Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Borovnice v okolici Maribora

Borovnice v okolici Maribora

Pozdravljeni, rabim pomoč. Zanima me, kam bi lahko boljšo polovico ta vikend peljal nabirat borovnice v okolici Maribora. Ne poznava lokacij rada bi pa imela malo izleteka, se najedla borovnic in domov prinesla še kakšno kilo, mogoč dve. Je pa imela moja letos na smučanju spiralni zlom noge (ona bi jih bolj jedla – jaz pa nabiral :)), zato bi bilo zelo priporočljivo, da se da zelo blizu pridit z avtomobilom (lahko tudi po makadamu). Prosim za nasvete, ker bi jo rad presenetil. Hvala vsem že vnaprej 🙂

Sem iz Ljubljane in prav dobro vem, kje na Pobrežju v Mariboru rastejo, hehehe, sem jih tam nabrala največ v vsem življenju:))

Jaz jih vedno nabiram v okolici Rač, mislim pa da si za kakšen teden prepozen. V Račah greš v rondoju (pri gradu) levo proti Brunšviku. Po kakem 1,5 km je tabla in odcep za dom upokojencev, malo dalje pa še en makadamski odcep levo. Tukaj se zapelješ levo in se pelješ po makadamu do gozda. V gozdu se pelješ do nekakšnega križišča ( v bistvu prečkaš traso za daljnovod). Tu nekje pustiš avto in začneš pobirat borovnice. V bistvu je gozd poln nasadov borovnic in gozdnih jagod.
Zakaj sem napisal, da si mogoče malo prepozen? Ker so tukaj borovnice rastle ko nore kakšnih 10 dni nazaj, sedaj pa so jih mogoče domačini že pobrali. Je pa za probat in pogledat, mogoče pa še najdeš kakšen neobran plac. Noge si pa sigurno ne bo noben poškodoval, ker je ena sama ravnina. Pa obilo zabave in užitka. Na borovničevec pa me ne pozabi povabit. :)))))

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

Huh – že prepozen? Sem iskal po netu in videl da tudi avgusta še nabirajo. Omenjena je bila Ribniška koča pa Lovrenc na Pohorju. Hvala za zgornji opis si ga bom nekam shranil – bi pa še naprej prosil, če kdo ve kje so sedaj borovnice in bodo še kar nekaj dni, da opiše tako kot je bil zgoraj prijazen gospod. Hvala

višje, kot greš, kasneje so.
sicer pa grem jaz kar domov na koroško, kolikor sem hodila po pohorju, jih ni bilo kaj dosti…

Je to prava lokacija (križišče v gozdu)? http://www.shrani.si/f/3A/2N/2skqemZx/borovnice-race.jpg

Ja, to je ta lokacija.

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

Mogoče se pa drugo leto vidimo v tem gozdu. hehehe

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

Lahko pa gresta namesto po borovnice po lisičke. Sedaj rastejo ko nore v okolici Ranč. Jaz jih že dva dni nabiram. Gozd je ravno prav namočen.

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar


No saj bi se lahko zapeljala tudi dalje. Kot sem omenil, Lovrenc, Ribniška – vendar bi rabil bolj točno lokacijo, ker moja ravno še ne more imet dolgih sprehodov (beri: iskanja – kje rastejo). Lahko pa se zapeljema tudi še naprej proti Dravogradu. Če se vam da opisat lokacijo kot jo je prej gospod, bi bilo super.

Glede lisičk – kakšnih 10 let jih že nisem videl, zato sem mislil, da jih že počasi ni več. Zaenkrat boma ostala pri borovnicah, ker se ni treba veliko premikat in hodit (hoja po gozdu je pravzaprav nevarna za poškodovano nogo zaradi, dračja, kamnov,…) – se pa mogoče drugo leto res vidimo v juniju v Račah.

Pazite se klopov, meni so umorili nekoga, ki sem ga imela najraje…

hočko pohorje ka jih je tam ka si ti ja nor

Okrog Dobravskega pokopališča, levo in desno. Verjetno tudi že prepozno, a kakšna se še najde.

New Report

Close