnil in napačno poučil in vam polagam na srce, da največ lahko naredite zase sami, na sebi sem opazil, da mi je telo za vsako težavo govorilo in ga je le treba poslušati. Po tolkih stopnicah, ki sem jih prehodil svoje telo in telo nasplošno poznam in vem kako sem se pripeljal do tega ter vem kako bom mogel živeti naprej ter vsem, ki zgubljate s svojim zdravjem ali upanjem ponujam mojo zgodbo in ženino ugotovitev ter upava, da bo še komu z istimi simptomi ali težavami tudi pomagala.
Pa prosim, da pri sebi ne začnete stavka saj ne jem nikakršnega sladkorja “ker ko sem zvečer potegnil črto sem videl, da v vsakem soku ali napitku je sladkor, če ni naravni je umetni in če piše da je kokakola zirov ali light je še hujše kot naravni sladkor ker v kokakoli ali celo v izdelkih za diabetike dodajajo razna sladila, da bi obdržali okus kajti drugeče nam nebi bilo všeč recimo kokakola ziro nima sladkorja ima pa najhuši rakotvorni umetni sladilo (aspartam), ki ga najdete tudi v vseh čigumijih sugar free sem preveril ker so mi delali težave na sklepih!!! In da nadaljujem sladkor je v vseh paštetah, salamah (mlečni sladkor), hrenovkah, kruhu, pivu, v večini konzervah ker ga uporabljajo za konzervans in še in še vse sva prečekirala in izločila iz prehrane in tu imate rezultat – mene. Ko zračunaš zvečer vidiš, da vsak dan ješ cuker, kateri mislim, da je poglavitni razlog za vaše težave in obenem vam še polagam na dušo uživajte samo vodo in jo pijte do 3 litre govorim za odraslega moškega drugače si zračunajte koliko jo lahko na težo in starost svojega tesa pijete, da nebi slučajno izplakovali mineralov in vitaminov iz telesa. Pazite s soljo ne jejte jo premalo in ne preveliko, ker je poglaviten vir za prenos informacij in prehranskih mineralov in vitaminov po telesu.
Če vasm bo še kaj zanimalo vam lahko še kaj povem ali pomagam veliko imam za sabo veliko se moram tudi še sam naučiti vendar poslušajte telo.
Poročilo je bilo obširno ker je vsak mali korak ali opis zelo pomemben, ni prekrška in upam, da bo učinek – poskusite ni kaj izgubiti le pridobite lahko in v že nekem postu sem prebral, da je po podobni metodi uspelo tudi neki nosečnici na tem forumu, ki je tudi opisala izboljšanje težav in očitno se, da imate tudi dokaze.
Držim pesti in hvala moji ženi za njeno pomoč ter, da mi je preganjala, naj napišem, da pomagava tudi drugim, njen navdih pa je bil film Lorenzo’s Oil (1992) in tako je dneve in noči preždela pred računalnikom ali knjigami, da je prišla do vseh teh ugotovitev in podatkov, da sva rešila to težavo.
Lepo vas pozdravljava

Dejan in Romanca

Lep pozdrav prebrala sem vaš nasvet kako ste imeli oziroma še imate dieto tudi sama sem poskusila saj imam artitis že od kar so mi ugotovili že 10 let in sama sem že poskusila razne dijete samo da nebi bilo treba jesti tablet pa se obnesejo da te sklepi potem ne bolijo.Očasno pa nekaj pregrešimo potem ba nas bolijo skepi popolno se strinjam z vašim navodilami ki ste jih zapisali.
LEP POZDRAV!

