Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek slovenska obala,rabla bi kak hiter nasvet

slovenska obala,rabla bi kak hiter nasvet

Z mozem sva se na hitro odlocila da dava danes otroke v varstvo in dan preziviva na nasi obali…
Sedaj pa rabim pomoc,kam iti da je kar ok plaza,da je ne placujes,kje pol parkirati da spet ne placas pravega bogastva za parkir plac…mogoce bi sla pogledat se akvarij v Piran..hvala

Predlagam Fieso,
parkiranje najbrz bo treba placati pri rampi, morda pa tudi ne se.
Kopata se na plazi v Fiesi, potem se ob obali pes sprehodita do Pirana, si ogledata kar zelita, si privoscita kosilo in pes nazaj.
Lep dan.

Kako lepo!! Uživajta, kamorkoli bosta že šla.

nova
Uredništvo priporoča

Strunjan. Parkiraš tam na parkirišču potem pa greš skozi plačljivo plažo do tiste zastonj v Mesečevem zalivu.
Ali pa Seča. Parkiraš na parkirišču pri gostilni Ribič in si tam ob morju najdeš plac. Je tudi zastonj.
Sicer pa zna biti tudi Portorož čisto ok, ob Luciji je tudi zastonj plaža in tak čas ni toliko gužve, potem pa gresta še hop na bus do Pirana, pa imata poceni prevoz.

Si prepričana, da bi šla danes na plažo? Do sedaj je deževalo in mene skoraj malo zebe. Je nekje 24°C in verjetno je tudi morje ohladilo na kakšnih 20.

Sicer pa v Portorožu je plaža zastonj. Prijetno je za se sprehodit in do Pirana imata ali plačljiv avtobus ali pa se sprehodita do Bernardina in se peljeta not z zastonj avtobusom. Če bi kaj bolj naravnega pa iz Strunjana desno na divjo plažo, ali pod Belveder in levo na divjo plažo.
Parking imaš pa v Luciji pred marino zastonj. 10€ je pa celodnevno (1€ na uro sicer) parkiranje v garažni hiši pod Metropolom. Ko zunaj fajn greje paše imeti avto v senčki:)))

Brezplačno parkirajte v Luciji pri avtobustni postaji (ko zaviješ levo proti avtobusni, je takoj na desni eno parkirišče za avte in avtobuse, ki je brezplačno), na avtobusni kupite vozovnice za eno vožnjo (kolikor jih pač rabite), ena stane 40 centov. Ta avtobus vozi po celi promenadi skozi Lucijo, Portorož do Pirana (Tartinijev trg). Obstaja tudi turistična vozovnica za 10 voženj, ki stane 3.40, ampak mislim, da toliko voženj ne bosta porabila v enem dnevu.

Obstaja pa brezplačni avtobus, ki pelje od Tartinijevega trga do parkirišča Fornače (pod Bernardinom).

Akvarij mislim, da stane 15 EUR.

Plaža v Portorožu je zastonj, plačajo se ležalniki in senčniki. Plača se Meduza plaža, ki spada pod Life Class hotele.

Ni slaba tudi plaža v Piranu, in sicer na drugi strani, tisti, ko gleda na Strunjan, Koper.

Hrana je dobra v Čevapičarnici in v eni restavraciji v Piranu ob promenadi poleg policijske postaje, malo bolj ohhh pa je restavracija Tri vdove poleg akvarija (so kar fajn cene). Imajo pa vse restavracije pred vhodom cenik, da si lahko ogledaš ponudbo.

Evo vzamem besede nazaj. Že greje in mi gremo tudi popoldan na plažo. Je bilo pa hecno zjutraj, ko sem oblekla dolge hlače za spit kavo na balkonu :)))

Pojdita raje na Hrvaško, ker slovenska obala je podn! Zakaj? Zato, ker med zaostalimi neizobraženmimi primitivci (beri slovenski turistični delavci) je ostalo še največ zametkov preteklega slovenskega hlapčevstva – ližejo in fafajo kurce svojim “gospodarjem” (beri tujci, italijani, nemci…) do slovencev imajo pogosto pa poniževalen odnost. Lahko pa s sabo vzameta tudi bejzbolsko palico in ko bosta naletela na takšen hlapčevski primerek mu dajta pošteno lekcijo! Nič drugače ni recimo na kampiranju na Soči ali kakšnih drugih krajih. Hlapčevstvo je med piormitivnimi slovenci še tako prisotno, da človeku res postane slabo! Saj Hrvati znajo biti tudi prasice ampak načeloma je tam dol100×bolš kot pa na slovenski obali. Da sploh ne omenjam, kako je slovenska obala, mala, zasrana itd. Pač podn od podna!

kje greje ? v Izoli ni sonca ??

Še najbolj čista voda je na plaži v Kopru ali izolo. Ni vstopnine.

Ti več kot očitno sovražiš samo sebe na prvem mestu. Predvidevam tudi, da pričakuješ zastonj wc v lokalih, kozarec vode iz pipe in zraven naj bi se ti še smehljaji in klanjali. Samoumevna je tudi zastonj plaža kjer seveda pričakuješ ležalnik in senčnik in tuše s toplo vodo. Parking mora seveda biti zastonj in v senci. Hrano ste nakupli v supermarketu in samoumevno je, da jo boste pojedli v klimatiziranem lokalu v katerem boste v petih naročili eno kavo.
Ja turistični delavci smo res neprijazni do ”vikendašev”.

