Najdi forum

PROTIN

Pravkar sem na strani Med.Over.net – Zdrava prehrana prebral sledeče:
1.Z uživanjem belušev se poveča nastajanje vezivnega tkiva. Kuhani beluši raztapljajo soli sečne kisline, ki se nabirajo pri protinu, in uravnavajo spremembe krvnega tlaka, ki nastajajo zaradi nesorazmerja med natrijem in kalijem v krvi…..
Ali jih pri protinu lahko uživam ali ne?
2.Rad bi ugotovil kaj mi povzroča napade protina. Ali je napad takojšen (ne dobesedno) ali pa je potrebno večkratno uživanje te hrane oz. pijače?
3.Ali je s kakšno preiskavo možno ugotoviti kaj mi povzroča napad protina?
4.Ali obstajajo boljše tablete od Alopurinola (ali pa je dovolj učinkovit) in kje se dobijo?
5.Pri predpisani dieti (UKC-Revmatološka ambulanta) mi je dovoljeno uživati slanino (katero?) in sir. Znancu pa je pri protinu izrecno prepovedano uživanje sira??
6.Ali je po preteku napada potrebno pričeti z uvajanjem mesa in rib oz. ali se je potrebno držati diete?
7.Kako je z uživanjem mleka in mlečnih izdelkov?
8.Katero meso ima najmanj purinov?

Lep pozdrav!

Spoštovani!

1.Z uživanjem belušev se poveča nastajanje vezivnega tkiva. Kuhani beluši
raztapljajo soli sečne kisline, ki se nabirajo pri protinu, in uravnavajo
spremembe krvnega tlaka, ki nastajajo zaradi nesorazmerja med natrijem in
kalijem v krvi…..
Ali jih pri protinu lahko uživam ali ne? TAKO, KOT VSAKO DRUGO HRANO, MORATE TUDI TO PREVERITI SAMI TAKO, DA POSKUSITE ZAUŽITI MANJŠO KOLIČINO, IN VIDELI BOSTE REZULTAT.

2.Rad bi ugotovil kaj mi povzroča napade protina. Ali je napad takojšen (ne dobesedno) ali pa je potrebno večkratno uživanje te hrane oz. pijače? NAPAD DOBITE PO ENKRATNEM ZAUŽITJU DOLOČENE KOLIČINE. LAHKO DA ZADOŠČA ŽE ZELO MALO, ALI PA ŠELE PO VEČJI KOLIČINI. TO MEJO BOSTE NA PODLAGI IZKUŠENJ UGOTOVILI SAMI.

3.Ali je s kakšno preiskavo možno ugotoviti kaj mi povzroča napad protina? NE – ZGOLJ NA PODLAGI VAŠE OSEBNE IZKUŠNJE

4.Ali obstajajo boljše tablete od Alopurinola (ali pa je dovolj učinkovit) in kje se dobijo? NE. TE TABLETE SO NAMENJENE ZMANJŠANJU POGOSTOSTI NAPADOV. ZA PREKINITEV NAPADA SE LAHKO UPORABLJA KOLHICIN, ZA OMILITEV BOLEČIN PA KATERO KOLI ZDRAVILO, KI ZMANJŠA BOLEČINE.

5.Pri predpisani dieti (UKC-Revmatološka ambulanta) mi je dovoljeno uživati slanino (katero?) in sir. Znancu pa je pri protinu izrecno prepovedano uživanje sira?? PURINI NASTAJAJO OB PRESNOVI BELJAKOVIN NE MAŠČOB. PRI UŽIVANJU ZMERNIH KOLIČIN SIRA NE BI SMELO BITI TEŽAV.

6.Ali je po preteku napada potrebno pričeti z uvajanjem mesa in rib oz. ali se je potrebno držati diete? BOLJ ALI MANJ SE MORATE DIETE DRŽATI VES ČAS.

7.Kako je z uživanjem mleka in mlečnih izdelkov? NE BI SMELO BITI TEŽAV

8.Katero meso ima najmanj purinov? BELO.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close