Zdravo Dejan,

zelo sem vesela tvojega posta, zate ker si pozdravil svojo bolezen in ker mi daje upanje da me artritis morda pa le ne bo spremljal celo življenje. Odkar sem pred letom in pol zbolela, iščem pot k ozdravitvi brez tablet. Veliko sem prebrala na internetu in v knjigah o prehrani pri artritisu, pa vendar se nekako ne znajdem, kako naj temeljito spremenim prehrano. Velik korak sem naredila v tej smeri, ampak mi manjka idej kaj naj jem, pa še vedno me nekako včasih vrže nazaj na stara pota (razna praznovanja, obiski, prazniki ipd). Prihajam iz “povprečne” družine, kjer smo vedno jedli meso (ocvrto, pečeno), pražen krompir, ipd., sicer zelenjavo tudi, ampak le kot prilogo. Sama sem verjetno vsa ta leta tudi sama veliko pripomogla h bolezni z vnašanjem nezdrave prehrane itd, ampak kar je je.
Razumem vse zgoraj napisano, zelenjava, sadje, brez konzervansov, ampak imaš morda kak nasvet kam naj se obrnem za kake podrobne informacije, da se še kaj več naučim o drugačni prehrani, kot sem jo poznala do sedaj?
Bom vesela vsakega nasveta, tebi in ostalim pa želim čimveč zdravja.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Irena pri meni vse drži kot sem napisal in si upam reči, da bi moralo skoraj pri vseh je pa res kako hitro začneš ukrepati to sem spoznal tudi na svojem telesu glede žolčnika, ki sem si ga tudi sam pozdravil pa sem imel čisto zabit žolčevod in dvignjen bilirubin ter močno zlatenico ter, da srbečici po telesu zaradi strupov ne govorim in kot pravim, če dokaj hitro ukrepaš, ker ti itak telo samo sporoča je verjetnos za ozdravitev večja, drugače se tiste celilice recimo pri artritisu ki obnavljajo sklepe in vzdržujejo vse hranilne in dobre stvari za sklepe in vse kar je okoli sklepa deformirajo ali po domače zaklenejo, pride lahko do trajnih poškodb teh centrov ali dovodov, ki naj bi dobavljali vso to zadevo sklepu in potem je malo možnosti pa če tudi boš naslednjih 10 let jedel kot sem vam napisal. Zato probajte in