Vsak turist je lepo sprejet ne glede na državo porekla…poudarek na turist!

Slovensko morje na naših plažah je pa po vseh analizah veliko bolj čisto kot na kar veliko hrvaških destinacijah kjer še ne poznajo čistilnih naprav. Je pa dno drugačno in zato je voda hitro kalna kar pa s čistočo nima čisto nobene povezave. Ampak tipično slovensko…važno da lepo zgleda….kvaliteta je nepomembna.

trew: narobe predvidevaš! Sem eden izmed tistih gostov, ki si ga vsak želi (debela denarnica) ampak na mojo srečo mojih €€ hlapci na slovenski obali ne bodo videli! Sem imel že preveč slabih izkušenj in NE, nikakor nisem eden izmed tistih, ki bi zahteval vse zastonj. Obratno! Sem eden izmed tistih, ki želi vse plačati, ker vem, da zastonj šrot v 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne dosega mojih minimalnih standardov, ki jih zahtevam zase in za bližnje. Se mi niti več ne da razlagati o tem kakšen podn je slovensko primorje, ker nima smisla, saj si že sam podal odgovor avtorici teme (Ursa81) in kakšen odnos imate do vikendašov, kar ona vsekakor je… da tega kako se plaže po 22 že zapirajo in ograjujejo, kako se v mestu in okolici ČISTO nič ne dogaja raje ne omenjam. Slovensko primorje je idealno za stare penzioniste. To je to. Podn podna. Tej cilni skupini slovenski hlapci ližejo riti ostale pa gledajo kot da so nebodigatreba. Pfej!

Ursa81: Preberi si post od hlapca trew-a, kjer ti je lepo napisal kako lep odnos imajo do vas, vikendašov. Priporočam vama, da gresta na Hrvaško (čeprav kot sem že omenil tudi tam je na dosti lokacijah podn, le procent teh lokacij je dosti nižji kot na slovenski obali – Hrvaška: 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je podna, Slovenska obala: 99.9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je podna).

Pa še nekaj o primorcih. Zgodovina je že ničkolikorat potrdila, da so primorci najbolj hlapčevski del Slovenije. Če bi ta primorska drhal mela vsaj MALO ampak res MALO hrbtenice in narodnega ponosa, bi bil Trst še vedno slovenski ampak ne! Ko so srbetine šenkale Trst makaronarjem ste bili primorci še veseli! Zdaj boste pod Italijo in boste lahko tem makaronarjem fafali kurce kar na “domačih” makaronarskih tleh. Kaj je lahko lepšega za pristnega hlapčevskega primorca?

da o razprodaji slovenskega primoraj oz. krasa ne izgubljam besed, prekleta primorska drhal je res čisto brez narodne zavesti!! Vse bi dale makaronarjem. HLAPCI!

Dodaten komentar definitivno ni potreben. Vsak si bo glede na tvojo komunikacijo zelo preprosto sam naredil vtis.

Ursa81 ti kar pridi. ”Normalni” ljudje so vedno več kot ”normalno” sprejeti. Tako na obali kot na vseh ostalih turističnih destinacijah.

Ti si butl ali se butl samo delaš? Če ne bi bilo primorcev bi slovenija bila brez celotne primorske, brez obale in krasa. Ampak seveda lopov bo vedno drugega obtožil.

No ja, nisem sicer z obale ampak saj tako je povsod. Tudi meni gre na živce to ritolizništvo. Pride v trgovino Avstrijec, Italijan… se jim zdi samo po sebi umevno, da bodo govorili v svojem jeziku in da jih morajo vsi razumeti. In tako tudi je, pri nas se jim priklonijo do tal, se na vse kriplje trudijo govoriti v njihovem jeziku. Sramotno, da se en narod tako ponižuje. Ko pa pridem jaz v drugo državo pa, bog mi pomagaj, da začnem govoriti slovensko. Oni tega pač ne razumejo. Zakaj pa bi? Če ne znam povedati v njihovem jeziku, pač ne bom nič dobila. Sem zadnjič za hec v Avstriji vprašala, če kdo govori slovenko. So prodajalke samo odkimale, se nasmehnile in klepetale naprej. Briga njih za mene. Pri nas se to ne bo zgodilo, ker, kot je že nekdo napisal, smo HLAPCI !!!

Hvala vsem za odgovore,nekateri ste sli malo ven iz konteksta ampak ok… Naj vam povem da sva prezivela super dan…Zapeljala sva se do Izole,sla na kavo,naprej proti Portorozu,kjer sva se kopala,nato sva sla jest,nazaj gede sva hotela v Piran ampak sva obrnila ko sva zagledala rampe,tako da sva vmes skocila se v Strunjan,nato pa v Koper na sprehod….Vrnila sva se pozno ponoci ampak je blo res super…ze ko sva mislila da bo dez (na Črnem kalu naju je ujel ko sva se vozila na primorsko) sva se imela super….

New Report

Close