Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Regres dopust porodniška

Regres dopust porodniška

Sem na porodniški od 13.12. 2010 do 12.12.2011 pa me zanima če mi pripada cel dopust in regres za letošnje 2011 leto ali koliko mi ga pripada? Hvala

pripada ti točno toliko, kolikor bi ti pripadalo, če bi delala.
s tem, da moraš za leto 2011 v tem letu izkoristit vsaj 10 dni dopusta, sicer ti bo teh 10 dni propadlo.

točno tako, preverjeno…..ne pusti se prepričati drugače; jaz sem mojo šefico mogla usmeriti na ministerstvo, da se je prepričala, da imam prav

Zagotovo vse v celoti. Preveri tudi, da si za letos dobila en dodaten dan za otroka do 15 let.

Tudi če ne delaš skoraj celo leto ti pripada cel dopust? Kako greš lahko na dopust če pa si bil celo leto na porodniškem dopustu? A ni dopust zato, da se odpočiješ od službenih obveznosti? Mi ni jasno. Ja, no super, zakonodaja je v korist delavca. Zakaj pa država ne da/plača še dopusta na porodniški dopust? Dobro se nam godi, ni kaj…

Zato, ker je dopust nekaj, kar ti pripada, ce si v delovnem razmerju. Ravno tako regres. Oboje dobis tudi, ce si celo leto na bolniski. Ocitno sama se nimas otrok, ker je zate porodniska res dopust.

Nihče ni rekel, da je porodniška dopust, je pa delo ki z zaposlitvijo nima nobene veze in ja imam dva otroka in ravno tako mislim, da to ni logično ampak je naravnost absurd, da mora delodajalec plačati dopust in regres nekomu ki ga celo leto ni bilo.
Verjemi za malo podjetje z malo zaposlenimi je to v teh kriznih časih velik udarec sploh če je porodnišk več naenkrat, npr. 3 zaposleni 2 porodniški potem pa računaj kako naj podjetje preživi.
In ja to je popolnoma nelogična in numna zakonodaja, poleg tega pa še ena stvar zaradi katerih mladih žensk ne jemljejo v službo!

New Report

Close