Rodizi poglej bil sem tvoje sorte človek kjer smo tudi mi jedli po tvojem kopitu in nabral sem sti s nezdravo prehrano 110 kg tako, da se da samo rabiš nekaj v življenju, kar ti bo dalo klik v glavi, da se spraviš k sebi in pri meni je bilo kar hudo ker ko sem bil zelo bolan in zlateničen ter zastrupljen se tudi imena nisem mogel spomniti na urgenci in zato vem zakaj me hrana okoli mene ko jo jejo na raznih piknikih in v restavracijah ne pritegne več!
Povedal ti bom takole leto nazaj je moj sin praznoval svoj 4. rojstni dan in imeli smo na piknik na dvorišču “JAZ” sem pekel ker sem tako hotel čevapčiče in razne sire za žare, prišla je pizza da te kap, kuhal pa sem tudi z očetovo pomočjo golaž in poglej nisem nič grešil jedel sem svojo solato s tuno, tufujem, fižolom in obvezno z bučnim oljem ter še vsem malice s sadjem in kruhom in pozorno poslušaj “Hrana, ki jo jem jaz je mnogo dražja od čevapčičev in kar je najvažnejše, da moreš dojeti da sem bil le jaz deležen najboljše hrane na pikniku ker razne torte in vsa hrana je bila na voljo ni bila tako zdrava kot moja in vedi, da v življenju ne boš prikrajšana, če ne boš jedla vsega naštetega in ti boš boginja med vsemi na pikniku kar se hrane tiče” naj vam to pride v glavo, v življenju boš ti vedno na boljšem čeprav ne boš smela delati greha z vso hrano, ki jo jejo drugi, meni to ne dela nekih težav že 13 let ne pijem tudi kapljice alkohola ker sem imel težave s srcem (povečani levi prekat in skoraj infarkt katerega sem sam rešil ker sem pravočano prišel na ukc-ljubljana, ker mi je zaprlo polovico pljuč in sem težko dihal in pravim telo govori samo poslušaj ga), ne kadim čeprav sem svojo mladost vsaj 5 let redno kadil sedaj ze 13 let ne, ne pijem kave niti kapučina, če sem v službi zaspan si raje zbudim misli s kisikom, da odprem okno in spijem zeleni čaj, mogoče bi moral še več v naravo vendar tle je več dejavnikov sem pa kar aktiven zadnje čase.
In težko mi je poslušati ljudi, ko jim ne gre v glavo kako bodo lahko se odrekli tem onemu in tako dalje, če greš čez nekaj kar je hudo, je to balzam proti tistemu in povem ti jaz vsako jutro vstanem 1 uro prej, da si skuham makarone ali riž za v solato, v službo hodim z nahrbtnikom in z vsaj 3 obroki pri tem mi zelo pomaga tudi žena in hvala ji za to vendar mislim, da naju to samo bolj zbližuje in neguje najino vezo, ni vedno lahko ker je še sinko, ki rabi tudi svojo pozornost samo je treba, če boš hotel živeti.
Včasih pa delam kakšne spremembe in to gre ženi na živce ker že vse vem kako deluje in kaj lahko jem samo včasih grem namerno kaj testirat zaradi sebi in zaradi vas, ker bo to pomagalo nam in recimo ker mi ni najbolj jasno glede tega, da mi telo ne predela saharoze, fruktozo pa sem testiral z agavinim sirupom, ki je bazičen in podoben fruktozi vendar mi ga telo spet ne predela in spet sem ležal nepremičen z bolečinami in trpela je družina samo sorry žena – morem! In tako sem sprobal tudi rižev slad – ni bilo dobro in tako sem sprobal MELASO, katera pa je zaenkrat še v fazi testiranja in kaže na dobre rezultete. Melasa kdor ne ve je stranski produkt pridobivanja pravega sladkorja in je zelo nabita z kalcije, magnezijem, železom in kalijem in imajo jo več vrst tista temnejša je najboljša.
No moral sem ti – vam bolj obširno opisat, da ne boste mislili, da je pot lahka ni pa nemogoča!!!
Kar se pa hrane tiče jo je malo morje in vi boste kralji če jo boste jedli vam rečem samo spoznajte se z njo.
Recimo Amarant kdor ne ve je bogovska hrana reče moja žena in res je ko ga skuhaš kot juho samo pazite, da vam ne uide preko lonca ko vre je bomba po okusu in z vitamini in minerali, lahko dodate tudi brokoli not ali kos puranjega mesa, bomba.
Avokado lahko samo stečkate samo morebiti pravilno zrel z vilico malo drobnjaka in vala, namaz na na kruh. Lako ga stečkaš in daš z makaroni namesto paste z mesom malo česna če ti trebušna slinovka dovoli in je bomba od kar ga tako jem skoraj nikoli ne jem špagetov z ragujem.
Kvinoja ni mi glih najboljša je pa zelo nabita z vitamini in ko žena skuha ni pardona, da ne pojem 🙂
Sedaj jem tudi že vso meso samo nisem ljubitelj govedine in svinjine, tako da jem piščančje meso z raznimi solatami ali rižotami vedno kuhanega samo včasih si privoščim čevapčiče, ki mi ne delajo težav razno, da so težki za želodec in pa rad jih tudi spečem doma v ponvi z kokosovim maslom je bomba in se ga ne čuti je pa priporočljivo to maslo zaradi vitaminov in aminokislin, ki jih ima.
Makarone jem večinoma pirine ali brez glutena čeprav prenesem navadne samo slednje zakisajo telo to pa ni dobro in probam biti večino časa v dnevu razkisan ker to je blago stanje za telo in v takem organizmu ne nastajajo strupi in bakterije.
In da vam zaupam v tem letu nisem bil skoraj nič prehlajen in glavobolov mislim da dva ali tri vendar vse sem prenesel brez tablet.
Tablet sem se pa odrekel samo zato, ker zakisajo telo in večina jih vsebujem mlečne substance za vezivo ali pač za nekaj in zato vztrajam včasih z bolečino v križu ali v kolenu pa mine.

Sveto pa je Rodizi, da si preberete knjigo “Alkaniziraj ali umri” mislim da je tako naslov in če se naučiš živeti tako kot je tam napisano in mislim, da je tudi nekaj načel prehrane tudi tam notni,
ne vem točno ker je to žena študirala in me je samo poučila potem boste zmagali.
Hrane je ogromno samo testiraj kaj ti bo pomagalo, ker pri vseh glih ni isto je pa osnova enaka.
V telesu je važna bazičnost!!!

Se opravičujem ker tako obširno pišem, samo napotkov je za celo knjigo, ki pa jo nimam časa, da bi jo napisal, vendar, dal vam bom osnovo in napotke ostalo boste študirali sami, ker tako dobiš tudi zadovoljstvo do vsega, ker ko prihajajo dobri rezultati je volja tudi večja in jaz sedaj žarim od nje za mojo družino seveda.

Lep pozdrav in veliko volje ter ne obupajte v življenju je vse mogoče!!!

