Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v čm se kopa 10 mesečnik

v čm se kopa 10 mesečnik

V soboto gremo na morje z našo 10-mesečnico. pa ne vek kaj naj ji kupim za v vodo – kaj se kupi neki obroč ali že rokavčki? Ker bom poleg imela še 6-letno plavalko rabim nekaj takega da bo otrok fiksen in se ne more prevrniti oz potopiti. Večinoma bom v morju sama.
Prosim z izkušnjami na dan!

No, to pa je malo zakomplicirana situacija če mene vprašaš. Seveda zelo odvisno od tega kako dobro plava 6 letnica.

Pomoje je 10 mesečnik premajhen za rokavčke. Potem kupi fredov obroč ampak ne glede na to kateri obroč imaš ga ne moreš kar pustit da bo sam.

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=173097

Naš 15 mesečnik se bo kopal v fredovem obroču, imeli pa bomo tudi čoln da se bo malo vozil okrog..no jaz ga bom 🙂

nova
Uredništvo priporoča

V nobeni zadevi ne bo dovolj varen, da se ti zraven lahko ukvarjas s sestrico. V vodocbodi vedno samo z enim.

Za malega pa Fredov obroc, ce ga bo sprejel.

(Od jutri) v Leclercu ali pa bc kupi “my first boat” – to je plavalni obroč s hlačkami.
Ali pa mogoče tega:
http://www.ceneje.si/za-otroke/igrace-igrala-in-igre/raznovrstne/intex-58577-plavalni-obroc-s-hlackami_-_CX000C9B25
Stane približno 6 eur.

Fredov obroč – bi dala toliko denarja za plastiko samo v primeru, da bi ga prej sprobala, če bo malček hotel biti v njem.
Pa ne verjet, da se otroček v njem ne more prevrnit – naš bi se zlahka, če ne bi bil pod kontrolo.

Intex plavalni obroč z hlačkami je res dober, samo še vedno moraš biti zraven. Če bo cena 6 Evrov je to dober nakup. Preiskušeno, otroci uživajo in se počutijo varne.

Naša dveletnica je začela s Fredotom pri 3,5 mes, zdaj pa že plava brez vsega. Če ne verjamete, poglejte tole: Deklica samostojno plava v globoki bazenski vodi
Zdaj imamo v Fredotu tamalo, ki je stara skoraj 1 leto.


Nobena stvar ni tako fiksna, da se v njej ne more potopiti ali prevrniti. Mi smo imeli Fredov obroč, naša se sicer ni obrnila, sem pa videla to 2x na plavanju za dojenčke na lastne oči. Tisti obroč s hlačkami – nikakor ga ne smeš spustiti niti za sekundo z oči, ker se mimogrede obrne. Čolniček z malo vode notri – dovolj, da se otrok lahko utopi.
Moja 6-letna hči je plavalka, in to dokaj dobra. 2x tedensko hodi na plavanje. Vendar je ne bi pustila same. Samo trenutek nepozornosti in lahko se zgodi tragedija. Lahko jo zajame val, otroka zgrabi panika, vdihne vodo, zgubi tla pod nogami, kjer je prej stal, ti se ukvarjaš z malim, in naenkrat je ne vidiš več. Konec.
Seveda pišem najbolj črne scenarije, ki pa se lahko mimogrede zgodijo. Par dni nazaj je ena mamica pisala, kako se je možu zgodilo, da je moral reševati oba otroka hkrati. In je sklenila, da nikdar več ne gre en sam z otrokom v vodo.
To je seveda le moje razmišljanje, ampak v vodi in ob vodi je potrebno biti res previden. Moj mlajši se je pognal pred mojimi očmi v globok bazen za 5-letno sestrico, dve leti in pol star. Nič ga ni strah, niti takrat se ni ustrašil. Saj je že skoraj plaval, vendar ni računal in ne razmišljal ker tak otrok ne zna predvidevati.
Ergo: Najbolje oz. pametno je, da je v vodi en odrasel na enega otroka.

V lužicah, lahko sedite in čofotate vsi trije, brez ničesar.

V globlji vodi pa prav gotovo ne bi imela 6letno slabo plavalko in 10mesečnega dojenčka…. oba sta že preveč živahna….. pustiš manjšega na suhem v senci, na očeh in za nekaj minut lahko odideš s starejšim otrokom na krajše plavanje, potem pa je zgodba malo lažja obratno starejšem otroku poveš, kje naj bo in potem greš še z manjšim zaplavat, da dobi občutek za vodo.

SIcer pa mislim, da je fajn če maš oboje in rokavčke in obroček z gatkami, pa potem vidiš kako je kaj uporabnega, mogoče bo dojenčku voda tko všeč, da bo z rokavčki čofotal ‘ k ta velki’…..

Po mojem bo tavelika z rokavčki čist samostojna, vsaj mi tavelikga pustimo kar samega tudi na globoki. Kam daaaleč od obale tako in tako ne boste šli. Vsaj mislim, no. Jutri zjutraj imam čas za šoping, če si že iz hribov in še za ! LP 😉

New Report

Close