Starševski čvek

To ločevanje odpadkov...

Default avatar
Kako bo zdaj s tem ločevanjem odpadkov, a zdaj bo nujno ali kako, da si nabaviš še kanto za bio odpadke? In to se bo verjetno še dodatno plačevalo? Koliko pa?
Ja kdo pa bo preverjal, kaj imaš v kanti??
Default avatar
mi plačujemo 10 € za ločevanje in pobirajo samo 1x na mesec....banda
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Don't cry, just say "f°ck you" and smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
Default avatar
ja res so banda... ne vem če ne bomo kar kompostirali... :))

saj ne rečem, saj je potrebno ločevanje, ampak lahko bi država to financirala! tako pa se revni pač ne bodo odločili in bodo skrivali odpadke v vrečke itd... :(((
Default avatar
Pri nas en in edini kamion izprazni vse tri kontejnerje na enkrat!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar
odpadki je napisal/a:
Ti kar kompostiraj, ampak pripravi se, da boš takoj pridobila še večjo nadlogo v svojo bližino, podgane in miši, potepuške mačke, ki se bodo prišle hranit v tvoj kompost. Ne hvala za kompostiranje na domačem vrtu!
Default avatar
S kompostom hraniš tudi glodalce je napisal/a:
Pri nas imamo kompost za vrtom od kar jaz pomnim, pa še v življenju nisem videla tam ne podgane, ne miši, edina mačka pa je sosedova :)
Default avatar
Enako tudi pri nas, še mačke nisem nikoli videl da bi tja hodila , na vrt pa ja .....
Barca je napisal/a:
Moder je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.
Default avatar
Barca je napisal/a:
Jah, pojdi kdaj okrog dveh zjutraj, ko so najbolj aktivne, pa morda bo kaj za videt ;)
Default avatar
Bi se oglasil sosedov pes, če bi se kaj dogajalo - pa se ne :)
Prav tako bi se videle kake sledi - pa se ne :)
Default avatar
ne skrbi, ena miška me še ne bo prestrašila, podgan pa tukaj pri nas še nihče ni videl nikoli, pa sem tudi ponoči kdaj zunaj poleti, in edina živalca, ki jo poleti ponoči večkrat srečam, je "naš" ježek! on pa naj kar papa kompost, mu privoščim, pa še kak posladek mu bom zraven nastavila!! :))) samo upam, da se ne bo preveč najedel, pa mu ne bo ostalo prostora za polže v želodčku! :)))
Default avatar
mimogrede, ko smo že pri kompostiranju: a je res, daje treba ta kup potem onstop mešat, premetavat? kako pogosto to počnete, če počnete? ker drugače menda splesni v notranjosti ali kaj, pa do samovžiga lahko pride, so ravno danes v 24 ur povedali, a se notranjost kupa segreje na cca. 65C...

in a moram nabaviti kakega od teh pravih kompostnikov ali pa lahko samo na en kupček zlagam?
Default avatar
Barca je napisal/a:
Hehehe - ne boš me prepričala - podgana pride od spodaj pod kupom komposta, ne od zgoraj in od strani-tako kot npr. kače ;)))) prezračevalne luknje pa dela le v zemlji nad svojimi rovi, kar se opazi s prostim očesom ;))))))) Zna zelo dobro zabrisat sledi svojih dejanj. Videno in potrjeno pri sosedu v kompostniku
Default avatar
Ježek ima rad skoraj črne banane, probaj.
Default avatar
Pred našim blokom pa taaaak smrdi iz teh kant, da je groza! Odvažajo le 1 x tedensko.
Maribor
Default avatar
Tudi na kompost ne moreš vreči vse odpadne hrane, recimo karkoli mesnega odpade, ker potem imaš res smrad in podgane. Vsakič moraš potresti zgornjo plas z zemljo ravno zato, da se ne nabira mrčes in, da ne smrdi. Kasneje, ko je več tega pa zasuješ z zemljo in listi in potem nastane rodovitna zemlja, ki jo uporabiš za vrt.
Default avatar
nikjer pa ne najdem cenika, pa saj to ni res!! tudi na tem obvestilu, ki so ga poslali na dom in se moramo kao do 30.6. izsnit, ni nobenih cen zraven, pa še na spletni strani (snaga MB) ne najdem ničesar... a to zanalašč delajo ali kaj?? Če že zahtevajo, da se vpelje ta dodatni odvoz., bi lahko vsaj cene napisali!

koliko torej plačujete v MB (pa tudi drugod) in za kako velike kante? (te bio mislim)
Default avatar
Cene ne vem.... je v obratovalnih stroških, to pa vstran mečem.
Default avatar
Pri nas praznijo na 14 dni (Ljubljana) - vsaka (privat) hiša ima svoj bio kontejner. Za to nič dodatno ne plačujemo.
Default avatar
Kaj takega?!?!
imam svoj vrt in svo kompostnik, vse je neograjeno, res pride kdaj morda kaka potepuska muca nanj, pa naši muci tudi kdaj zaideta tja, posledično pa nisem videla nobene miške in podganice gor, čez celo leto je okoli veliko ptičecvi in prav lepo jih je gledati.
PRAVI UŽITEK JE KO DNEVNO NALAGAŠ OSTANKE NA KOMPIST, VSAJ 2 KG, KER KUHAMO VSAK DAN, IN PIJEMO SVEŽE STISNJENE SOKOVE IN VEŠ S ČIM BOŠ POGNOJIL SVOJ VRT.
Meni se zdi preprosto čudovito, tudi to da se kdaj katera koli potepuška (pri tebi je zvenelo že kar nacistično) muca oglasi pri nas. Vse imamo radi! Tudi glodalce!

Ko kaj takega preberem mi je kar slabo, spadaš med ljudi, ki bi pobila vse od česar nimaš TI direktne koristi, mar ne?

GLEJ ŠIRŠE, lepo te prosim!zel