Dejan

Zelo uporabno! Zelo slično mojim početjem in dognanjem venda, da sem se distanciral od zdravil,
ker sem se zaradi njih znašel pred to težavo zaradi tabletomanstava zaradi vsake bolečine ali zobobola sem si skuril celo peristaltiko in povezava je bila še slaba prehrana v obdobju nezdravega hujšanja in vse sem si sam zakuhal je pa res kot je pikapikapika napisala, da smo zelo slabo poučeni in včasih nam lahko internet koristi vendar pri zdravi pameti, kajti lahko se hitro najdeš na vseh seznamih bolezni po opisovanju simptomov, ki jih imate, tako, da jaz svetujem preberite se seznanite in preštudirajte na hitro vendar vam morejo biti stvari jasne kajti lahko vas napaka dosti stane in potem po moji logiki takoj stran od računalnika in delat na sebi
pisat jedilnike in spremljati napake tako boste vedeli kje je bila težava, iti v naravo in ko se bil jaz bolan sem v mostecu objemal drevesa ker so mi pravili, da okoli njih in v njih teče energija in to mi je dajalo občutek, da se polnim – čeprav so mimo idoči čudno gledali mamico z otrokom in nekega čudaka ko objema drevesa mi je bilo malo mar dal sem telesu to kar rabi in sedaj če grem na rožnik se dotikam dreves in se povezujem z njimi vsaj na umski ravni ni mi treba več objema, dovolj da jih čutiš in se počutiš, da si njihov. Energija in sveži zrak zvoki narave to daje blagostanje in nikoli nisem jemal anti depresivov ali kaj drugega ker prvo zakisa telo drugo v glavi moreš čistiti sam in od začetka mi ni šlo najbolje sem se velikokrat zlomil ob sinu in ženi tako, da se šel tudi do dr. Mravljeta na psih. ambul. venda sem takoj po 2 obisku spregledal, da kaj dosti ne bo pomagalo, če sam ne začneš rihtati zadeve je pa vse skupaj dosti povezano z vsemi boleznimi kajti stres in psih. težave zelo vplivajo na sesutje organizma in zamre vse funkcije telesa. Samo poudarjam poskušajte sami pa ne v samoti dajte si z neta dol zvoke narave zaspite ob njih to je meni pomagalo, hodite na krajše sprehode ker jaz sem hodil tudi na seanse
v P.E.C.A in sorry tem ljudem k tm delajo ker jih bom okrcal mene so olupl za dva obiska 400 evrov, sm norc sam k si na dnu probaš z vsem in nič ni pomagalo še bolj sm se žrl pa ne za denar pa ga nimam dosti ampak rabiš pomoč in misli, da ti bodo res pomagali pa vidiš, da je to tržna niša, zato vam svetujem ker sem to dal čez in da ne boste šli po napačni poti.
NAJVAŽNEJŠE pa je da se premljate, poslušate telo venda pozor v mejah meni se je skoraj zmešalo in ženi ko sem se nonstop gledal zaradi zlatenice in beločnice in kjer koli sem bil v vsaki trgovini k je bil ogledalo sem si gledal beločnice, cel sranje ker si želiš, da bi bil zdrav pa včasih ni ničesar za kar bi se prijel, da je saj malo boljše in zato vam tudi povem gre zelo počasi
počasi in počasi, ker smo leta in leta delali napake se tudi leto in leta lahko zdravimo samo verjemite se bo izboljšalo verjemite v vaše telo in pozitivno razmišljajte in upam, da imate ob sebi ljudi, ki vam bojo stali ob strani. Jaz sem imel ženo in sem si ji že zahvali za moje življenje vendar si ji verjetno ne bom mogel oddolžiti ali pa, upam, da ne, ker ji ne želim bolezni, je pa lepo ko je za tabo in veš in ceniš vsak dih in požirek navadne vode iz pipe.

Pikapikapika vesel sem za vas in za vse, ki nam je uspelo ter držim pesti za vse ki grete po podobnih poteh!

Dejan

ZDRAVO!
Moji recepti za zdravo prehrano so bili prvo odstraniti bele moko sem si pekla pirin kruh
POL KILOGRAMA PIRINE MOKE lahko navadno ali polnozrnato
POL LITRA RADENSKE VODE
SOL PO OKUSO
VINSKI KAMEN to je namesto kvasa je pakiran tako kot pecilni prašek
lahko dodaš tudi razna semena
potem ga spečeš kot običajni kruh .
LEP POZDRAV če rabiš še kaj ti svetujem je pa tudi volja da se mora poskusiti!

New Report

Close