Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko bojo vaši otroci odsotni v vrtcu to poletje?

koliko bojo vaši otroci odsotni v vrtcu to poletje?

vprašanje v naslovu

drugače moji 3 tedne v juliju in en teden v avgustu.

Od 11.7. do 31.8.

Moje dva cel Julij.

in zakaj je to pomembno?

moj samo zadnji teden v juliju.

14 dni, Ljubljana

A to se pa ne da urediti, da ta en mesec in pol vrtec koristi kakšen otrok, ki ni dobil vrtca?

A to se pa ne da urediti, da ta en mesec in pol vrtec koristi kakšen otrok, ki ni dobil vrtca?[/quote]Pri nas sigurno ne ker je vrtec zaprt en mesec in ta mesec bo doma

Julij in avgust – doma.

Naši dve zaključita jutri in potem znova 1.9.

zato da ti lahko steguješ gobec,koliko nepomembnih tem je tukaj pa še glih tako živimo.

zato da ti lahko steguješ gobec,koliko nepomembnih tem je tukaj pa še glih tako živimo.[/quote]

gobec? prvič, reče se jezik ali usta, drugič, če smo natančni, stegujem prste.

res me zanima, kaj boš s tem podatkom. če ne moreš odgovoriti na tako enostavno vprašanje, se iskreno opravičujem za rušenje duševnega miru.

Moja jutri konča in 1.9. ponovno začne 🙂

Le 14 dni, kolikor imam kolektivnega dopusta.

Moj je bil pa včeraj zadnjič, začne pa spet septembra.

Spet bodo babice laufale za sončki, da boste vi lahko prišparali par evrčkov za kakšno lepo oblekco.

seveda, dva meseca doma, v vrtcu pa dobijo 1x rezervacijo-cca 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in 1x polno ceno, čeprav je otrok doma – če gledamo finančno si se tu malo uštela

Zadnjič gre 22.7.
Nato je vrtec 14 dni zaprt, potem gremo na morje in nato bo do konca avgusta pri babici in dedku (cca 14 dni).

seveda, dva meseca doma, v vrtcu pa dobijo 1x rezervacijo-cca 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in 1x polno ceno, čeprav je otrok doma – če gledamo finančno si se tu malo uštela[/quote]

Nekateri malo manj jamramo in usmerimo energijo v kaj bolj pozitivnega in tudi brez babic zvozimo poletje tako, da otrokom omogočimo počitnice brez vrtca 🙂

A to se pa ne da urediti, da ta en mesec in pol vrtec koristi kakšen otrok, ki ni dobil vrtca?[/quote]

Načeloma se otrok, predvsem pa ne jasličarjev, ne vpisuje/sprejema v poletnih mesecih zaradi združevanja skupin in menjave vzgojiteljic.

seveda, dva meseca doma, v vrtcu pa dobijo 1x rezervacijo-cca 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in 1x polno ceno, čeprav je otrok doma – če gledamo finančno si se tu malo uštela[/quote]

Nekateri malo manj jamramo in usmerimo energijo v kaj bolj pozitivnega in tudi brez babic zvozimo poletje tako, da otrokom omogočimo počitnice brez vrtca :)[/quote]

Nekateri že, ampak ste pa redki.

hehhe: pri nas je možna rezervacija tudi 2 meseca in za oba meseca dobiš popust.

kam gredo vaši otroci med počitnicami?

Sama nimam malo dopusta, ampak saj med letom tudi kam gremo. Tako bodo otroci med poletnimi počitnicami vse skupaj odsotni približno 3 tedne, pa še to ne v enem kosu. Babic čez počitnice ne želim obremenjevati, saj so stari starši tudi zaslužijo dopust in razporejanje svojega prostega časa pa poželji. Že tako mi jih vsak dan čuvajo po eno uro, da prideva z možem iz službe.
Ste vse učiteljice ali pa doma, da si lahko tako privoščite? Ker meni se zdi čar dopusta ravno v tem, da je družina skupaj, da mi nekam gremo (kamorkoli) in smo skupaj. Ne pa da jih dam babicam. Saj jih dam, da ne bo pomote, ampak za eno noč na primer. Da se pocrkljajo, tako kot to znajo babice in dedki. Ne pa, da bi bila midva z možem frej.

Priznam, imam kar slabo vest, ko tole berem, kako bodo vaši otroci imeli počitnice.

Doma bo 3 tedne – v dveh kosih. Tako kot jaz in mož.

Nekateri malo manj jamramo in usmerimo energijo v kaj bolj pozitivnega in tudi brez babic zvozimo poletje tako, da otrokom omogočimo počitnice brez vrtca :)[/quote]

Nekateri že, ampak ste pa redki.

hehhe: pri nas je možna rezervacija tudi 2 meseca in za oba meseca dobiš popust.[/quote]

blagor tebi, povsod ni tako, tistim pa, ki se bodo cartali in razvajali pri babicah pa želim lepe počitnice

Ta tema je že bila prejšnji teden, če se ne motim…in se je zlival gnev.

Osebno moram reči, da je to združevanje skupin poleti posiljevanje s strani vrtcev. Ja, dopusti in ne vem kaj – v vseh firmah so dopusti, vendar se enote kar tako ne zapirajo. In ker me v vrtcu postavijo pred dejstvo, da se poleti enota zapira in že v začetku junija visijo seznami o prisotnosti, imam na voljo dve izbiri:

a) otroka pač peljem v drugo enoto, se vsako jutro borimo s solzami in slabo voljo in je nesrečen celo poletje (ja, vem, od tega nihče ne bo umrl, otroci se mroejo navadit ipd….vendar si mislim, da če mu kaj lahko prizanesem, zakaj mu ne bi?);

b) ali začnem čarati in iščem rešitve 🙂

Tako sva z možem začela čarati. Da smo kot družina čisto skupaj, si vzameva 14 dni. Nato vsak še po en teden posebej in tako pokrijeva 4 tedne – 1 mesec. Za drugi mesec pa pride na vrsto zabavni del. V službi se zmenim, da delam popoldne (po 12. uri). Na srečo se to lahko zmenim (tako med letom pokrijem tudi marsikatero bolniško). Tako sem zjutraj z otrokoma, ob 12 ih (ko gre en itak k počitku, drugi pa malo počiva) pride sosedova punca, ki jo plačava in je z njima dokler ne pride mož. Če imava srečo, kak dan vskočita dedek in babica (babica še dela) – tako zvoziva še en mesec.

Jaz to gledam tako: to obdobje ne bo trajalo večno, ampak le nekaj poletij. Mogoče se komu zdi, da svoje otroke razvajam. Osebno pa sprejemam svojo vlogo kot mama drugače oz. kot svojemu sinu večkrat povem – mamice so na svetu za to, da je njihovim otrokom lepo 🙂

Se opravičujem, ker sem bila daljša, ampak sem hotela na praktičnem primeru pokazati, kako gre tudi brez babic in dedkov.

New Report

Close