Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Recepti – Ketonska, beljakovinska, Atkinsova dieta…

Recepti – Ketonska, beljakovinska, Atkinsova dieta…

Dobro jutro,

evo, obljuba dela dolg – odpiram temo za recepte. Če smo na dieti, še ne pomeni, da moramo stradati.
Vse pametne, genialne, uporabne in manj uporabne ideje si še naprej lahko delimo na Spremljanje napredka – Bi se merile?, tukaj pa je samo za recepte.

Torej, drage dame, na dan z njimi… zame je še prezgodaj, da bi začela 🙂

Pozdrav tebi, Dietka, in novi temi. Sicer nisem na nobeni od omenjenih diet, a recepte bom z veseljem spremljala in jih preizkušala, ker se tudi sama izogibam OH, predvsem v popoldanskem času, in bo zagotovo kdaj padla kakšna večerja s te teme. Če bom našla kaj primernega za vas, ki ste na kateri koli od beljakovinskih diet, pa rade volje prispevam.

Lp

Evo, pa da začnem z zajtrkom
Zajtrk: »Smoothie«
• 100-150g skute (sladka albuminska), merica sirotkinih beljakovin v prahu z okusom vanilije ali 2 surovi ekološki jajci
• 1-2dcl vode (ali kokosove vode, mandljevega mleka)
• 1 žlica naravnega mandljevega masla
• mala skodelica gozdnih sadežev (borovnice, maline, jagode)
• 1 žlička cimeta in strtih lanenih semen ali kokosovih kosmičev
Vse sestanine zmiksamo v blenderju ali s paličnim mešalnikom.

Zveni zelo dobro. Moramo samo paziti na količino gozdni sadežev in mandljevega masla.

Evo, moj predlog za zajtrk:

skodelica malin (ali drugo sadje)
3 žlice (zmletih) lanenih semen
2,5 dL jogurta

Sestavine zmešamo. Če želimo bolj gosto zmes, pustimo 15-20 min, da se lan “napije”.

Kosilo: Oslič v peči, solata

file osliča,
limonin sok
peteršilj, česen, oljčno olje

Zmrznjene ali sveže fileje damo na pekač, pokaplamo z limoninm sokom. Spečemo v pečici. Ko so pečeni, prelijemo z oljem, česnom in peteršiljem.

Solata: zelena solata, rukola, paradižnik zmešamo. Naribamo parmezan. Na oljčnem olju popražimo pinjole in prelijemo po solati. Dodamo limono ali balzamični kis.

Hvala Snežinka,
ta recept s fileji je super, toda zajtrk ni beljakovinski. Skodelica malin (sploh pa drugega sadja) ima veliko OH, prav tako jogurt. Čeprav jogurt na splošno spada med beljakovinska živila, žal pri tej dieti ne – zaradi prevelike količine OH

Res je, vem, da je tako… punce, datej ga na “ignore”:))

Ja, Snežinka, sem ti pa jaz hvaležna za tole idejo za zajtrk. Nisem na dieti, zato mi je čisto všeč. Kljub temu, da morda res ne sodi čisto v to temo, pa se vendarle najde kdo, ki mu pride prav. Vidiš, pa tvoj trud ni šel čisto v nič.

Tudi ostalo sem copy-pastala (hvala, punce), ker mi že počasi zmanjkuje idej za jedi z malo ali skoraj nič OH. Komaj čakam, da začnem doma obirati stročji fižol. Ma, se mi ga že tako lušta, da težko povem. Najraje imam kuhanega, vročega, in gor (najbolj občutljivi zamižite!) nekaj pravih domačih ocvirkov. Mast odcedim, ocvirke pa pojem. Pa naj se to sliši še tako bogokletno, meni niso zavirali hujšanja pred dvema letoma (bilo jih je pa res malo, bolj za vzorec kot kaj konkretnega). Res pa je tudi to, da niso bili vsak dan na jedilniku. Ne vem, kakšne imate ve izkušnje z ocvirki – morda le za off-day?

Lp

New Report

Close