Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek evropska kartica

evropska kartica

Zanima me, če lahko takoj dobiš evropsko kartico, če greš osebno na zzzs? Kaj je potrebno imeti s seboj in če lahko urediš zadevo tudi za partnerja in otroke ali morajo biti vsi prisotni?

Hvala.

Preko internetne strani vneseš podatke za vse in dobiš v 3 dneh domov.

Dobiš začasno potrdilo, ki nadomešča zapis na kartici in seveda lahko urediš tudi za cel avtobus če hočeš:)).

nova
Uredništvo priporoča

Jap, ti sprintajo takoj, s seboj moraš imeti zdravstvene kartice, oz. osebne dokumente za tiste za katere želiš dvigniti potrdilo.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Problem je v tem, da je verjetno premalo časa, da bi naročali preko interneta. Če naročim danes jih sigurno še ne bomo dobili do četrtka do14.00. Kaj pa če imamo s seboj samo potrdila brez evropskih kartic je to dovolj za primer, če se nam kaj zgodi?

Hvala.

Ampak, baje je to le osnova. Za manj stroškov ( če se rabiš zdravniško pomoč v tujini ) poskrbiš še z dodatnim zavarovanjem za tujino. Preventivno.
Moji znanci so plačali iz svojega žepa helikopterski prevoz iz smučišča do bolnice 3000 EUR. Zdravnik je vztrajal na opazovanju

Če greš npr. na Hrvaško, ti naša kartica nič kaj ne pomaga, imeti moraš potrdilo o zavarovanju za tujino.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Namenjeni smo na Hrvaško. Potrdilo o zavarovanju za tujino je EVROPSKA KARTICA. Moraš imeti še kakšno drugo potrdilo poleg evropske kartice?

Treba ločit med evropsko kartico, ki je zastojn in komercialnim zavarovanjem z medicinsko asistenco, ki se plača:).
Razlike:
Evropska kartica zdravstvenega zavarovanja krije le stroške nujnih oziroma potrebnih zdravstvenih storitev do višine, ki jih v tisti državi krije obvezno zdravstveno zavarovanje in le pri zdravnikih in zdravstvenih ustanovah, ki so del javne (državne) zdravstvene mreže, komeracialno zavarovanje vse do višine zavarovalne vsote.
Evropska kartica ne nudi asistence, kar pomeni, da ste v primeru, ko potrebujete medicinsko pomoč, pri iskanju zdravnika ali ustrezne ustanove prepuščeni sami sebi.
Evropska kartica ne krije stroškov prevoza zavarovane osebe iz tujine v Slovenijo.

Kaj bolj jasno?:))

Ja. Mene zanima samo to, če je potrdilo o zavarovanju za tujino evropska kartica ali sta to dve ločeni stvari?

Hvala.

Konvencijsko potrdilo ali evropska kartica:)

Konvencijsko potrdilo ali evropska kartica:)[/quote]

Ali: Evropska kartica je potrdilo, da imaš v Sloveniji urejeno obvezno zavarovanje.

Konvencijsko potrdilo ali evropska kartica:)[/quote]

Ali: Evropska kartica je potrdilo, da imaš v Sloveniji urejeno obvezno zavarovanje.[/quote]

Evropska kartica je pritrjena na spremnem dopisu A4 formata, ki ga je treba imeti na Hrvaškem s sabo. Vsaj uradno … kolegica je bila v bolnici, pa niso zahtevali.

New Report

Close