Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zaskrbljena

Zaskrbljena

Spoštovani!
Imam 5 mesečno punčko, rojeno v 35 5/7 zardi visokega razpoka s CR zaradi spremenljive lege, nosečnost je bila rizična zaradi krvavitev na mv. Pišem vam, ker me skrbi njeno obnašanje, ki sem ga opazila zadnji mesec, morda mesec in pol. Zvečer, ko jo po večernem ritualu položimo v posteljico (navajena je namreč, da sama zaspi), začne močno otepati z glavico levo in desno okoli sebe, to počne dokler ne zaspi. Enako počne zjutraj, ko se začne zbujati oz. je tik pred tem, da se zbudi. To otepanje levo in desno je zelo močno, naj povem, da sem jo sama poksušala posnemati in mene je začela boleti glava. Zanima me, ali je to zaskrbljujoče obnašanje?
Sicer je punčka živahna, se smeje, vriska, brca, krili z rokami, normalno je, pije, podnevi ima več 20-30 minutnih dremežev, ponoči spi od 21h-6h.
Najlepša hvala za odgovor.

Zelo verjetno gre za nek osebni način uspavanja, če je deklica pri tem še povsem pri zavesti in budna. Če pa se tako potresavanje dogaja, kot otrok že spi in pri zbujanju, ko vidite, da ni budna, potem se posvetujte s pediatrom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kot sem jo opazovala, to počne dokler trdno ne zaspi, oči ima pri tem sicer zaprte ampak, ko zaspi to neha počet. Vendar sem ravno danes ponoči opazila, da to počne tudi med spanjem oziroma ko jo nekaj zmoti do te mere, da bi se začela zbujati. Prijela sem jo namreč za glavico in jo je umirila. Zelo me skrbi, kaj bi to lahko bilo, če slučajno ni način uspavanja.

nova
Uredništvo priporoča

Benigni krči mišic (torej nenevarni in ki ne pomenijo bolezni) so v fazi uspavanja in prebujanja običajni, vendar je spet tudi res, da se nekateri epileptični sindromi pojavljajo ravno v fazi uspavanja in prebujanja. Bi bilo pa neobičajno in neznačilno, da bi se le-ti kazali samo z premikanjem glave levo-desno, mnogo bolj pogosto je potresavanje ali trzljaji, kot bi ga stresla elektrika. Seveda pa omenite pediatru na naslednjem pregledu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close